Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire helyénvaló, ha...

Az mennyire helyénvaló, ha egy 20:00-ig nyitva tartó kocsmában 19:30-kor már nem szolgálnak ki?

Figyelt kérdés

Legutóbb január elején, Szegeden esett meg. Betértem egy lakótelepi kocsmába, este 7 körül, kértem egy korsó sört. Amikor végeztem vele, gondoltam, kérek még egyet, erre a csapos nő azt mondta, hogy sajnos nem lehet, mert lassan zár. Nem voltam vitázós kedvemben, ezért eljöttem. De tűnődtem, hogy ez így mennyire jogszerű. Az igaz, hogy nem volt tele a kocsma, rajtam kívül csak egy vendég volt, az is elment, mire másodjára kértem volna. De attól még fél órával zárás előtt ki kellene szolgálnia, nem?

És amúgy több ilyesmi esetet tapasztaltam már otthon. Jó ideje már külföldön élek, évi kétszer látogatok haza. Nem szívesen szólom le Magyarországot bármilyen formában a Nyugathoz képest, de ami tény, hogy itt a vendéglátóipari egységekben általában a "Mindent a vendégért!"-mentalitást tapasztalom a dolgozók részéről, míg odahaza elég gyakran a "Mielőbb zárni akarok, és húzni haza!"-mentalitást.

Ti erről mit gondoltok?



márc. 12. 10:13
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Éttermekhez tudom azt az etikettet, hogy zárás előtt legkésőbb fél órával érkezhetünk. Na most ez talán igaz lehet kocsmára is.
márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Stand up-os mesételte, hogy zárás előtt egy perccel érkeztek, ételt rendeltek, de fura módon nem lettek kidobva, sőt még volt pofájuk desszertet is rendelni, és azt is kaptak!
márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem ők érkeztek, hanem mintha ő lett volna vendéglátós, aki mesélte.
márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élsz, neked ez szokatlan...

Elhiszem, és meg is értem, de ez nem egy új keletű dolog, Magyarországon a vendéglátózás nagyon régen zátonyra futott, jó ideje már kocsmát üzemeltetni sem jó biznisz, sokan kényszerből csinálják, nem tud jobb lehetőséget, de nem is szereti csinálni.

A leírt jelenséget én is láttam már elég gyakran, és már évekkel ezelőtt is.

Egyszerűen nem érdeke az ott dolgozónak tovább ott maradni a munkaideje után, és "leépítik" a vendéget, zárás előtt fél órával már nem szolgálják ki.

A vendég meg elmarad, máshová kezd járni, a kocsmáros, meg panaszkodik, hogy nem megy a bolt.

ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott, csak a zárásig fizetik. Onnantól a szabadidejét rabolod, esetleg nem éri el az utolsó éjszakás járatot hazafelé stb. A kedves vendég meg jellemzõen pont leszarja. Ha az utolsó percben tessékelik ki akkor még neki áll feljebb, nem akar fizetni stb.


Ha nekem lenne saját tulajdonú kocsmám, a zárás elõtti órában már csak a bejárathoz legközebbi asztalnál (jó idõben a kerthelységben) még én magam szolgálnék ki, az alkalmazottaimnak meg kiadnám hogy minden mást takarítsanak fel, csinálják meg a zárást, és menjenek haza.

ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!