Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy adag ketté tálalva, hogy...

Egy adag ketté tálalva, hogy számolják?

Figyelt kérdés

Minap étteremben voltunk, több felnőtt, illetve 2 kicsi gyerek, 3 évesek. Volt bolognai 3800 ft áron.

Írta az étlap, hogy a fél adagot 70% áron számolják. Kértem egy adag bolognait a két gyereknek, megkérdeztem ketté tudják e nekik tálalni. Azt mondták persze. Utólag vettem észre a blokkon, hogy bolognai 5320 ft, 2* 1/2 adag..

Ez komoly? Miért nem lehet egy sima adagot 2 felé tálaltatva kérni? Oké értem hogy 1 helyett 2 tányért mosogatnak, de akkor is, szerintem ez tök nem fair.

Ez alapból így működik a vendéglátásban? Mert akkor máskor kérek egy adagot, aztan utolag kerek egy ures tanyert 😂😂😂


2023. aug. 15. 16:58
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Miért kérsz magadnak 2 kisadagot? Nem értem. Nem egy kis adagot kérsz magadnak?
2023. aug. 15. 18:06
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell plusz tányért vinni - nem is engedik meg sehol -, hanem kérsz EGY adag ételt, meg egy plusz tányért.
2023. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Azért akadok ki, mert ezt nem mondták. Ha EGY teljes adagot kérek ketté tálalva, és azt mondják persze nem gond, akkor az egy adag ára legyen. Vagy mondja azt persze, megoldható, de 2 féladagnak tudjuk számolni 3800 helyett 5200 áron.. és akkor eldöntöm kell e bolognai 5200ért
2023. aug. 15. 18:10
 14/32 A kérdező kommentje:

12

Ez oké, de ha nem adnak ahogy egy válaszoló is felvetette? Ennyi erővel mondhatják hogy nem adnak..

2023. aug. 15. 18:11
 15/32 anonim ***** válasza:
76%
a felszolgálónak mindenképp kellett volna közölni hogy megoldható, de ez akkor két féladagnak fog számítani, jogos a panasz szerintem. nem szép hogy elhallgatva nyerészkednek belőle. viszont a magaddal vittet tényleg nem szabad eljátszani mert ki tudnak tőle akadni rendesen, max azt tudod csinálni ha megtagadnák az üreset hogy te választod el egy tányéron a két adagot
2023. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem a fillérbaxás, még borravalót is hagytam bőven, de eléggé lehúzás igenis hogy nem akarunk pocsékolni ételt sem hogy megmaradjon, ha már nincs gyerekmenü, és 2 kicsi gyereknek elég egy adag étel simán, erre többet fizetünk egy tésztára mint egy libacombra..😂
2023. aug. 15. 18:24
 17/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha saját tányért viszel, a NÉBIH a vendéglátóst bünteti meg.
2023. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Na, erre nem gondoltam, jogos.
2023. aug. 15. 19:04
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

A számla jogos, az viszont nem, hogy ezt a pincér nem közölte előre egyértelműen.

Dolgoztam olyan étteremben, ahol direktbe nem csináltunk fél adag kajákat, pont az ilyen reklamációk miatt. Volt mindenből normál adag, meg ha akarták, akkor a gyerek(ek)nek vittünk egy-egy kisebbfajta üres tányért, de arra is nemet mondtunk, hogy mi szedjük ketté az adagot.

Viszont nem rebbent a szemünk sem, ha fiatal low budget randizók egy rántott húst kértek két személyre, az asztal közepére kiraktuk a konyha által normálisan tányérra pakolt kaját, meg a két személynek két üres tányért, aztán vesszenek össze rajta egymással, ne nekünk reklamáljanak, hogy a kis adag miért ilyen kicsi.

2023. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
31%

11. Jaj Istenem, ez ragadt csak meg benned? Nem a lényeg? Nem, nem magamnak kérek két kis adagot.

Felfogtad a dolog tarthatatlsnságát? Az egyik ennyit fizet, a másik annyit ugyanazért?

Abban lehet hibáztak/hibáztatok, hogy nem volt egyertelmű, hogy a kétfelé tálalás=két kis adag.

2023. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!