Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy adag ketté tálalva, hogy...

Egy adag ketté tálalva, hogy számolják?

Figyelt kérdés

Minap étteremben voltunk, több felnőtt, illetve 2 kicsi gyerek, 3 évesek. Volt bolognai 3800 ft áron.

Írta az étlap, hogy a fél adagot 70% áron számolják. Kértem egy adag bolognait a két gyereknek, megkérdeztem ketté tudják e nekik tálalni. Azt mondták persze. Utólag vettem észre a blokkon, hogy bolognai 5320 ft, 2* 1/2 adag..

Ez komoly? Miért nem lehet egy sima adagot 2 felé tálaltatva kérni? Oké értem hogy 1 helyett 2 tányért mosogatnak, de akkor is, szerintem ez tök nem fair.

Ez alapból így működik a vendéglátásban? Mert akkor máskor kérek egy adagot, aztan utolag kerek egy ures tanyert 😂😂😂


2023. aug. 15. 16:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk nem értem a kiakadás okát, arról meg nem az étterem tehet, hogy értetlen vagy :D
2023. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%

Köszi a lepontozást, de írjátok meg szerintetek miben tévedek.

Ugyanannak a dolognak hogyan lehet kétféle ára?

2023. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Hát ez az 🙄 Nekem valahogy ez akkor sem stimmel, hiába is mondjátok sokan, hogy így van. Értem, hogy mi alapján számoltak így, de kissé szerintem aggályos a dolog akkor is, főleg, hogy hangsúlyozom, nem két fél adagot kértem... tehát nem az lett kiszámlázva, amit kértem... Most itt nem az összeg a lényeg, marhára nem érdkel 1500 ft...
2023. aug. 15. 23:14
 24/32 A kérdező kommentje:
Ha a pékségben kérek 6 db kiflit külön csomagolva 3-3 darabot, akkor nem 8-at fizettetnek ki, hanem 6-ot ugyanúgy..akkor itt miért kell ugyanazért magasabb árat fizetni?
2023. aug. 15. 23:19
 25/32 anonim ***** válasza:
17%

Nekifutok mégegyszer.

Kérek kettődarab egy centi vastag kenyérszeletett. Te kérsz egy kétcenti vastag szelet jenyeretd, de vág ketté.

Nekem ennyit számolnak, neked annyit. Jogos?

2023. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Te nem érted..ha te elmész es nem vagy nagyétkű akkor 1 kisadag tésztát kérsz, ami nem 5320 ft lesz hanem 3800*0.70 azaz 2660 ft

Én meg fizettem egy adagra 3800 helyett 5320 ft-ot mert két gyerek elé rakták le...Ha ezt előre közli lehet kérek egy sima adagot és megették volna egy tálból simán.


Érted esetleg?

2023. aug. 15. 23:25
 27/32 anonim ***** válasza:
75%

27. Miért vagy trágár?

Nagyon nehéz a felfogásod. Mindketten ugyanazt kapjuk, de eltérő áron. Ilyen nem lehet, nem korrekt.

2023. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem értelek. Mégis mit gondoltál? Gondolom az étlapon ott van a szokásos 70%. Ha pörköltet kérek rizzsel vagy rizshez kérek pörköltet az ugyanaz.

A két kisadag és egy rendes adag kétfelé osztva is ugyanilyen (jó, a hasonlat nem teljesen azonos), de mindkét esetben a felszolgált mennyiség és tálalás azonos.

2023. aug. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ugyanazt a munkát végzi el mintha két egész adagot tálalna a chef,bevett dolog vendéglátásban.
2023. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont benézték, valahol elveszett az infó és tévedésből számoltak így. Én csináltam már ilyet, de csak 1 teljes adagot számoltak fel.
2023. aug. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!