Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért várják el az emberek...

Miért várják el az emberek hogy egy forraltbort nettó anyagáron adjanak?

Figyelt kérdés

Most olvasom a felháborodást, hogy a Vörösmarty-téren olcsó borból készül a 900ft-os forratbor.

Mégis miből készüljön? Nem jótékonysági intézmény, vannak költségei az alkalmazottaknak, az energiának amivel melegen tartják, gondolom a város Sem olcsón adja ki a helyet. A kütyüket vagy bérelni kell, vagy karbantartani.

És emellett még lehet hogy az eladó meg is szeretne élni, végülis miért csinálná ha nullára jön ki?


Vagy az lenne a normális hogy legyen 400 Forint és készítsék 5 puttonyos aszúból meg 47-es Chateau Cheval Blanc-ból?


2016. dec. 7. 23:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

4: nyilván, ha az anyagárat nézzük. De erre ott van a lehetőség hogy vesz az ember magának a boltban és otthon megissza.


Forralt borért én Sem adok pénzt, kb 3 eurónál kezdődik németeknél is 2 deci, de az almás meg a gyümöcsösök mehetnek 4,5ig is, és nem jobbak mint amit az ember boltban 2,30-2,80-ért kap egy üveggel.


Szóval a külföldiek Sem szentek, pont az megy náluk is mint magyaroknál. Most hallottam, hogy németeknál még a város is többet kér a placcért ha kaját, piát, és nem kézműves tárgyakat árulnak.

2016. dec. 8. 00:00
 12/31 anonim ***** válasza:
80%
#5 ne gyere a magyar mentalitással mert akkor lehetne mesélni az "egyszer jól lehúzzuk a hülye turistát, aztán mehet a p*csába" elvről is.
2016. dec. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%
# 9 De ez nem ugyan az mint a forralt bor. Te árulod a gyöngyödet amennyiért akarod, a vevő azt kapja amit lát. Nem mondod azt hogy ez azeri gyógybogyó vagy potencianövelő kristály. A forralt boros sztoriban viszont kézműves forralt bornak hazudnak egy olyan löttyöt ami a határán mozog annak hogy el lehessen adni emberi fogyasztásra. És ezzel semmi túlzót nem mondtam. Ezek a legolcsóbb kannás borok úgy vannak kitalálva hogy még épp megfeleljenek a jogszabályoknak, pont annyi szőlő legyen benne ami muszáj stb.
2016. dec. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

12: Ez a húzzuk le a turistát elv nagyon jól működik minden felé európában. Engem az idegesít, ha odamész valahová, hogy megvedd a túlárazott dolgokat, mindjárt lehóznak még a budival meg a parkolóval is.

Azt megértem hogy egy hely szezonban kell hogy megkeresse a pénzét, és neki is vannak költségei, de amikor egy város azért tesz ki mindenhová megállni Tilos táblát, és lezárja a Volt parkolókat, hogy az ellenőrzött fizetősbe beterelje a népet, az már pofátlanság.

2016. dec. 8. 00:07
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

ÁHÁ, hogy itt az történt, hogy kiálltak mintha tokaji aszút vagy bockot árulnának forralt borként közben meg a sarki fűszerestől származott az általuk áruba bocsájtott forralt bor ami valójában Bástya volt amiből 2 liter 520.

Kérdező, ez kb. olyan mint mikor adidas helyett hamisítványt kapsz, fizetsz 20 ezret és adok egy 500 ft-ot sem érő kínait.

2016. dec. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

Ja, és még valami: amikor én egy fesztiválozós helyre megyek, akkor már eleve ismerem a borost, mivel már az elején kiszúrtam egy extra minőségi borost, és csakis onnan vagyok hajlandó venni forralt bort is (Most a Disznótoros fesztiválon is kint voltak), és valami isteni, mennyei epres forralt bort árultak, aszalt szilvaágyon.


A nevüket nem mondom el azért sem, pedig koppintják. De én inkább többet fizetek érte a borsos árnál, de legalább az JÓ!

És ott nem csapnak be....


Nekem megéri, te meg kérdező itt hőböröghetsz és védheted a tolvaj bandát.


Büszke lehet magadra. Minősít téged.

2016. dec. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem tudják,neked mibe kerül.
2016. dec. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"Mitől lennék besavanyodott te sgfej? "


Azért mert te vagy az egyedüli suttyó a hozzászólók közül.

Olvasd vissza magad, és hasonlítsd össze a többiekkel.


A NAVOT és hasonlókat küldheted, hozzám nem ér el a kezük.

Kereskedő Sem vagyok hanem mérnök, tisztességes munkával.

Bár lehet nálad a tisztességest a WC-pucolás jelenti. Nem nézlek le érte, rád is szükségünk van.

De tudod ez nem a nagyotmondó verseny, így a többire nem is reagálok. Valami igazi felkapaszkodott proli lehetsz, aki már járt parndorfban is, akkor már azt hiszi világot látott.

Azért ha jársz a Wolters városában, nézz be hozzám, szivesen látnálak.

2016. dec. 8. 00:47
 19/31 A kérdező kommentje:

"Mosogatsz? Zsíros edényeket, szénné égett tepsiket mi? Vagy egy wc-ben kell pucolnod mások után a katyvaszt? "


Ez olyan tipikus, amikor a sikertelen buta emberek ezzel vigasztalják magukat, hogy a másik úgyis csak csicska.

Ha boldoggá tesz akkor legyek csatornapucoló. Így megfelel?

2016. dec. 8. 01:38
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcstelenül drága a Vörösmarty téren minden étel-ital. Egy karácsonyi vásárnak nem ilyennek kellene lenni - hanem kedvesnek, a hidegben melegséget sugározónak, meghittnek.
2016. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!