Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért járnak ennyien a Mekibe?

Miért járnak ennyien a Mekibe?

Figyelt kérdés
Akárhol vagyok, mindig azt látom hogy minden Meki szinte roskadásig tele van. Holott nem sorolható a túl olcsó éttermek közé. Ráadásul az ételeknek semmilyen telítőértéke nincs. Megeszek egy nagyobb hamburger menüt, kifizetek 2000 ft-ot és még azt érzem hogy éhes vagyok. Ha mondjuk ebből a pénzből beülök egy rendes hamburger sütödébe, rendelek egy nagyobb hamburger menüt (ami ráadásul 2x akkora mint a mekis Big Mac) kb. ugyanannyit költök de azzal mégis jól tudok lakni és ha jó helyen eszem még ráadásul finom is. Ezzel szemben a legtöbb Mekis burger szinte teljesen ízetlen (olyan mintha levegőt ennél). Kérdem én, hogy miért járnak (a magas árak és az alacsony minőségű ételek) ellenére mégis ennyien a Mekibe?
2017. febr. 4. 11:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

"Ráadásul az ételeknek semmilyen telítőértéke nincs. "


Na és?


Egyébként, ha megnézed egy csomó tini, és egy csomó girnyó jár oda.. Nem is keveset esznek he-he!


Heti többször ráadásul, vagy naponta. Nekik honnan van pénzük? És miért esznek ilyet?


Talán legközelebb menj oda hozzájuk, kezdj el kampányolni, és kérdezdd tőlük meg! :)

2017. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Alain Delon ***** válasza:
10%
Azért, mert trendi.
2017. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Mert finom és ez csak egy elterjedt hülyeség hogy nem laksz jól. Én sajnos vidéki vagyok ahol nincs meki se kfc de ha pesten vagy olyan helyen járok ahol van az elsö célom vagy a meki vagy a kfc pedig lány vagyok hálistennek nem tulsulyos de én nagyon szeretem az ilyen kajákat. Aki meg azt mondja nem szereti csak hazudik mert azthiszi hogy ezzel ő külömb vagy különleges lesz. Még a 70 éves mamám is imádja. Beülsz egy étterembe ott is annyit fogsz fizetni de olyan kaját otthon is megtudod magadnak csinálni de ezeket meg nem.
2017. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

mert gyors és a nagyobb csomópontok közelében van, tehát praktikus.


Nem járok gyakran, de a héten pl. voltunk. Hazafele mentün este 8-kor, nem volt kedvünk se beülni valahova, se főzőcskézni. Ilyenkor jó, gyors megoldás a meki.


Az ára engem mondjuk nem érdekel.

2017. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Azért, mert trendi."


Igen, igazából ez a lényeg. Csak az számít hogy "menő" aki Mekiben eszik.

Sokan pedig bemagyarázzák maguknak hogy finom meg jól lehet lakni fele. Az ember azért érzi finomnak, mert teli nyomatják ízfokozókkal, hogy az ember minél jobban rá tudjon függeni. Én nem kampányolok a Meki ellen egyáltalán, ha valakinek tényleg olyan sok pénze van hogy heti szinten járjon oda, akkor tegye meg.

2017. febr. 4. 11:58
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg böki a csőröd hogy valaki ezt megengedheti magának.
2017. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj én egyetértek azzal, hogy nem egészséges, de azt nem értem, miért a meki a közellenség.


A kifőzde, kínai, burger, kfc, egyebek ugyanolyan szarok, a gyorsfagyasztott pizza/baguette/készétel is, a feldolgozott hústermékek (szalámi, ömlesztett felvágottak, darált hús, kenőmájas, stb.) a konzerv főételek/levesek, a levesporok, salátadressingek, jégkrémek, fagylaltok, pudingok, ízesített (nem natúr) joghurtok, édességek, chipsek, nassolnivalók, nem helyben sült hanem előre csomagolt péktermékek MIND MIND ilyen tartósítószeres, ízfokozós, felfújt, hús esetében hormonos-antibiotikumos-szójás szarok, tehát egy fokkal sem jobbak, mint a meki.


Miközben sokan azt hiszik, hogy marha egészséges reggelire pirítóst enni májkrémmel meg parizerrel, de az ördögtől való bemenni a mekibe, holott mindkét étel tápanyagtartalma ugyanúgy 0 a tested számára.


Ez a röhejes számomra, az álszentség.


Engem nem érdekel ki mit eszik és mennyire egészségtelen, de azt utálom, amikor másokat csesztetnek/ítélnek meg a szokásaikért, amikor semmi közük hozzá és 99%-ban maguk sem jobbak, csak fel sem fogják.

2017. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Gyors. A legtöbben (én is) akkor eszem ott, ha nincs időm 20-30 percet várni, mert sietek.
2017. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ez a nagy felháborodás sokak részéről? :)


Én csak föltettem egy szimpla, egyszerű kérdést amire szerettem volna választ kapni. Nekem tényleg mindegy hogy ki mire költi a pénzét. Egyébként nem vagyok irigy senkire, aki egy hónapban többször el tud menni a Mekibe. Én is el tudnék menni, ha nagyon akarnék. Nekem azzal volt problémám hogy az ottani árakhoz képest nem lehet rendesen jól lakni (hiába finom). 3 db hamburger után még éhes marad az ember. Egyszer pl. fogadásból megettem 5 db Big Mac-et egyszerre, és az 5. után kezdtem érezni hogy kezdek jól lakni. Viszont pár óra múlva megint éhes lettem. Engem sem érdekel kifejezetten hogy melyik étel egészséges, én is azt eszem meg, ami nekem ízlik.

2017. febr. 4. 12:16
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, nem mindenki 120 kilós. Én egy egyszerű veggie burgertől (Németo.ban van) jól lakok, de ha kis krumplit is kérek hozzá megmozdulni sem tudok. Lehet, hogy a te súlyoddal van a baj.
2017. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!