Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért bunkó a futár ha nem...

Miért bunkó a futár ha nem kap borravalót?

Figyelt kérdés

Már megint a farok csóválja a kutyát.


Történet: rendeltem 2 pizzát, rendeléskor jeleztem, hogy rossz a csengő csörgessen meg telefonon a futár.

Alapból a 39 perces pizzagarancia mellett 62 perc után talált ide, de elfogadom, vasárnap van, nagy a pizzaforgalom biztos.

Csörög, kinyomom (ne menjen a pénze miattam), elindulok le. Újrahív már felveszem erre:

Se bemutatkozás se semmi:

- Te rendeltél pizzát?

- Igen.

- Ő és már vagy 5x csörgettelek már lementél meg visszamentél?

- Mondom nem, 1x csörgettél most megyek le.

- Hátőmár vagy 5x hívott ménem figyelem a telefont?!


És ezt az útszéli tajparaszt stílusban.

Ekkor a gondosan kikészített 200 ft borravalót visszatettem a tárcámba, gondolván a borravaló nem egy szükséges rossz hanem annak elismerése, hogy a szolgáltatással elégedett voltam.


Nagy nehezen odaballag a kapuhoz, fizetek (1790) adok 1800-at. Bámul mint az ökör, a köszönöm szót nem ismeri, majd:

- A 10-est visszaadjam?

Mondom nem, köszi.

Erre: köszönöm a nagylelkűségét.

Mondom talán először tanuljon meg némi udvariasságot, mert ez a telefonhívás minden volt csak nem udvarias...


Miért képzeli 1-2 futár, hogy a borravaló valami kötelező járandósság, és azért neki még véletlenül sem kell adnia semmit?


Félreértés ne essék nem spúrkodom, szoktam rendelni, de más cégeknél van aki még fel is hozza ide a rács elé, függetlenül a rossz csengőtől (gondolom a postáskóddal jön be...) de aki nem is hozza fel de udvarias, kommunikatív, annak mindig adok. De ez egy tajparaszt volt...



2015. máj. 31. 20:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

És slussz, hogy én érezzem magam kellemetlenül, mert ő nem kapott pénzt. Én meg szolgáltatást nem kaptam, csak hideg pizzát, szegényes feltéttel.

(Így jár az aki a bejáratott helye helyett újakkal kisérletezik... :-) )

2015. máj. 31. 20:13
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt hogy két óra múlva hozták ki a pizzát. Mikor méghozták mondtam hogy köszi így nem kell. Szerintem visszakellett volna küldened a pizzaval együtt Arra hivatkozva hpgy bunkó volt nem hogy még borravalót adj neki.
2015. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ez nem feltétlen a pizzázó hibája mert sok futárt foglalkoztatnak mimdenhol lehet bunkó.
2015. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ilyenek mindenhol vannak.... de tudod emberfüggő.
2015. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Feltételezem, hogy a pizzafutár jövedelmét elsősorban vagy talán kizárólagosan a borravaló jelenti.
2015. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ilyeneket. :D Szerencsére nem sokszor találkozom a fajtájukkal. Nekem kedves, gyors futár kell, nem olyan aki lebasz azért mert sokáig tartott kimennem. Ilyen is volt... visszaküldtem a kajával együtt a jó édes anyjába... XD
2015. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
39 perc.. csak nem pizzaking? szutyok szar, több mint 100-szor rendeltem onnan, de 1-szer sem hozták ki időben.
2015. jún. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2x is volt olyan, h rendeltem és NEM HOZTÁK KI! Másnap, amikor tudtam szólni, azt mondták, h majd ma küldenek 1et. Mondom b.a.szhatod, tegnap voltam éhes.
2015. jún. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az a resze ganesag hogy hiv es nem veszed fel, hat azert hiv. Ha nem vagy elerheto a megadott szamon, el is mehetett volna.


Ettol fuggetlenul igazad van, borravalot akkor adok, ha valamiert megerdemli. Ilyen esetben nemhogy nem adok, de legszivesebben meg levonnek.

2015. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
23%

Kedves mindenki!


Ne dobalozzon senki azzal hogy "en nem kapok azert borravalot mert az irodaban ulok stb stb stb"


A borravalos szakma az borravalos szakma tessek felfogni hogy vannak jattos es nem jattos munkak...

...nem feltetlenul a rossz fizu miatt van jatt ez egy fassag pl taxisok egesz jol keresnek megis jattolnak neki meg a pincer...

...tessek felfogni hogy aki a vendeglatas/kereskedelem/szolgaltatas olyan teruleten dolgozik, mar csak etikettbol is illendo minimalisan honoralni az igyekezetet kar hogy par ember nem fogja fel egyszeruen es konnyebb szamara hideg etelt enni es hulyesegekkel dobalozni minthogy adna 100-200 ft-ot nem halna bele mert akinek van penze kajat rendelni annak van penze jattolni is


Futar vagyok 16 eve nem mondom hogy nem eri meg csinalni de pont az ilyen soher filler****ok miatt megy a stresszeles hogy vajon meg lesz e a mai adag?! Es kedves elozo valamelyik nem csak a 70 es IQ ju futarok "bosszulnak" ez nem bosszu csupan honoracio a nem jattolasotokert mert a futar ugy mukszik hogy felirjuk a jattos es nem jattos helyeket es a jattoshoz fog kierni elsokent a kaja a leg gyorsabban es ahol egyaltalan nem jattolnak oda er ki utoljara szoval ne lepodjon meg senki nem jattolokent ha a kajajat kihulve esetleg szarazon masfel ora kesessel kapja meg esetleg belekopve osszerazva vagy nem odaillo apro eles targy van benne stb es hidd el tudnek meg meselni sokkal cifrabbakat :) az ilyen fillerb***ok konnyen leszoknak az ilyenrol vagy nem is rendelnek tobbet! Es lehet betelefonalgatni panaszkodni semmire nem mentek vele :) max nem rendeltek tobbet onnan az meg a futarnak meg jo is :)


Ezek utan mindenki gondolja at azt a 200 ft ot hala isten beloketek nem sok van!!!

2018. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!