Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi a véleményetek a pincérekrő...

Mi a véleményetek a pincérekről/felszolgálókról? És a munkájukról?

Figyelt kérdés
2019. jan. 15. 16:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Munka... szükség van rájuk mint egy eladóra vagy fogorvosra. GYED előtt ápolóként dolgoztam azóta kicserélődött a “személyzet” nem mentem oda vissza így most takarítok egy pékségben. Szuper kollegina szuper csapat közt. Ha pincérek nem lennének lenne felháborodás az étel kiszolgálásával kapcsolatban.. semmilyen munka már nem szégyen.
2019. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból?

Most általánosítani kellene, vagy mi a fene?

Vagy szerinted nincs rájuk szükség, hanem álljunk sorban a tálcákkal?

Tényleg nem értem a kérdést.

2019. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan kérdés, mintha az kérdeznéd, hogy mi a véleményetek a II. emeleti lakókról, vagy azokról, akiknek tömve van a bal alsó hatos foguk.

Mit szeretnél tudni?

2019. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nincs rájuk szükség, szeretek felszolgálni és dolgoztam is benne, a szakmám is hozzá köthető. Csak sok helyen olvastam, hogy utálkoznak, mert "csicskameló". Ezért gondoltam megkérdezem, hogy kb. mit gondolnak róluk a gyk olvasók.
2019. jan. 15. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nehogy már a gyk publikuma legyen neked a mérvadó, akik 0-24-ben tolják ott a hülyeségeiket, mert annyira ráérnek.

A 15 éves "életművészek", a munkanélküliek, unatkozó kismamák, hereverő mamakedvencek.

Aki életében 5 percet is dolgozott, az tudja, hogy mi a munka és nem minősíti le a másikét, aki tisztességgel végzi a dolgát!

Én pl. örülök, hogy vannak pincérek!:)

2019. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A vendèglátó technikus mellett a pincér szakmát választottam 2. kötelezőként, nagyon utáltam! Szerencsére fél év gyakorlat után el tudtam intézni, hogy a másik felet cukrászdában töltsem le.

Minden elismerésem a pincéreké (legalábbis a normális fajtáé)! Marha nagy türelem kell hozzá és rengeteg mindent kell tudni! Én képtelen lennék rá, nem nekem való az emberekkel való munka...

2019. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Stresszes munka ,sokat kell dolgozni..megfizetve nincsenek egyaltalan..
2019. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 évet vendéglátóztam, így mind kívülről, mind belülről a következő a meglátásom:


Nagyon nem mindegy hol dolgozik az illető.

A flancos helyeken nem feltétlen fizetnek többet, de sokkal több fura szabály van, az egyenruha is szigorúbb, és a vendégek fenekét is csontig kell...


A legjobban a 30 körüli párokat és az üzleti ebédeket szerettem, ők udvariasak, nem szeretnének 3 különböző ételt eggyé kovácsolni és nem akarnak a menü áraiból alkudni. Nagy részük dolgozott vendéglátásban vagy valami egyéb customer service helyen, szóval vágják hogy nem én vagyok itt az atyaúristen, és hogy mire van ráhatásom és mire nincs.


Aki a 45+ éves kor körüli népréteget szolgálja ki, azoknak minden elismerésem. Az átlag ilyen korú vendég gyakran hisztis, hülye kérései vannak amiért aztán az egész konyha utálni fogja a pincért, zsugori és mindent megtesz hogy ne kelljen fizetnie. (Hülye kérés mint pl. mért nem lehet azt a kb öt centis steak-et 3 perc alatt well done-ra sütni, vagy miért nem lehet 120 fokra melegíteni a tejeskávét...fizika törvényei a vendéglátásban is érvényesek)


A csecsemők a másik rémálom. Komolyan, én szedetnék 1000 ft babadíjat. Rendelnek a kölöknek valami olcsó cuccot, amit 3 méteres körzetben szétköp, belegyúr mindenbe. Ordít mint a fába szorult féreg, mert unatkozik, nem akar leülni, huszadszorra rakja be neki anyu azt az istenverte baby shark videót max hangerőn, nekem meg három asztalom fordul ki rendelés nélkül.

Az öt év fölötti gyerekek rendesek, meg tudják is értékelni az éttermet. Én ez alatt az életkor alatt nem vinnék gyereket étterembe, mert tök fölösleges.


A legjobb munkaadó általában a közepes méretű cég, itt vár a tulaj csak látogatni jár, de még nincs 26 darab aktatologató aki megnehezítheti az életet.

A kis cégeknél a főnök állandóan ott van, figyeli hogy melyik pohár hány centire van az asztal szélétől, bepárásodott-e az ablak, stb. Sok esetben pitiáner dolgokon feszülnek be, de az átlag vendég ezeket észre sem veszi, nekik szvsz sokkal fontosabb, hogy jó légkör legyen, meg jó kaja.

A multiknál meg van egy csomó dolog amit az egyszeri balfac bénázása miatt vettek be a szabálykönyvbe, de a gyakorlatban tök életképtelen és kifejezetten hátráltatja a napi munkát. Szólni lehet, de változás több évbe telhet, addig szenvedni kell.


Pincérnőket nagyon sok szexuális zaklatás éri, és este hazamenni is későn szoktak, szóval eléggé veszélyes.


Fizikailag nagyon megterhelő, több tíz órát állni kell, és nem kétszer égett le a bőr mind a tíz ujjamról. Mostanra kb hőálló. Volt hogy otthon puszta kézzel fogtam meg a tepsit és a párom csak nézett, hogy né má, azbesztoszból van a csaj.


Szal ja, kemény meló.

2019. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#2 Egyébként nem értem a felháborodásod okát.😀 Csak egy szimpla kérdést tettem fel, tőlem állhatsz a tálcáddal.


Egyébként mindenkitől azt hallom, hogy nagy türelem kell hozzá, nekem viszont sosem volt olyan problémám, hogy egy vendég kötekedett volna. Olyan volt, hogy a kedves külföldi vendég nagyon hiperaktív volt és mindig kérdezősködött, mindent akart, illetve egy másik külföldi vendégnek nem beszéltem a nyelvét és ő meg nem beszélt se magyarul, se angolul. Ilyenek vannak. De hogy valaki velem bunkó lett volna, vagy kötekedett volna, nem volt, lehet szerencsém volt akkor.😂

2019. jan. 20. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!