Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért járnak ennyien a Mekibe?

Miért járnak ennyien a Mekibe?

Figyelt kérdés
Akárhol vagyok, mindig azt látom hogy minden Meki szinte roskadásig tele van. Holott nem sorolható a túl olcsó éttermek közé. Ráadásul az ételeknek semmilyen telítőértéke nincs. Megeszek egy nagyobb hamburger menüt, kifizetek 2000 ft-ot és még azt érzem hogy éhes vagyok. Ha mondjuk ebből a pénzből beülök egy rendes hamburger sütödébe, rendelek egy nagyobb hamburger menüt (ami ráadásul 2x akkora mint a mekis Big Mac) kb. ugyanannyit költök de azzal mégis jól tudok lakni és ha jó helyen eszem még ráadásul finom is. Ezzel szemben a legtöbb Mekis burger szinte teljesen ízetlen (olyan mintha levegőt ennél). Kérdem én, hogy miért járnak (a magas árak és az alacsony minőségű ételek) ellenére mégis ennyien a Mekibe?
2017. febr. 4. 11:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

# 10


180 cm vagyok és 70 kg. Rendszeresen járok sportolni, tehát nem mondanám azt, hogy súlyproblémáim vannak.

2017. febr. 4. 12:27
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én túlsúlyos vagyok, de nekem elég két pici. És ugyanúgy jól vagyok lakva, mint bármi mástól. Nem leszek utána éhesebb.
2017. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

Én még egyszer sem voltam, inkább kínaizok!

33/F

2017. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Én is inkább kínai :) Az sem az egészség mintapéldája, de finom is, árban és mennyiségben is rendben van.
2017. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#13 #14

Amúgy én is dettó. :) Abba sem tudom hogy mi van (lehet hogy ugyanúgy patkányhús van benne, mint a mekis burgerbe :D ) de abból a pénzből amit a Mekiben elköltök 1db menüre, abból veszek 2 menüt a kínaiban, tehát már megvan az ebéd és a vacsora. Mit érdekel engem hogy mi van benne, csak legyen finom és jól is tudjak lakni vele. :)

2017. febr. 4. 12:53
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
A közízlést kielégíti, ahogy a kínai éttermek, pizzázók és gyrosozók is. Ha a városban vagyok, és nincs nálam kaja, de gyorsan meleget akarok enni, akkor a legközelebbi gyorskajáldában bekajálok. A gyorskajáldák közül a meki a legismertebb, ezért megy be oda a legtöbb ember. Ráadásul az "íztelen" egyszerűen nem igaz, teljesen jó ízű, ehető a kaja. Tudok persze egészségesebben is enni, és általában meg is teszem, de havonta-kéthavonta egyszer úgyis rászorulok a belvárosi kajára, és bűntudat nélkül tolom be az arcomba.
2017. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már egy sajtburgertől teljesen jól lakok, szóval lehet velem van a baj. :D
2017. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos tényleg azért járnak sokan oda, mert trendi. A Meki milliárdokat költ reklámra, és hogy ezt a költséget fedezni tudja, rárakja az ételei árára. Ezért, amikor fizetsz egy hamburgerért mondjuk 500 forintot, abból kb. a fele a reklám ára, és mondjuk 50 forint a hambi tényleges értéke. Magyarán a sok birka ember boldogan kizeti a Meki helyett a reklámköltségeit, cserébe meg kap egy szerencsétlen szendvicset, ami gyakorlatilag semmit nem ér.

Ezért én olyan helyekre járok csak, ami nem reklámozza magát egyáltalán, mert ott legalább annyi biztos, hogy nem a marketingjüket fizetem ki, hanem magát az ételt, meg a kiszolgálást.

Meg hát persze, azért is járnak sokan Mekibe be Burgerbe, mert sikerült elfoglalniuk a legfontosabb közlekedési csomópontokat, így akárhová mész, biztos szembejön egy.

2017. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

# 18

Ez a legjobb válasz! És bárki bármit állít, sajnos ez tényleg így is van (még ha sokan nem is képesek beismerni, vagy elfogadni).

2017. febr. 5. 12:34
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudjuk, hogy így van, de ez senkit nem érdekel...


Enni járunk oda, mert jó! Finom ízek, jó hangulat, bármikor betérhetsz, stb.

2017. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!