Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi borravalót adtok a...

Mennyi borravalót adtok a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés

10-15%-ot minden esetben? Mennyire kerekítitek, ha 350Ft a vége, mennyire, ha 500? Vagy nem is adtok?

Éttermi borravalóval tisztában vagyok, de pizzarendelésnél is adtok annyit, mint az étteremben?



2015. jan. 30. 16:27
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
100%

Én is futár vagyok és nem fogadok el borravalót. Elég a fizetésem és a cég rendezi a benzint. Sem a call centeres sem a bolti eladó nem kap borravalót. Másnak sem kell!

Ha meg így kéri az a világ legnagyobb bunkósága!

Koleszos=szegény.

Nem azért laktam koleszban mert annyira jó a családi hátterem. Ha futná akkor albérlet lenne.

Én is dolgozok 2 állásban is egyszerre. És nem fröcsögöm ide a szarom mint ti ketten. A telefonom a saját fizetésemből ,részletre fizetem, tabletem nincs.

Egyéb?

2018. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
100%

Futár voltam, fix fizu saját autó saját benzin. (a futár bérbe általába bele van kalkulálva, hogy úgyis kap jattot minden címen, közbe volt aki az 5ft-ot is visszakérte 4.emelet megmászása után) Egy nap 100-200km-et mentem, egy km kb 30ft volt benzinben, plusz javíttatás stb.. nem kerestem sokat hidd el. Volt aki sosem jattolt, volt aki mindig 100-200ftot, nyílván először ő kapta meg ha volt nálam 2-3 cím... Ha az 5.en laksz és lift sincs és felviszi azért adhatsz neki egy 100ast meg egy köszönömöt.

Futárkodás előtt is 200-300 (már van amikor pl 4100ra 4500) ftot adtam minimum, azóta is, bár amikor cégessel jön és nem is köszön akkor kicsit sokallom, de így is odaadom..

Te szinte nem érzed a pár száz ft hiányát, de neki jól esik, hogy értékeled a gyorsaságát, modorát :)

2018. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
100%

Igazad is van, én is szoktam adni 100-200 forintot, de amikor tudja hogy hó vége van, lemegyek a pizzáért, nem kell lépcsőzni. Egy szar koleszban lakom nem csiliviliben. És akkor rákérdez.... Addig adni akartam, adtam akkor is, de azóta onnan nem rendelek.

Ahogy az angol mondja:

"Manners, FUCKING BLOODY manners!"


Szóval modor az ami az embert emberré teszi, nem a zseton.

Szerintem.

2018. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!