Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Melyik kóser étteremben lehet...

Melyik kóser étteremben lehet észszerű áron jót ebédelni? Gond-e, ha rom. kat. vagyok? Természetesen kikérem a pincér véleményét és nem rendelek disznóhúst.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kóser étterem drágább, mint a nem-kóser, ezért is írtam "észszerű" és nem alacsony árat.

#Budapest #kóser étterem
jan. 17. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kóser étterem azért drágább, mert csak kóser alapanyaagokat használnak, amik jóval többe kerülnek, mint a többi. Ebböl következöen azu étterem is drágább, elég jelentös a különbség. Olcsó és kóser étterem nincs.

Másrészt bárki bemehet, nem kell semmiféle vallási hozzátartozás, a pincérrel nem kell semmit konzultálni, rendelni meg csak azt tudsz, ami az étlapon van. (Nem mellékesen nem csak a disznó tiltott, sok más is, de neked nem kell tudni a szabályokat!)

jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 Írtam, hogy tudom, hogy a kóser étterem drágább, azt is, hogy miért, "ezért is írtam "észszerű" és nem alacsony árat."

#2 Pl. a nem-kóser étteremekben.

jan. 17. 10:31
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet tudni, NEKED mi az "ésszerü" ár.

Másrészt beadod a keresöbe, hogy kóser étterem, megnézed az étlapokat, és utána választasz!

jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem vagy zsidó, csak a disznóhúst akarod kerülni, akkor nincs túl sok értelme kóser étterembe menned, egyszerűen olyat rendelsz egy sima mezei étteremben, ami nem disznóból van.
jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
5-ös: nem a disznóhúst akarja kerülni, csak azt írta, nem akarja ezzel provokálni a pincért! (Nem ártana a szövegértelmezési képességedet javítani!)
jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm, ezt értettem "észszerű ár" alatt.
jan. 17. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hogy történt-e valami ráncfelvarrás az utóbbi években, de néhány évvel ezelőttig mind a Hanna, mind a Carmel a legótvarabb, 80-as évekből ittragadt retro zárványként üzemeltek, már akkor is horror árakon. A weboldalak kinézete alapján elképzelhetőnek tartom, hogy történt változás, mert azok sem így néztek ki.


Az utóbbi években nyílt pár kóser street food hely, az Ashis' egész jó volt, de ott is duplaannyiba kerül minden, mint máshol. Cserébe ugyanúgy burger, nuggets és hasonlók vannak az étlapon. A Cafe Tamarról jókat hallottam, de még nem voltam.

jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Disznóhúst hiába is kérnél, tekintve hogy az egyáltalán nem számít kósernek így nem is készítenek ott semmit ilyesmiből.
jan. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!