Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Illetlenség étteremben fellíta...

Illetlenség étteremben fellítani egy vendéget az asztaltól?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok amikor leül a vendég és fél perc múlva rászólnak, hogy bocs ez foglalt. Hanem amikor iszik, eszik fél órája és szól a pincér, hogy üljön át máshová mert kell ez a hely.

Azért kérdezem mert megtörtént eset és ki volt akadva a vendég. Jogos?


2019. jan. 15. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van en is kiakadnék!
2019. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én dolgoztam étteremben. Volt olyan vendég, aki egyedül leült egy hat fős asztalhoz, pedig voltak két fős asztalok is. Persze nem örültünk, de soha senkit nem állítottunk fel sehonnan.

Érthető, hogy ki volt akadva a vendég. Ez iszonyú bunkóság. És mégis hogy üljön àt a vendég máshova? Vigye magával a tányérokat meg az evőeszközt?

N

2019. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Én is kiakadnék, és illetlenség. Ha velem történne, akkor én bár sosem vitázom senkivel, de akkor tuti balhéztam volna. Hívattam volna az étterem tulajdonosát, kértem volna a panaszkönyvet, és nem fizetnék az étkezésért.
2019. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Komolyan gondoltad ezt a kérdést?
2019. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Az én hátamon fát lehet hasogatni,tehát én biztos odébb ülnék,és igen vinném a kanalam meg a többi hacukát.
2019. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A stílus nem mindegy szerintem, ha megkér és elnézést kér és ugyanúgy érezteti velem, hogy én is "fontos" vendég vagyok, akkor semmi gond, és mosolyogva arrébb ülök.


Viszont nálam, nem így volt.


Pesten fordult elő velem. 800-900 ft-os melegszendvicsre ültem be, egy "nívós" étterembe (2008 tájékán munkaügyben voltam fent). Sosem szoktam ennyiért melegszendvicset enni, drágálltam de mivel nagyon éhes voltam, időm nem sok volt, más bolt nem volt a közelben, így maradtam.

A szendvics felénél jártam, amikor a pincér rám szólt, nem megkért! hogy üljek arrébb, mert kell pár embernek a hely. Az asztalon nem volt semmi, sem cédula, és ő hozta ki oda nekem, akkor nem szólt. Mellbe vágott, de persze természetesen arrébb ültem. Gondoltam fáradt, egymillió gondja van stb. már majdnem el is felejtettem, hanem amikor fizettem a pultnál egy ezressel, azt mondta, hogy nem tud vissza adni. Semmi elnézést, vagy kellemes hangnem, hanem ugyanazon a bunkó flegma hangon, na akkor pattant el bennem valami, és kértem a vezetőt és a panaszkönyvet. Ha más a stílusa, vagy maga az ember, akkor önszántamból ott hagytam volna borravalónak. De így...hát a jó édes a...d!


Összességében nem lett volna egyik sem olyan eget rengető probléma, sőt egyáltalán észre sem vettem volna, ha nem ilyen stílusban történik, és ez verte ki nálam a biztosítékot. Teljesen úgy éreztem magam, mint akitől számon kérik, hogy merek szendvicset enni ülve, amikor azt állva, vagy az utcán is meglehet enni, és miért nem 4-5 ezres ebédre ültem be.

2019. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Azért itt lejön, hogy a legtöbb kommenteli maximum a mcdonaldsba jár “étterembe”.

Ha a vendég bejön, és leül a 6ős asztalhoz, miközben én tudom, hogy 20percen belül megtelünk, udvariasan megkérem, hogy amennyiben nem vár snekit, legyen szíves átülni, mert nagyobb társaságot várunk ahhoz az asztalhoz. 99%_ban még elnézést is kérnek amiért nem gondolkodtak. Ha a vendég egy colat szopogat egy órája és közben nekem aktuális lenne az általa foglalt asztal felterítése, természetesen szólok neki, hogy elnézést, de X időpontban érkezik a foglalás, ajánlhatok e egy másik helyet. A colat fizeti ki. Nem a terembérletet.. nézzétek meg az olaszokat. Ha egy már nem fogyasztó társaság üldögél és kéne a hely, főnök odamegy egy tálca röviditallal, koccint egyet a vendégekkel és burkoltan elmondja, hogy köszöni, hogy a vendégei voltak, máskor is várja őket. A vendéglő a fogyasztó vendégekből él. Épeszű, kultúrával rendelkező ember eleve úgy kezdi, hogy “ketten/hárman/öten szeretnénk vacsirázni/inni egy kávét, hova ülhetünk?” Így illik. Nem barbár módjára nagyrészt köszönés nélkül berohanni aztán levágni magad valahova.

2019. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%

Velem is volt ilyen. Felháborított.

#7

A vendéglátósnak kell megfelelnie a vendégnek. És nem fordítva.

Ha étterembe megyek valakivel nyilván 2 fős asztalt keresünk. De ha nincs foglalt tábla az asztalon akkor onnan senki ne küldjön el.

2019. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!