Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy adag ketté tálalva, hogy...

Egy adag ketté tálalva, hogy számolják?

Figyelt kérdés

Minap étteremben voltunk, több felnőtt, illetve 2 kicsi gyerek, 3 évesek. Volt bolognai 3800 ft áron.

Írta az étlap, hogy a fél adagot 70% áron számolják. Kértem egy adag bolognait a két gyereknek, megkérdeztem ketté tudják e nekik tálalni. Azt mondták persze. Utólag vettem észre a blokkon, hogy bolognai 5320 ft, 2* 1/2 adag..

Ez komoly? Miért nem lehet egy sima adagot 2 felé tálaltatva kérni? Oké értem hogy 1 helyett 2 tányért mosogatnak, de akkor is, szerintem ez tök nem fair.

Ez alapból így működik a vendéglátásban? Mert akkor máskor kérek egy adagot, aztan utolag kerek egy ures tanyert 😂😂😂


2023. aug. 15. 16:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Mert az 2 fél adag. Ennyi.
2023. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
19%
Egy adag, ki kell követelni.
2023. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon ganéjság, szerintem azért, mert plusz tányér kell hozzá, na de 70% az durva. Akkor ki kell követelni, hogy az NE az étel fele legyen, hanem VALÓBAN 70%-a a teljesnek! Én az étteremfőnökig és a fogyasztóvédelmi hatóságig meg se állnék, ilyen esetben, ha ez nem megy.
2023. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

A fél adag ételt minden étterem 70%-nak számolja, ha csak 1 fél adagot kértem volna és így számolják arra azt mondanám oké.

De külön mondtam, hogy egy teljes adagot kerunk csak ketté tálalva a gyerekeknek. Most akkor a +1 tányér használat 1500 ft? Kapják be kb akkor..

2023. aug. 15. 17:27
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

Legközelebb egy adagot kérj és egy plusz tányért.


Amit kértél az 2 fél adagnak számít, amit leírtak előre, hogy mennyibe kerül és annyit is kértek érte.

2023. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Hát úgy mondtam kérnék egy adagot, esetleg ketté tudjátok tálalni a 2 gyermek részére?

Válasz: persze, nem gond

Ebből nem egyértelmű, hogy 2 féladagot kértem, mert egy adagot mondtam

Egy 30 ezres fogyasztásnál elég gusztustalannak érzem, de tanultam az esetből, máskor külön kijelentem hogy egy adagot meg egy üres tányért kérek 😂

2023. aug. 15. 17:31
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
mit tennétek ha a hely megtagadná hogy üres tányért is kiadjon, hogy elmaradjon a haszonszerzéstől amit a kérdezőnél alkalmazott? megtehetik ezt?
2023. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam.

Majd ha több gyerekkel megyünk étterembe, készülök műanyag tányérral nekik 😂😂

2023. aug. 15. 17:46
 9/32 anonim ***** válasza:
43%
Ez a normális, nem értem ezen miért akadsz ki
2023. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%

Néézük meg másik oldalról. Kisétkű vagyok. Megérkezem barátommal ugyanoda. Kérek két kis adagot, tudomásul véve, hogy az a teljes adag 70%. Kifizetek 5320 Ft-ot.

Te meg pontosan ugyanazt kapod, mint én. Pontosan! mennyiség ugyanannyit, evőeszközök, tányérok száma is. De te csak 3800 Ft-ot fizetsz, és esetleg a plusz tényéért valamennyit. Mennyi lenne a jogos egy tányérért? Mondjuk 400 Ft? Akkor csak 4200 Ft-ot fizetsz.

Ez így helyes?

2023. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!