Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az paraszt kérés lenne-e, ha...

Az paraszt kérés lenne-e, ha odamennék egy hamburgereshez egy hamburgerzsemlével, és mondanám, hogy inkább ebbe pakolja a dolgokat?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a zsemléje sajnos, de amúgy jó lenne a hambija.

2017. jan. 14. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Konyhákra nem lehet kívülről mindenféle ismeretlen, idegen alapanyagot bevinni.

Engedélyek, előírások, szabályok vannak.

2017. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
😀 lehet megteszi, de a zsemlét akkoris ki kell fizetni. Habár egészségügyi okokból talán mégsem, büntetést vonhat maga után. Próbáld meg. Ja a kérdés első felére válaszolva, szerintem nem lenne paraszt.
2017. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Meglehet oldani úgy is, hogy ne tűnjön parasztnak!

(Amúgy a hamburgeres, mármint aki csinálja legtöbbször egy alkalmazott, nem az övé a hely, Ő csak azt csinálja, abból, amit mondanak neki.


Megoldás: Bocsi, de allergiás vagyok a hamburgerzsemle egyik alkotóelemére, megoldható lenne, hogy egy általam hozott buciba rakod a dolgokat?

2017. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
66%

Ez jó megoldásnak tűnk, de a kerdező a kérdésből ítélve már járt a hamburgeresnél. Lehet hogy emlékszik rá és akkor már evett a hamburgerzsemléből és akkor nem jelezte hogy az összetevők egyikével probléma van...


De az is meglehet hogy hülyeséget írok és ez jó megoldás XDD

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Előző, igen, abból csinálja, amit mondanak neki...

...mármint amit a munkaadója mond neki, mert tőle kapja a fizetését, nem a vendégtől.


Innentől ha a munkaadója azt mondja azt a bucit kell adnia, akkor a vevő fejre is állhat tőle, akkor is azt fogja adni.


Az allergiás dolog meg senkit nem érdekel, aki beteg menjen szanatóriumba.

Kérdező!

Van egy nébih nevű hatóság, elég komoly előírásokkal.

Ez gyakorlatilag ismeretlen eredetű élelmiszer, magára valamit is adó vendéglátó egység nem foglalkozik ilyennel.


És akkor még nem beszéltem a fogyasztóvédelemről, meg a nav-ról, mert azok is lazán beleköthetnek ebbe.


Buci nélkül nincs kalkulációja a terméknek, tehát hasraütés szerűen áraznák be a hambit, amit a fent említett mindkét hatóság keményen bünteti.

Ha viszont teljes árat fizettetnek veled, akkor meglopnak egy buci árával, ami szintén büntetendő.


Úgyhogy akármennyire is egyszerűnek tűnő kérés, ezer sebből vérzik.

2017. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

#5 Csak azt felejted el, hogy a valóságról beszélünk. Ahol senkit sem érdekelnek az ilyen dolgok..

Főleg, hogy egy kis hamburgeresről van szó.

Itt emberek vannak, akikre elég mosolyognod és nem fog nemet mondani.

2017. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

"Itt emberek vannak, akikre elég mosolyognod és nem fog nemet mondani."

Ahogy azt a Móricka elképzeli.

Nőjjetek fel.

2017. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#6-os!


Én sehol nem olvastam olyat, hogy egy kis hamburgeresről lenne szó.


Valami eldugott sufnituningos egységben, aminek minden fillér számít, biztos bevállalják egy mosolyért.


De ha történetesen a "kirakatban" (értsd nagy forgalmú helyen, szem előtt) van, és forgalma is bőven van, elképzelni nem tudom, hogy egy ilyet megkockáztatna.


És nem is föltétlenül a több száz ezres esetleges büntetési tétel miatt. Persze megvan a kockázata, de azért nem túl nagy az esély.

Inkább a következetesség miatt.

Most akkor vagy mindenkinek bevállalsz mindent, és holnapután a csirke felső combot fogja hozni a vendég, hogy azt daráld le neki, vagy senkinek semmit, hogy ne legyen belőle vita, és hogy ne szopasd meg saját magad.


Vagy hol a határ?

A bucit még behozhatja, de a teszkós flakonos kecsapot már nem? Ki dönti el? Az alkalmazott?


Hát ez nagyon nem így működik. Mondom, én is tudok olyan helyet, ahol szerintem megcsinálnák, de egy normális helyen elképzelhetetlennek tartom.

2017. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha gyakran eszel ott, és tényleg rossz a zsemle, lehet érdemes lenne kedevsen beszélned a tulajjal, hogy neked az annyira nem jön be. Több helyen adnak a vevö visszajelzésére, lehet akár az is, hogy változtatna.
2017. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

piaccsarnok eldugott részében lenne, és nagyon jó lenne a hambi, ha az általam vitt zsemléből csinálná. Nem gondoltam, h ennyire sok baj lehet egy ilyen kérésből. :( sajnálom a dolgot, fizetnék rendes árat is érte akár így is. Nem akarok beleszólni az üzletébe, azt azért finoman nem lehet, h figyi már, qrva száraz ez a zsemle, más helyről nem tudnál rendelni?


Na mindegy, azért köszönöm a sok infót erről.

2017. jan. 14. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!