Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire helyénvaló, ha...

Az mennyire helyénvaló, ha egy 20:00-ig nyitva tartó kocsmában 19:30-kor már nem szolgálnak ki?

Figyelt kérdés

Legutóbb január elején, Szegeden esett meg. Betértem egy lakótelepi kocsmába, este 7 körül, kértem egy korsó sört. Amikor végeztem vele, gondoltam, kérek még egyet, erre a csapos nő azt mondta, hogy sajnos nem lehet, mert lassan zár. Nem voltam vitázós kedvemben, ezért eljöttem. De tűnődtem, hogy ez így mennyire jogszerű. Az igaz, hogy nem volt tele a kocsma, rajtam kívül csak egy vendég volt, az is elment, mire másodjára kértem volna. De attól még fél órával zárás előtt ki kellene szolgálnia, nem?

És amúgy több ilyesmi esetet tapasztaltam már otthon. Jó ideje már külföldön élek, évi kétszer látogatok haza. Nem szívesen szólom le Magyarországot bármilyen formában a Nyugathoz képest, de ami tény, hogy itt a vendéglátóipari egységekben általában a "Mindent a vendégért!"-mentalitást tapasztalom a dolgozók részéről, míg odahaza elég gyakran a "Mielőbb zárni akarok, és húzni haza!"-mentalitást.

Ti erről mit gondoltok?



márc. 12. 10:13
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Én is vendéglátóiparban dolgozom amúgy, és minden eddigi munkahelyemen azt kaptam, hogy a zárási idő a vendégeknek szól, az alkalmazottak általában tovább maradnak valamivel, nem a vendégekkel együtt távoznak. Ja és azt is, hogy a vendégnem egészen a végéig joga van kérni. De mondom, ez Hollandia.

Lehet, hogy csakugyan az a baj, hogy csak 20:00-ig fizetik, talán 20:30-ig kellene.

márc. 12. 20:29
 32/45 Dorian Gray ***** válasza:
100%
Én is nyugaton élek 10 éve, sőt egy pubban dolgozom, és picit több mint fél órával zárás előtt mindig megkondítjuk a pultban lévő harangot, ami jelzi, hogy még pár percig lehet rendelni, utána már, az utolsó fél órában nem.
márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
32: Ez nem rossz ötlet, de szerintem még jobb inkább kiírni valahova, feltűnő helyre. Mert az is lehet, hogy a kongatáskor valaki épp kint dohányzik, és nem hallja. Jártam már hasonlóan.
márc. 13. 09:43
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értettem sosem,hogy záróra előtt hogyan számoljon el a pultos,ha még a vendégek is rendelhetnek. Őket tovább kellene fizetni. Nyitás előtt,és utána egy fél órával.
márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
89%

"szerintem még jobb inkább kiírni valahova"

Láttam olyat aki az ajtót sem találta meg annyira kész volt.Nem feltétlenül fog valaki egy kocsmában olvasgatni

márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
35: De ez akkor is egy sokkal inkább fair hivatkozási alap, hogy ki van írva, szép nagy betűkkel, mint az, hogy magától értetődően nem szolgál ki, mert félóra múlva zár. Előbbit inkább elfogadja és megérti a vendég zokszó nélkül
márc. 13. 11:08
 37/45 anonim ***** válasza:
91%
#36 Azt a feliratot egyszer el kell készíteni. Óriási erőfeszítés.
márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
37: Bakker! A4-es formátumban nyomtatott nagy betűkkel leírja, és 4-5 példányt kiragaszt belőle. Ez ám a megterhelő bonyolult fekadat!
márc. 14. 07:28
 39/45 anonim ***** válasza:
28%
#38 A vendéglátósnak az. Találja ki a vendég magától, mi a vendéglátós igénye!
márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
18%
Ki kéne írniuk egy táblára,hogy 19.30-tól után már nem adunk ki piát.
márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!