Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pizzafutár szándékosan...

A pizzafutár szándékosan csinálhatta ezt?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem pizzát, ami 1250 forint volt, egy kétezrest előkészítettem, ha jön azzal fizetek, de úgy gondoltam nem adok borravalót, mert minden forint kell, spórolok mostanában. Megjött a futár, odaadtam a kétezrest, vártam, hogy adja vissza a 750 forintot, erre visszaad 650-et és mondta, hogy nincs több aprója, olyan feltűnően belenyult még két három zsebbe, azt mondta, á, nem tud mit tenni, nem tud visszaadni csak 650-et. Mondta, hogy csak nagyobb pénz van nála. Nem akartam mondani, hogy kellene, hogy legyen nála több váltópénz, meg, hogy valahol váltasson fel és megoldjuk hanem mondtam neki, hogy hagyjad akkor...

Egy 23 év körüli srác volt.


Szerintetek volt nála több apró csak játszotta magát, hogy nincs nála több, így úgy gondolta, hogy ,mivel nem adtam borravalót és illene, így valahogy behajt rajtam egy 100-as borravalót rajtam, mivel kihozta nekem?


Ezen gondolkodtam, valahogy ilyen szagot érzek.


Szerintetek is lehet szándékosan nem akart visszaadni 750-et vagy csak én gondolom így?


Gondoltam megkérdezem, mert ha ilyen erőszakosak a futárok ,többet nem rendelek.



2019. júl. 16. 18:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Mindegy mi történt.

De ha 100 Ft is számít, akkor miért rendelsz pizzát?

2019. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
ez egy bevett trükk
2019. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Így szokták, igen.

Sőt, én is így adok borravalót, mert pont tegnap került ki egy kérdés, ahol a borravalóról volt szó, és volt, aki írta, hogy nem ad, más meg írta, hogy 200-at ad.

Én a 200-at sokallom, mivel eleve egy házhozszállítást rendelek.

Szóval adok, de olyan 60-80 ft-ot, és mikor megcsörget, megyek ki, akkor én is ennyit hagyok a pénztárcámban, mert így mikor fizetek, kiborítom az összeset, és olyan, mintha minden pénzemet odaadnám.


Amúgy meg jogos a kérdés, hogy ha olyan nagyon spórolsz, hogy minden fillér számít, akkor miért pizzát eszel, mikor harmadából is jól tudnál lakni.

Azért mégsem spórolsz annyira, csak borravalót nem akartál adni, valljuk be.

2019. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%

Valószínű, hogy volt nála több csak nem mondta.

Gondolj bele, hogy lehet hogy ő csak ezt a fizetést kapja ( Nem minden helyen kapnak fizetést a futárok)


Én dolgoztam vendéglátósként és tényleg sokat számít a borravaló. Éjjel-nappal dolgozunk és kedvesen próbáljuk kiszolgálni a vendégeket, de sokszor nem értékelték ezt. Persze ha nem kaptunk borravalót akkor is kedvesek maradtunk. (Persze mindennel elégedettek voltak)


Én is gyakran rendelek, és nem mondom, nekem is van olyan időszak, amikor kevesebb pénzem van, de szerintem megérdemlik, és adsz és kapsz ez a világ rendje. Ne sajnáld tőlük.

Egyébként ha nincs pénzem én akkor is 500ft-os borravalókat adok.

Ha több van akkor meg 700-1000ft-kat és nem sajnálom, mert az élet visszaadja. És nem csak ezért adom, hanem szeretetből.


23/N

2019. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

Egy 1200 ft-os pizzára adsz 500-1000 forintot?

Akkor te nem tudod, milyen az, ha nincs pénzed.

Van az, csak picit kevesebb, mint amit szeretnél, de attól még kifejezetten sok.

Akinek hó végén kölcsön kell kérnie, az ilyet nem tehet, de szerintem te még nem jártál így.

Nagyon szépen hangzik, hogy az élet visszaadja, és tök jó, hogy ilyen pozitív vagy, de én kétlem, hogy te pénzt fogsz kapni az élettől azért, mert nagy borravalót adsz. Max hozzá vagy szokva, hogy mindig is volt mit a tejbe aprítanod, vagy a szüleid miatt mindig is jól éltél, és úgy érzékeled, hogy azért vagy jómódú, mert jó ember vagy.

Sajnos ez nem így működik.

Én is szeretek jót cselekedni, szoktam pl jótékonykodni kis összegekben, mert sok kicsi sokra megy.

De ha 1200-ért rendelek egy pizzát, akkor az 1700 vagy 2200 ft már minden határon túlmegy.

2019. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Akkor vissza az egész, hisz nem tud visszaadni. Készülnie kellett volna apróval.
2019. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
58%

Akinek nincs pénze az nem rendel pizzát.

Vagy megrendeli és elmegy érte.

2019. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
41%

De igen tudom, hogy milyen az amikor nincs pénzem hidd el. Volt amikor kenyérre se volt pénzem.

Azonban voltam már a végletek másik oldalán is amikor nagyon sok volt és bármit megkaphattam.

A szerencse forgandó és ha adsz attól jobb ember leszel én nem sajnálom senkitől, mert tudom

hogy visszakapom, ha nem pénzként akkor szerencse formájában. Erre példa 1000 van.


Vannak tanok, amiben az áll, hogy aki a kicsiből sem ad semmit, amikor nincs, az nem érdemli meg

hogy több legyen.


Egyébként csak mondom, hogy pár napja nyertem 1 milliót.:) De legyen így.


Szüleim miatt jól éltem?:D Ez nem igaz, édesapám meghalt, és külön élek 15 éves korom óta.

Szerintem nem kaptam kocsit, se házat. De nem búslakodok miatta, majd én megszerzem.:)


Tudom minden ember más, csak elmondtam a véleményem, egyébként nem akarok veszekedni. :)

Tényleg jó indulatú vagyok az emberekhez, talán naiv.


Nem csak pizzafutároknak adok, hanem az utcán lévő embereknek is, ha odajönnek hozzám, akkor adok

nekik pénzt, vagy cigit. Persze azért nem adnám oda mindenem, de szívesen segítek valamennyivel.


Nyilván ha most mindenkinek osztogatnom kellene a pénzem akkor nem lenne és elég szép lenne ez az álom.

De sajnos nem mindig kivitelezhető.

2019. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Máskor készülj pontosan kiszámolt pénzzel, így nem lesz probléma! Amúgy egy százast legalább illik adni!
2019. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%

Nekem adsz?

Nekem nincs sok, és eltartok egy agyvérzéses szülőt, 4 kutyát, és rhadtul belefásultam az életbe, mert én nem tapasztaltam, hogy ha kedves vagyok, akkor velem is kegyes lesz az élet. Szeretnék a munkahelyemen előrelépni, de évek óta nem adnak rá lehetőséget, így meg ugye én keresek a legrosszabbul. Tessék, szerintem rászorulok a segítségre, és nem is vágyom milliókra, csak egy normális állásra.

2019. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!