Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szerintetek hány kalória?...

Ez szerintetek hány kalória? Az egész. és egy adag? Mennyinek számoljak egy adagot?

Figyelt kérdés
[link] Blogspot.hu/2010/11/tejlepeny. Html

#tejpite
2013. nov. 27. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%

Tejes lisztes cukorral akarsz fogyni?


Mindegy mennyi kalória, ilyet enni nem szabadna, ennél ha egy fokkal károsabb egy étel, akkor az már akut mérgezést okoz. Honnan szeditek az ilyen ötleteket?


Amúgy nem bonyolult az összetétele, miért nem számolod ki magad a kalória tartalmát? Mi van, ha én elszámolom, bízol az én matekomban?

És honnan tudjuk hogy Te mennyi cukros tejet számolsz egy adagnak, hát az emberi gyomor nem is ilyen anyagok befogadására lett kitalálva, hogy ebből mennyi számodra egy adag.. teljesen szubjektív dolog, mi véletlenül sem tudhatjuk.

2013. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

kösssz...ez tök hasznos volt:)...figyelj, ha nem akarsz a kérdésre válaszolni akkor ne válaszolj...nincs azzal semmi baj...honnan tudod, hogy fogyás miatt kérdezem-e? egy adag persze hogy lehet mindenkinek más, de mégis mennyi számít a "nagykönyvbe" egy adagnak...

és igen, jobban bízok más kalóriaszámolgatásában mint a sajátomban...sorry....


[link]


valamiért rossz lett a link...

2013. nov. 27. 11:21
 3/27 A kérdező kommentje:

és mivel ezer még még több éve szerettem volna ezt a fajta édességet megkóstolni, de idáig nem jutottam még el, és mivel marhára nem vagyok mázsás súlyban, sőőőőt...minimális amit fogyni szeretnék...ezért gondoltam egyszer talán beilleszthetem a napi étkezésembe mivel se kenyeret se semmiféle mást nem eszem ami cukros és társai...

arról nem beszélve, hogy lehet, hogy a cukrot helyettesíteném és taláááááááááán egyszer kibirható, hogy ilyet eszek...és akkor a többi kajám jobban visszafogom vagy esetleeeeeeeeg még többet mozgok aznap...na mindegy:) ez a magyarázat...kössz a semmit:)

2013. nov. 27. 11:25
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

A kcalbázis most nem érhető el.


Mindegy. 1 L tej kalóriatartalma + 20 dkg liszt energiatartalma + a csomag vaníliás cukor (kb. 10-15g cukor) + 3 tojás..


De a kalóriabevitel csak abban az esetben érdekes, ha hízást okozó anyagokat eszel. Ami írtam valóban hasznos, érdekes volt.. az is érdekes, hogy miért akar valaki (a megszokáson túl) olyan anyagot enni, amivel az emlősök az újszülöttjeiket hizlalják. A tej szerepe és hatása a hizlalás, ezért okoz nagy inzulinszint emelkedést.


A liszt is ezt okoz, nagyon ellenzem a fogyasztását, és felejtsük most el azt, hogy nincsen közöm hozzá..


A tej gyulladásfokozó hatásáról is beszélni kellene. Egyetek igazi ételeket, kérlek benneteket (mindenkit)!

2013. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
imádom a tejet...arról nem vagyok hajlandó lemondani...azon nőttem fel és semmi bajom nincs tőle...soha nem is volt...lényegtelen...van aki szerint ok a tej, van aki szerint nem oké a tej...a lisztes dolgokat kerülöm...aligalig eszem...ha vmiféle édesség is van igyekszünk liszt nélkül csinálni...de egyszerüen ezt most meg szeretném enni, meg is fogom, pusztán kiváncsi voltam, mennyire nagyon lépném tul a dolgokat ha túl lépném...
2013. nov. 27. 11:30
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

1 liter tej: kb 550 kcal (100 ml 55 kcal)

20 dkg liszt: kb 700 kcal (100 g 350 kcal)

10 dkg cukor: kb 400 kcal (100 g 400 kcal)

3 db tojás: kb 240 kcal (1 db 80 kcal)

1 csomag (kb 10 g) vaníliás cukor: kb 40 kcal


Ez összesen 1380 kcal (ha jól számoltam).


Ezt az adagot vagy 3-x 3 részre vágod, vagy 3 x 4-re, különben (szerintem) túl kicsi egy-egy kocka.

2013. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!
2013. nov. 27. 11:44
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Nos a Te dolgod.


De azt írtad, nincs semmi bajod tőle. Ezt miért írtad? Úgy értem, ha nincsen semmi bajod a tejtől, amit egész életedben rendszeresen fogyasztottál, akkor most súlyproblémáid sincsenek? Tényleg csak pusztán érdeklődés végett írtad ki a kérdést?

Ha nincsen semmi bajod, akkor miért foglalkoztat az ételek kalóriatartalma?


- nekem tényleg nincs semmi bajom, és nem is azért, de még közelítve sem tudom /nem érdekel/ az élelmiszerek kalóriatartalma, a makrotápanyagokét meg kellett anno tanulnom persze, de hát érdektelen a téma. Mert nincs semmi bajom (mondjuk ha innék tejet sajnos lenne, de ez más kérdés).


Ha rendben vagy, akkor honnan ez a kalóriás érdeklődés, ha szabad megkérdezni?

2013. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

my fittnes palt ajánlom

És a mandulatejet,édesítőt durumlisztet zablisztet

máris jobb a kaja

2013. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Huuu. Ezt en is elfogom kesziteni. Szerintem azert nem kell atesni a lo tuloldalara. Valahol az arany kozeput a helyes. Nyugodtam egyel belolle ha megkivanod. Neha en is eszem egy sutit vagy megkivanok egy lisztel meg tejjel keszitett lekvaros palacsintat. Ha az ember nem csinal belolle rendszert semmi bajod nem lesz tolle ne aggodj.
2013. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!