Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Jogos lenne a panasz? Rossz...

Jogos lenne a panasz? Rossz minőségű pizza alapanyag.

Figyelt kérdés

Az étterem étlapján (netpincér) a pizzériában úgy írták, hogy a pizza "sonkás" tehát "sonka" van rajta.

Amit kaptam az viszont nem sonka, hanem valami ömlesztett húskészítmény amit ráadásul csíkokra szabdaltak, vagy daráltak. Valami párizsi-keményebb parizer jellegű készítmény.


Most én sonkának továbbra is a tarját, stb tartom ami így néz ki:

[link]


Ehelyett ezt kapom:

[link]


Jogos ha most felhívom az éttermet, hogy térítsék vissza a pénzemet, mert nem ez volt odaírva, és az adott "sonka" hányingert keltő?

1300 ft volt a pizza.


2019. márc. 28. 12:07
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

Innen rendeltem ami azért nem tűnik egy fapados étteremnek.

2019. márc. 28. 12:09
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Sonka alatt a hétköznapi nyelvben gépsonkát értenek, aminek nyilván semmi köze a füstölt, főtt sonkákhoz, nem egy proshutto vagy serrano :) De ezt szerintem mindenki tudja. Ahol ilyet tesznek a pizzára, az nem minőségi hely. De legtöbb kiszállítós helyen így készítik. Igazi étteremben, igazi olaszos éttermekben van normális pizza, normális, minőségi feltétekkel.
2019. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gépsonka. Majd arra hivatkozik, hogy a sonkás elnevezés sonka ízűt és nem sonkát tartalmazót jelent és már meg is van oldva.

...amúgy a tarja az tarja. Az se sonka :)

2019. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de a pizza kingnél is egy alap sonkás pizza 1550, tehát ha ennél olcsóbban találsz pizzát, ami nem a margherita, és azt hiszed rendes hús lesz rajta, azért csak magadat okolhatod. És van füstölt tarjás pizzájuk, ha tarját vársz sonka alatt, akkor tarjás pizzát rendelj. Ettől függetlenül felhívhatod őket, ők meg tájékoztatnak róla, hogy foglalkoznak-e a panaszoddal vagy nem, lehet visszatérítik a pénzt, vagy küldenek egy másik pizzát, de jó eséllyel nem fognak foglalkozni veled.
2019. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Ezek szerint te sem vagy tisztában a dolgokkal, mert a tarjs sem sonka, az combból vagy lapockából készül.


Másrészt a sonkás megnevezésbe böven belefér a gépsonka is, szóval nem igazán van alapod reklamálni.


Emellett ha nem tetszik az adott helyen kapott áru, akkor keress másikat. (Azt nem is említem, hogy ha egész biztos jót akarsz, akkor nem rendelsz, hanem te készíted el, akkor garantáltan az van rajta, amit akarsz!)

2019. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Panasszal akkor élhetnél, ha elvinnéd bevizsgáltatni saját költségen a pizzát, azon belül is a sonkát. Ha megállapítanák, hogy az nem felel meg sonkának, mert nincs akkora hústartalma, stb., akkor még feljelentést is tehetsz.


Összefoglalva, lépj túl a dolgon, és legközelebb normális helyről rendelj.

2019. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában a "sonka" név alatt gépsonka és egyéb felvágott, sonka terméket értenek.

Van olyan is, hogy tarjás de, akkor azt is írják oda, hogy tarja.

Ha rendes sonkát vársz, akkor serrano, prosciutto, stb, néven keresd.


1300ft-ért gépsonkás pizzát várhatsz csak.


A rendes sonkás pizzák, legalább 2000-2600-ft-ért vannak a pizzériákban.

2019. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt javaslom hogyha ilyen kényes vagy az ízlésed re, mint ahogy én is, csak jó helyről rendelj pizzát... az élet túl rövid ahhoz h sz@rt együnk
2019. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!