Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyit fizetnél reálisan egy...

Mennyit fizetnél reálisan egy gombóc számodra finom fagylaltért? Neked még elfogadható érte 500+ forint? Pl. 4 tagú család 6000 forintért fagyizzon hétvégén ebéd után?

Figyelt kérdés

1 gombócot, vagy adagot, kenetet: 4-5 dkg-nak véve.


[link]



2023. márc. 26. 11:19
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

8. Te lehet mázsás butaság... 3 gombóc bármelyik gyereknél simán leszalad ahogy néztem a fagyizókban.

Nehéz lehet elismerned hogy milyen drága manapság az élet. Gondolom politikai indíttatásból ferdítesz még itt is... sajnállak.

2023. márc. 26. 11:44
 12/46 anonim ***** válasza:
64%

Akkor mostantól veszel egy vagy két gombócot maximum, így jobban osztod be a pénzedet. Alkalmazkodsz a gazdasági helyzethez.


Egyébként a legtöbben két gombócot szoktak venni egyszerre.

2023. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
96%
Már nem fagyizunk, jobban járunk a dobozos jégkrémmel
2023. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

"Mennyit fizetnél reálisan egy gombóc számodra finom fagylaltért?"

- 300 Ft-ot.


"Neked még elfogadható érte 500+ forint?"

Elvből sem. Minden annyit ér amennyit fizetnek érte, és azért ennyi mert ti kifizetitek.

2000 Ft-ból inkább veszek egy doboz fagyit mint 4 gombócot.

2023. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
90%
200 Ft-ot, szóval én már jó ideje nem fagyizom, főleg hogy a legjobb fagyis már megszűnt, felfújt sz.rokért meg nem fizetek. Akkor inkább veszek egy jégkrémet.
2023. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%
Olyan ritkán szoktunk fagyizni, szóval szerintem alkalmanként belefér 2-2 gombóc fagyi mindenkinek. Nyilván egy gombóc fagyi reálisan belegondolva, nem éri meg az árát, 300 forintot sem ér, nemhogy 500+ forintot. Nyilván ha otthon magad készíted, akkor sokkal olcsóbb, de a dobozos fagyi vagy a pálcikás jégkrém is jobban kijön árban, viszont mi olyan ritkán fagyizunk rendes cukrászdában, hogy néha belefér. Általában amúgy nálunk a fagyizás gondolata mindig csak random jön. Szóval pl. épp vásárolunk, és valaki felveti, hogy fagyizzunk. De így célzottan nem szoktunk elmenni csak egy cukrászdába azért, hogy fagyizzunk, mert na, annyira azért nem éri meg a dolog.
2023. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
80%

Mi 400 forint per gömb áron soktunk fagyizni, ketten együtt, édes tölcsérrel és roláddal együtt 2000 forintot szoktunk fizetni. És nem, nincs sem olcsó por, se víz íze, és nem is kicsi a gömb.

Soha nem adnék ki 1000 forintot egy darab gömböcért.

2023. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően erre is igaz, ami az éttermekre, hiába drága az összes összetevő a boltban IS, azért bármiről is legyen szó, egy marhapörköltet is (jóval) olcsóBB (ott a középfokú -bb melléknévfokozó képző) otthon összedobni, mint elmenni bárhova és ott megenni. (Igen, mivel 1 adagot nem lehet házilag csinálni - étteremben sem tudnak, csak van egy adagméret, de nyilván nem adagonként állnak neki marhapörköltet főzni)


Én ezzel úgy vagyok, hogyha rákívánok, akkor ha van kedvem, akkor összeütöm magamnak (megveszem a gyümölcsöt, a tejszínt, mixerbe, kis jég, összemixel, behűt és kész), ha nincs, vagy instant rámtör az érzés, hogy megkívánom, akkor megveszem.


Na persze, azért nem bármennyiért. Ilyen 300-ig reális, 350-nél szerintem már húzom a szám, afelett meg tartsák meg.

2023. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
42%
Nagy fagyis vagyok... 700-800 ft oke
2023. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
50%
Nyolcszáz forintot fizetnék egy gombócért maximum. Külföldön 2,5 euró a határ.
2023. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!