Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi borravalót adtok a...

Mennyi borravalót adtok a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés

10-15%-ot minden esetben? Mennyire kerekítitek, ha 350Ft a vége, mennyire, ha 500? Vagy nem is adtok?

Éttermi borravalóval tisztában vagyok, de pizzarendelésnél is adtok annyit, mint az étteremben?



2015. jan. 30. 16:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
29%
csak hogy egy ilyen vélemény is legyen: én semmit sem adok. ez van, ilyen típus is létezik. vagy kiszámolom forintra, vagy annyival többet adok hogy automatikusan elkezdje visszaszámolni az aprót én meg nem szólok hogy ne. mondjuk ez vidéki kisváros, nagyvárosi rohangálós pizzafutároknál lehet más elfogadottabb.(sőt tuti dehát ott is biztos van aki nem ad) egyszer játszotta el mikor látta sztem rajtam hogy spiccesen vettem át kicsit hogy csak xy összegből tud visszaadni, akkor ráhagytam. de önszántamból nem szándékszom sehol borravalót adni, a pénz mindenkinek érték.
2015. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
56%
11: én a helyedben egy helyről csak egyszer rendelnék. Bár megérdemled amit kapsz. Ha!
2015. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
10%
:) nem láttam bármi bosszúra utaló jelet egy rendelésnél sem :DD ha meg volt is, nem tudok róla ígya legjobb ő primitívsége ha így áll bosszút, többet úgy sem kap:D
2015. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%
Van, aki a borravalóból él. Nem lehet mindenki értelmiségi nagypofájú gumibaka firma. Van, aki dolgozik is. Na annak adsz te 200 Ft-ot? Nevetséges vagy bakkerkám. Tíz évvel ezelőtt a mentős kapott 200 ft-ot, ha mamát karonfogva bekísérte a budiba. Aztán meg vered a nyálad, hogy késik a pizza. Azért késik, mert hozzám jön hamarabb, mert én kenem! Érted??!!
2015. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
49%

"Tíz évvel ezelőtt a mentős kapott 200 ft-ot"


Azért ezt szerintem ne keverjük ide.

Egy mentősnek normál bejelentett munkahelye van, fizetik utána a járadékokat, nem is minimálbérért dolgozik, jár neki szabadság, stb.

Nem a borravalóból él, meg nem is megy ki naponta annyi helyre, hogy abból éljen, arra alapozzon.


Egy mentősnek azért adnak valamennyi pénzt, mert emberekkel foglalkozik, szeretteinkkel, rokonainkkal, akikért aggódunk. Ezt nehéz egy napon említeni egy pizzával.


Egy pizzafutár meg rengeteg címet megcsinál egy nap, és minden nap dolgozik (kevés szabadnappal) szóval sok kicsi sokra megy alapon, több pénzt összeszednek kisebb borravalókból is.

15% az szerintem teljesen korrekt, 1 db pizzára egy futár se vár el olyan iszonyat nagy borravalót. Egy 1000 ft-os pizzánál 200 ft arányaiban egyáltalán nem rossz.

Ha egy családnak visz pizzát, pár ezer forintért, ott már sokkal szebben keres.


Az viszont valóban pofátlan tajparasztság, ha valaki nem ad borravalót! Az ilyeneket egyébként csak illemből nem tiltják ki a vendégkörből, meg az üzleti profil miatt.


Valamit tudni kell!

A pizzának van egy kikalkulált ára. Ebben minden benne van, ahhoz, hogy a bolt működőképes legyen. Az árakat viszont minél lentebb kell tartani, hiszen erős a konkurencia.

Így aztán az üzletvezető eleve úgy egyik meg fizetésben a pizzafutárokkal, hogy belekalkulálja a borravalót is.


Ha nem így tenné, hanem normál fizetést adna neki, akkor alapból a pizza ára lenne 10-15%-kal drágább!

Tehát aki nem fizet borravalót, az gyakorlatilag meglopja a céget, azon belül is a pizzafutárt!


Ezt a pofátlan, sok esetben túlzásba vitt lehúzást, mondjuk ki, lopást, küszöböli ki egyre több étterem úgy, hogy eleve magasabb eladási árral dolgoznak, és feltüntetik az étlapon, hogy az ár már tartalmaz mondjuk 8-10 % szervízdíjat.


Ez még nem olyan sok, így a vendég eldöntheti, (hagyományoknak megfelelően) hogy mennyire elégedett a kiszolgálással, és ha nagyon, akkor kipótolhatja 10-12-15%-ra.

Viszont ha semmi extra, átlagos a kiszolgálás, és nem akar többet adni, akkor nincs lehetősége meglopni az alkalmazottat.

2015. jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Utolsònak nagyon köszi a tájékoztatást!!! :-) A mentős példa pedig undorító volt öcsém. Nem hiába vagy pizzafutár...
2015. jan. 31. 15:15
 17/33 A kérdező kommentje:
Jav: nem hiába nem vagy értelmiségi. De! Hogy legyen mire verned a nyálad: Ma már semmit nem kapnak a mentősök, csak mondom....!!!
2015. jan. 31. 15:19
 18/33 anonim ***** válasza:
26%

Én hol adok, hol nem. Attól függ mennyire van hónap vége, mennyire szimpi a srác, meg hogy milyen hamar hozta ki a kaját. Általában 50-200Ft közt adok, többet nem tudok. De mondom nem mindig adok.

Meg amúgy is a futár azért kapja a fizetését, hogy kivigye a kaját, akár a 4.re is ahol nincs lift.

2015. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó vagyok, én is minimálbérből élek és nekem senki sem ad borravalót....
2015. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%
100-200 Ft
2015. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!