Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Luxus lett a fagyizás?

Luxus lett a fagyizás?

Figyelt kérdés
Valahol már 650-ért láttam egy gombócot.. 4-5 tagú átlagos család, hányszor engedhet meg egy hónapban 6500 Ft-ért fagyizást?

2023. máj. 20. 17:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%

"de normális ember nem dobál ki esetenként 6500 Ft-okat család esetén, hogy 5 perc alatt elnyaljon valami porból készült kutyvalékot."


Ez az egyéni preferenciád, senki nem mondta azt hogy menjetek fagyizni, de nálam a luxus definíciója ott kezdődik hogy a termék vagy szolgáltatás ára olyan magas, hogy valóban kevés ember vásárolhatja meg magának és nem ott hogy felesleges ezért nem veszi meg. Például a legtöbb ember nem azért nem vesz magának egy budai körpanorámás penthouse (luxus)lakást mert felesleges, hanem azért mert pénze sincsen rá. De egy pár ezer forintos terméket ne nevezzünk már luxusnak...

2023. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha minden nap fagyizni akarsz mondhatjuk, hogy luxus, de nyáron belefér az a pár alkalom, mint a lángos is. Szerintem.
2023. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ma voltam fagyizni párommal, ami a környéken a legolcsóbb fagyizó volt tavaly már ott is 450 Ft/gombóc volt, többi hely mellett ahol elmentünk volt 500,520.. Időnként belefér, de hiába engedhetnénk meg magunknak azért heti szinten nem vennék így se gombócost, inkább marad a bolti dobozos ilyen árak mellett.


Nyilván függ a család bevételétől hányszor engedhetik meg maguknak de gondolom a többségnek ez inkább olyan hogy nyaralás alatt vesznek esetleg ha vmit ünnepelnek.

2023. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
7%

4-5 tagú család megkapja az adókedvezményt, jó fizujuk van.

Inkább az 1 gyerekes szingli anya, vagy a gyerektelen csóró az aki nem engedheti meg magának a fagyizást.

2023. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem tudom, itt, egy megyeszékhelyen 350 most egy 8-10 dekás adag.
2023. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
11%

hat 650 ft miota luxus kategoria? :-D egy jo kezmüves fagyi az andrassy mellekutcajaban mar evekkel ezelött is ennyi volt.


Nekem es a csaladomnak nem, nem luxus a 650 forintos fagyi.

Luxus kiadas egy 3 hetes nayaralas a tengerentulon. Azt azert meggondoljuk de fagyizni azer tudjam mar elvinni a csaladomat ha mar csinalok gyerkeket...

2023. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%
Régen mikor gyerek voltam még 20 Ft volt egy gombóc! Akkor még megérte szerintem mert nagyapám pl 2-3 gombóccal vett fejenként nekünk! Ma már luxus az is, annyit nem adnék érte hogy nassolgasak pláne hogy nem vagyok édes szájú!
2023. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Kitana. ***** válasza:
97%

Mi egyáltalán nem éltünk szegénységben, de gyerekkoromból sem rémlik, hogy napi szinten fagyiztunk volna, mikor mittomén 150 ft volt egy gombóc fagyi. Néha fagyiztunk, amikor mondjuk kimentünk a Margitszigetre vagy ilyesmi, de nem volt rendszeres akkor sem. Felnőttként szintén egy kezemen meg tudom számolni, hányszor veszek egy nyár alatt gombócos fagyit, maximum ha nyaralni vagyok és látok olyat, ami minőséginek tűnik, inkább itthon van néha 1 doboz.

Valóban rohadt drágának hangzik 6500 ft egy fagyizásért, de nem gondolom, hogy olyan alapszükséglet lenne a fagyizás, amit minden hétvégére be kellene iktatni.

2023. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve nyaraláskor szinte minden nap mentünk fagyizni, mert ott van a kedvenc fagyizónk. Most már 60-70ezer Ft lenne. Mondjuk felesleges minden nap fagyit enni, ráadásul egészségtelen is.
2023. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Én leragadtam abban a korszakban mikor még 80 forint volt egy gombóc, és nem is ilyen kenegetős ökörséggel próbálták ránk sózni a kézművességet, hanem az ízekkel. Olyan vérnarancsos fagyit azóta se ettem sehol, és érzésem szerint már nem is fogok.


Ma már ha gyorsan akarok, akkor inkább veszek a boltban jégkrémet, ha meg ráér, akkor csinálok magamnak.

2023. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!