Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire helyénvaló, ha...

Az mennyire helyénvaló, ha egy 20:00-ig nyitva tartó kocsmában 19:30-kor már nem szolgálnak ki?

Figyelt kérdés

Legutóbb január elején, Szegeden esett meg. Betértem egy lakótelepi kocsmába, este 7 körül, kértem egy korsó sört. Amikor végeztem vele, gondoltam, kérek még egyet, erre a csapos nő azt mondta, hogy sajnos nem lehet, mert lassan zár. Nem voltam vitázós kedvemben, ezért eljöttem. De tűnődtem, hogy ez így mennyire jogszerű. Az igaz, hogy nem volt tele a kocsma, rajtam kívül csak egy vendég volt, az is elment, mire másodjára kértem volna. De attól még fél órával zárás előtt ki kellene szolgálnia, nem?

És amúgy több ilyesmi esetet tapasztaltam már otthon. Jó ideje már külföldön élek, évi kétszer látogatok haza. Nem szívesen szólom le Magyarországot bármilyen formában a Nyugathoz képest, de ami tény, hogy itt a vendéglátóipari egységekben általában a "Mindent a vendégért!"-mentalitást tapasztalom a dolgozók részéről, míg odahaza elég gyakran a "Mielőbb zárni akarok, és húzni haza!"-mentalitást.

Ti erről mit gondoltok?



márc. 12. 10:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen.
márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
1: Ennél azért bővebb válaszokat várnék. Ha este nyolcig van nyitva, miért is kellene természetesnek vennem, hogy félkor már nem szolgálnak ki?
márc. 12. 10:19
 3/45 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor a vendég elviszi máshova a pénzt.
márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
elegük van belőle hogy elszalad az a fél óra, és a vendég még mindig nem itta meg a sört és úgy kell noszogatni hogy induljon meg kifelé, van aki meg háborog hogy várjon már a zárással míg megissza
márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
83%
Teljes mértékben.
márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
4: Azt nem említettem, hogy a fenti esetben másodjára már csak egy pohárral kértem volna, pont azért, mert tudtam, hogy nyolckor zárnak.
márc. 12. 10:39
 7/45 anonim ***** válasza:
26%
Kértél volna, ha kiszolgáltak volna.
márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
24%
"egy jó csapos addig van amíg az utolsó vendég"
márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert sokan képesek egy pohár sörrel a kezükben egy órát is ülni egy helyen. Az idő az ajtó/kassza zárását jelenti, de a dolgozónak addig még van dolga. Ráadásul senki sem fogja neki kifizetni pluszban, hogy két-három ember még ott ül az utolsó korty piával, mert neki mint vendégnek joga van hozzá.

Én is pultoztam egy ideig, volt akit az sem zavarta, hogy a lámpák már nem égtek, a zene le volt kapcsolva és mostunk fel, mert ő bizony megvette azt a sört, joga van ott lenni. Szóval az ilyen barmok miatt nem adnak már ki piát

márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a zárási folyamatokba nem látsz bele, és mi sem, nem tudhatjuk. Lehet, hogy csak 8-ig fizetik. El kell mosogatni, a csapológépet meg kell tisztítani, kasszáa zárni, leszámolniszékeket, asztalokat összerámolni, lemérni a piát. Dolgoztam ilyen helyen, kb. ezek a zárási folyamatok.

Ha egyedül van erre, te meg még zárás előtt iszogatsz, és a dolgod végeztével fizetsz, eleve csúszik pl. a kasszazárás.

Szóval nem lehet erre választ adni. Miért nem kérdezted még ott?

márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!