Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Luxus lett a fagyizás?

Luxus lett a fagyizás?

Figyelt kérdés
Valahol már 650-ért láttam egy gombócot.. 4-5 tagú átlagos család, hányszor engedhet meg egy hónapban 6500 Ft-ért fagyizást?

2023. máj. 20. 17:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk 450-500 között van több helyen teljesen vállalható normális fagyi. Nem megyünk heti szinten sem, mert már évek óta leszoktunk róla, de nyáron azért párszor eszünk. Nem luxus, de nem is alapvető szükséglet.


Mondjuk a kifejezett sírást nem értem a fagyi körül ami idén megy, szerintem évek óta látszik a tendencia, hogy drágul évről évre... Nagyfater már 10-15 éve is sopánkodott hogy bezzeg amikor ennyi meg annyi volt egy gombóc.

2023. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván drága, de luxusnak egyáltalán nem mondanám. Nekem a luxusról más elképzeléseim vannak. Amúgy lehet venni 1 gombócot is, azt is csak a gyerekeknek, ha megterhelő, meg fogják érteni. Ráadásul ahogy írták, vannak alternatívák bőven, és nem gondolom azt, hogy minden fagyi porból lenne. A rezsivédelem pedig nem tudom, hogy jön ide, vagy bármilyen más "védelem" amit elképzeltél. Visszatérve a luxusra, bizonyos műszaki cikkek szerintem inkább ide tartoznak, amik viszonylag gyakoriak (bár talán a luxus és a gyakori kizárják egymást).
2023. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%

Luxusnak még lehet nem luxus, de igen drága. Bár mi ketten vagyunk, nincsenek gyerekek, és átlagban jó ha heti egy alkalommal fagyizunk, de szerencsére még ha megkívánjuk, megvehetjük. Bár férjem már azt mondta ő ennyiért nem fagyizik. Én viszont azon véleményen vagyok, amíg megengedhetjük magunknak, addig együnk ha megkívánjuk.

Ráadásul a fagyizás nem csak magáról a fagyi ízéről szól, hanem van hozzá a hangulat, a séta...tehát nem tudja teljesen helyettesíteni sem egy jégkrém sem egy otthon készített fagyi.

2023. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne drága, ha a forint nem értéktelenedett volna el az elmúlt sok 10 évben.. Sajnos semmit nem ér a pénzünk.
2023. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én nagy fagyis voltam korábban, mikor 200 körül volt egy gombóc. Emlékszem volt olyan nyári nap, mikor 3 különböző helyen is fagyiztam. Idén még nem voltam fagyizóban, inkább veszek a boltban 1 litereset. Finom, rengeteg fajta ízben kapható és még emelt áron is jobban megéri. Azt hiszem szerencsés vagyok, hogy amikor megtehettem, kifagyiztam magam. :) Most nem is hiányzik már, hogy vegyek valahol, 500 forintokat nem adok két nyalás fagyiért. Elég édesszájú is vagyok, szóval amúgy is kicsik nekem az adagok általában.
2023. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
7%
Nem lett luxus, csak Ti vagytok csóróbbak annál, mint amilyennek hiszitek magatokat.
2023. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
98%

A nem a zsemle kicsi, a pofátok nagy. Ezt egy kedves elvtárs mondta még az 50-es években.

Kedves barátaim! Akik azt mondjátok, hogy nem luxus, mi vagyunk csórók, pont ilyenek vagytok. Csak gondolom nem hatalmi pozícióból.

Hogy a fagyi más termékekhez viszonyítva mennyivel lett drágább, nem tudom. Azt igen, hogy már minden olyan kiadást mellőzök, ami nem letszükséglet, hónap végére lenullázódok.

Csóró vagyok? Kifejezetten nem, főleg, hogy látom, sokkal risszabb körülmények között is élnek emberek.

Tehetek róla? Nem.

2023. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

650ért kenjék a hajukra.

Pedig nagyon szeretem a dagyit, főleg a különleges dolgokat megkóstolni. De ennyiért nem fogom.

2023. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
8%
#27: Ja, biztosan MÁS tehet róla, hogy neked még fagyira sem futja. Viccek jó.
2023. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 NTBS ***** válasza:
100%
Sajnos sok családnak igen. De sokszor előfordul, hogy a cigi, pia, energiaital napi szinten fogy.
2023. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!