Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért várják el az emberek...

Miért várják el az emberek hogy egy forraltbort nettó anyagáron adjanak?

Figyelt kérdés

Most olvasom a felháborodást, hogy a Vörösmarty-téren olcsó borból készül a 900ft-os forratbor.

Mégis miből készüljön? Nem jótékonysági intézmény, vannak költségei az alkalmazottaknak, az energiának amivel melegen tartják, gondolom a város Sem olcsón adja ki a helyet. A kütyüket vagy bérelni kell, vagy karbantartani.

És emellett még lehet hogy az eladó meg is szeretne élni, végülis miért csinálná ha nullára jön ki?


Vagy az lenne a normális hogy legyen 400 Forint és készítsék 5 puttonyos aszúból meg 47-es Chateau Cheval Blanc-ból?


2016. dec. 7. 23:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

egyet értek a kommentelőkkel.

nem kell ott vásárolni. kimenni szétnézni szét lehet, de ha vacak dolgokat adnak nagyon drágán,akkor miért vennének meg?

el lehet menni kajálni és inni máshova,utána meg szétnézni a vásárban. a pénzünk is több marad és minőségibb dolgokat is ettünk/ittunk.

ha minden magyar bojottálná akkor jövőre igen elgondolkoznának,hogy megéri -e így. hiába sok a külföldi,de csak rájuk alapozva nem hiszem,hogy pluszosan zárnak

én egy másik nagyobb városban élek(megyeszékhely). a főtéren itt is a vacak minőségű forralt bort adják. de kb 150 méterrel arrébb van egy borászat, ahol szintén kínálnak forralt bort és ott legalább tudjuk,hogy milyen borból van. + sokkal több ízesítés közül lehet válogatni. és nem sokkal drágább,mint kint a vásárban. elvitelre is lehet kérni,szóval vásárnézegetés közben is tudjuk inni.

feltételezem pesten is van ilyen hely, nem közelező a vásárban megvenni,ahol a pult alól mérik sunyiban.

legalábbis nekem nem az adja meg a karácsonyi hangulatot,hogy mennyi pénzt baszok el a vásárban. pénzköltés nélkül is lehet élvezni a hangulatot és a kivilágítást.

2016. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj kerdezo, h a magyar penztarcanak nehez megfizetni ezt. Masreszt ausztria, nemetorszag vasaraiban a 2,5 dl-es bor kerul 2,5-2,8 euroba, sot meg svajcban is csak 3 frank a 2 dl, tehat 4,5 frank lenne a 3 dl, ami atszamitva 1260 ft korul van.... ok, 300al dragabb, de hol van a magyar fizetes a svajcihoz kepest????
2016. dec. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
Nálam már tavaly fel ment a pumpa, mikor egy ismerősöm mesélte, hogy 10 db sült gesztenye 1.500 Ft, a kürtös kalács 2500.
2016. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%
én csak azt nem értem hogy kicsoda az a kereskedő Sem...
2016. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

nem kell ott vásárolni.. kürtöskalácsot pl házilag is lehet csinálni, pár sörös doboz kell hozzá és kelt tészta meg cukor,fahéj,kakakó.. pár száz forintból ki lehet hozni és az egész családnak jut.

nekem inkább személyesebb és ünnepibb ez, mint a vásárban majszolni 2500ért.

de forralt bort is lehet otthon csinálni,olcsóbban , mint a vásárban és jobb minőségibb borral.. + egyéni ízlés szerint. mi pl utáljuk a szegfűszeget,úgyhogy nem teszünk bele. szerintem finomabb,mint a vásárban és ugyanúgy megvan a hangulata.

egyébként tényleg nem magyar fizetéseknek van kitalálva.

2016. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
100%
Igen az egéssz karàcsonyi vàsàr nem a normàl emberek zsebére van szabva:) oke 900ft 3dl bor!De a forrocsokolàdé elöttünk öntötte bele a Nespuikot meg a tejet... azért 3dl tej nelegyen màr 900ft
2016. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%

Van aki még standoknál veszi a forralt bort?

Meg kell csinálni otthon, termoszba vele és lehet szépen kimenni a vásárba két bögrével.

A hangulat is megvan, a minőség is adott, az ára sem horror.

Nem kell mindig az árusra mutogatni, az ott szab át ahol tud.

2016. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#20 de ez az üzletről szól. Ha megnézed a karácsonyt az is az áruhitelekről meg az ajándékokról meg a gyereker szülők megfejéséről szól már csak. Szerintem felesleges ilyesmin kattogni, aki Pesti azért az tudja, hogy mi a helyzet/milyen árak vannak a Vörösmarty téren, ha akarja kifizeti, ha nem akkor csak sétál egyet, vagy eleve ki sem megy.
2016. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

22# 26#:


Igen pont itt a baj. Már ez is drága és eléri a lélektani határt, és sokaknál a megfizethetőségi határt is. Ha most egy átlagos borból csinálnák, akkor meg vagy ököltségi áron adják, vagy nem vesz senki 1-2 felkapaszkodott újgazdagot kivéve.

2016. dec. 8. 11:03
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: nem az ár a gond, hanem az hogy ezért cserébe sutyiban moslékot kap a vásárló. Tegye ki szépen a stand pultjára a mulatós bor műanyag palackját és vállalja be hogy ebből készül hogy az emberek eldönthessék hogy akarnak-e ilyet inni vagy nem.
2016. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!