Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Futárok, szakácsok, Ti beleköp...

Futárok, szakácsok, Ti beleköpködtök a kajába?

Figyelt kérdés
Annyi ilyet hallottam már, meg durvább dolgokat is, hogy sokszor elmegy a kedvem hogy rendeljek egy pizzát vagy beüljek valahová kajálni egyet... Névtelenül, őszinte válaszokat várnék, tényleg csináltok ilyesmiket, csak azért hogy röhögjetek egyet?

2013. okt. 7. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
A fene egye meg,en nem vagyok se futar,se szakacs,de soha nem fozok,mindig rendelek vagy etteremben eszem. Eddig eszembe se jutott ez,de most mar biztos,hogy csak ezen fog jarni az agyam eves kozben!!
2013. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugye, hogy bele tudja fúrni a gondolat magát az agyadba? Nekem is ez a problémám, van, hogy egy nagyon ízletes ételt eszem, és egyszer csak eszembe jut egy film, vagy egy sztori, amiben ilyesmi történik, és máris elmegy az étvágyam.
2013. okt. 7. 09:46
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Bele.
2013. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó nagy paraszt vagy 3. !!!! Fujjj....
2013. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

egyszer láttam egy videot, a hamburgerszakácsnak melege volt, ezért a slátával törölte meg a homlokát (de rendes volt, mert visszatette a vizestálba :D )


nem szoktam ezen agyalni.


szerintem csak akkro jellemző a köpés, ha valami felfújt hólyag szemétkediké s visszküldi a kaját. akkor meg is tudom érteni, ha beleköp a szakács. bár én akkor se tennék ilyet.

2013. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5-ös, egyet értek ezzel én is, ezt egy szakács barátom is igazolta (bár ő egy neves étteremnél van Pesten), hogy már előfordult velük olyan, hogy 3. alkalommal is visszaküldték a kaját, na akkor volt minden...

Viszont mi a helyzet, ha egy szakács "menő", és felvág a többiek előtt, "figyeljétek csak, milyen jó izűen fogja enni, pedig benne van a seggszőröm!" szituációval? Egyáltalán nem tartom kizártnak, főleg a mai világban, hogy páran megcsinálják ezt... Csak az érdekel, hogy helyesen gondolom, vagy tévedek? És az, hogy milyen arányban vannak a normális és a paraszt szakácsok jelen a vendéglátásban...

2013. okt. 7. 10:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Háát...mi voltunk ugye nyaralni strandon...Most nem mondom hol,de egyik nap kértünk pizzát,nagyon finom volt.Másik nap is kértünk,párom még jót kapott,de az enyémnek az alja szó szerint szarrá volt égetve...elkezdtem enni,mert nem vagyok egy kötekedős,de ehetetlen volt.... és pedig nem is voltak akkor sokan,csak épp a szakács drága beszélgetett..és húztam az agyam rajta,hogy láthatta milyen égetett volt,és ki merte küldeni... visszavittem,a pincér hátraszólt,a szakács csak nézett,gondolom nem tetszett neki,és a pincér mondta,mindjárt hoznak újat.... elnézést egyik sem kért...a másik finom lett,de én is pont ezen gondolkoztam,remélem nem kaptam rá semmit... :/
2013. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ha egy kis jóindulat van benne, nem kaptál semmit... Jogod van jó ételt kapni, nem olyat ami teljesen oda van égetve... Én még a barátomat megértem, hogy a 3. visszaküldés után elborult az agyuk, de az szerintem teljesen jogos hogy nem szeretnél szénpizzát enni..

Várom a további válaszokat, történeteket.

2013. okt. 7. 13:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tapasztaltam még ilyen jelenséget!

Ha egy ember ilyet csinál, az nem szakács! Vagy nem sokáig marad az!

Egy valamire való szakács tiszteli annyira az ételt, hogy ne csináljon ilyet, ezzel csak magát járatná le szakmailag, és emberileg egyaránt.

Amúgy sincs semmi értelme, hiszen a vendég nem tud róla, amiről meg nem tudnak az nem fáj, így nincs meg a "bosszú" hatása, ha éppen azt akarta elérni valaki.


Egyszer láttam ilyet, katonaságnál, de azt se szakács csinálta, hanem egy szakácsnak beosztott molnár, de az is csak egyszer csinálta, gondoskodtam róla, hogy többször ne legyen rá lehetősége. (És ez fájt is neki :) )


Én is hallottam már ilyenről, de még soha nem tapasztaltam ilyet.

Egyébként SEMMI (!) köze ahhoz, hogy ki milyen nívós helyen dolgozik, sőt, általában a kisebb, szerényebb helyeken százszor jobban odafigyelnek az ilyenekre, mert bizonytalan a vendégkörük, mint a nagyobb színvonalasabbnak hazudott helyeken!


A pizza részhez nem tudok mit hozzátenni, azt sok esetben mindenféle jött-ment kontár hülyegyerek csinálja, olyan szakma, hogy "pizzaszakács" nem létezik. Csak betanulnak, mondjuk kazánkovács volt előtte.

Hogy egy nem vendéglátóstól mit lehet várni, nem tudom.

Abban sem vagyok biztos, hogy a mostani oktatási rendszer elég lelkiismeretes e, valamint a most felnövő generáció elég alázatos e a szakma iránt, hogy emiatt elképzelhetetlenek legyenek az ilyen dolgok.


Azt tudom, hogy 2 évtizede vagyok szakács, egyetlen magára valamit is adó szakembernek eszébe nem jutott volna ilyet csinálni.

Pedig jó sok emberrel melóztam már, gyakorlatilag végigfőztem az országot.


Mindenesetre egy dolgot megosztanék.

Szerintem ha egy ember főz egy másiknak, az egy alapvető bizalmi kapcsolatot feltételez.

Sok ember viszont fogalomzavarban szenved, és azt hiszi, hogy azért, mert ez egy szolgáltatás, az ebben dolgozó emberek szolgák, akik őt szolgálják.

Ha pedig valaki így áll hozzá ahhoz a személyhez, aki ételt ad neki, abban valóban jobb nem megbízni.


Csak éppen egy vérbeli vendéglátós ilyenkor nem beleköp az ételbe, hanem lehúzza a paraszt vendéget, mint a nagykabátot, mindezt úgy, hogy még a vendég köszöni meg.

2013. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok. Mai ebedemet a Leroyban fogyasztottam de olyan tuzetes vizsgalgattam minden falatot, hogy tuti bolondnak neztek a felszolgalok. Sot,mikor a szamba kerult,szinte vartam,hogy legyen valami fura ize... Tiszta paranoias lettem. Lehet,hogy a vegen meg fozni is megtanulok nagy kinomba...:)
2013. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!