Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire helyénvaló, ha...

Az mennyire helyénvaló, ha egy 20:00-ig nyitva tartó kocsmában 19:30-kor már nem szolgálnak ki?

Figyelt kérdés

Legutóbb január elején, Szegeden esett meg. Betértem egy lakótelepi kocsmába, este 7 körül, kértem egy korsó sört. Amikor végeztem vele, gondoltam, kérek még egyet, erre a csapos nő azt mondta, hogy sajnos nem lehet, mert lassan zár. Nem voltam vitázós kedvemben, ezért eljöttem. De tűnődtem, hogy ez így mennyire jogszerű. Az igaz, hogy nem volt tele a kocsma, rajtam kívül csak egy vendég volt, az is elment, mire másodjára kértem volna. De attól még fél órával zárás előtt ki kellene szolgálnia, nem?

És amúgy több ilyesmi esetet tapasztaltam már otthon. Jó ideje már külföldön élek, évi kétszer látogatok haza. Nem szívesen szólom le Magyarországot bármilyen formában a Nyugathoz képest, de ami tény, hogy itt a vendéglátóipari egységekben általában a "Mindent a vendégért!"-mentalitást tapasztalom a dolgozók részéről, míg odahaza elég gyakran a "Mielőbb zárni akarok, és húzni haza!"-mentalitást.

Ti erről mit gondoltok?



márc. 12. 10:13
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudsz vele mit csinálni,keress másik kocsmát.

Egyszerűen nem volt már kedve dolgozni

márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
79%
Ha már nincs sok idő a zárásig (nem percekre gondolok) akkor egyszerűen meg kell kérdezni, hogy meddig adnak ki italt
márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen igazad van, megsértették kis alkesz emberi jogaidat. Örülsz.


Akkor zár, amikor akar.

márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
77%
azt sem szokták szeretni ha épp nem a végtelenségig issza, csak pont úgy jönne ki hogy már van a vendégben, és akkor ütne be neki jobban amikor már tényleg utolsó pillanat és gyorsan meg kéne mozdulni, aztán ha segítenek, fejjel megy ki az ajtón
márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

10: Nem a dolgom végeztével fizetek, mindig akkor rendezem, amikor kérem a pultnál.


Bárhogy is nézzük, ez így nincs rendben. Hogy negyedórával zárás előtt már nem szolgálnak ki, az még érthető. De félórával előtte még illene. Esetleg kiszabhatják, hogy mondjuk akkor korsó sört már nem adnak ki, csak poharat, meg félliteres fröccs helyett csak max. 3 deciset. Ez is érthető, ilyennel már találkoztam, és semmi gondom nem volt vele.

Vagy akkor írják ki feltűnően, hogy kiszolgálás csak félig van! De azt nem várhatják el, hogy bárki evidensnek vegye, pláne ha nem ehhez szokott ott, ahol él.

márc. 12. 11:36
 16/45 anonim ***** válasza:
76%
Máshol is így van, sok helyen szigorúan veszik ezt!
márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, lehet, hogy nem vagy helyi, de a legtöbb helyen így működik, mindegy, hogy az ország melyik pontjában vagy.
márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
80%

"Bárhogy is nézzük, ez így nincs rendben."

De, rendben van.

márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
16: Itt Hollandiában abszolúte nem így tapasztalom. Volt ahol negyedórával zárás előtt is kiszolgáltak korsó sörrel, csak műanyag korsóba töltötték, hogy ha zárásig nem végzek vele, akkor az utcán kell meginnom saját felelősségre. Ez is egy abszolúte fair megoldás.
márc. 12. 12:34
 20/45 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan van oka, hogy ilyen szigorúan veszik. Valószínűleg már kitapasztalták, hogy ha nem így van, akkor nem tudnak bezárni.

Van, aki egy pohár kólával is képes 4 órán át elülni egy helyen.


19: Nálunk tilos az utcán inni. A másik meg, hogy a környezet, a környéken lakók, az ott sétálók sem örülnének piásoknak az utcán.

márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!