Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pizzafutár szándékosan...

A pizzafutár szándékosan csinálhatta ezt?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem pizzát, ami 1250 forint volt, egy kétezrest előkészítettem, ha jön azzal fizetek, de úgy gondoltam nem adok borravalót, mert minden forint kell, spórolok mostanában. Megjött a futár, odaadtam a kétezrest, vártam, hogy adja vissza a 750 forintot, erre visszaad 650-et és mondta, hogy nincs több aprója, olyan feltűnően belenyult még két három zsebbe, azt mondta, á, nem tud mit tenni, nem tud visszaadni csak 650-et. Mondta, hogy csak nagyobb pénz van nála. Nem akartam mondani, hogy kellene, hogy legyen nála több váltópénz, meg, hogy valahol váltasson fel és megoldjuk hanem mondtam neki, hogy hagyjad akkor...

Egy 23 év körüli srác volt.


Szerintetek volt nála több apró csak játszotta magát, hogy nincs nála több, így úgy gondolta, hogy ,mivel nem adtam borravalót és illene, így valahogy behajt rajtam egy 100-as borravalót rajtam, mivel kihozta nekem?


Ezen gondolkodtam, valahogy ilyen szagot érzek.


Szerintetek is lehet szándékosan nem akart visszaadni 750-et vagy csak én gondolom így?


Gondoltam megkérdezem, mert ha ilyen erőszakosak a futárok ,többet nem rendelek.



2019. júl. 16. 18:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul látod.

Nem az alapvető etikett része, hanem egy plusz dolog, amivel azt akarjuk kifejezni, hogy a plusz szolgáltatással elégedettek vagyunk-e.


Sokat kellett-e várni, mosolygott-e a pincér, kihűlt-e az étel, stb.


Amikor rendelünk, akkor a házhozszállítás NEM egy plusz szolgáltatás, hanem azt is megrendeljük.

Hiszen eleve erről szól a történet, nem egy étterembe ültünk be, hanem rendelős oldalról vagy telefonról rendelünk.

Ne fogjuk úgy fel, hogy csak a pizzát vesszük meg, és a házhozszállítás egy plusz dolog.

Egy csomó hely eleve nem is beülős, csak kiszállítós.

De ha nem is az, akkor ahol nincs benne az árban, ott odaírják, hogy "házhozszállítás 500 Ft", ha ilyen nincs, akkor természetesen az árnak része a kiszállítás is!


Hangsúlyozom, NEM külön kell érte fizetni.

Ha beülsz egy étterembe, ott az étel árán felül nem fizeted meg még a szék helydíját, az étkészletet, a mosogatást, hiszen az is része a szolgáltatásnak!

Ha a házhozszállításért fizetnél, akkor itt is kéne ezekért, így lenne értelme! De nem, mivel ez hozzátartozik.

Ha beülsz, akkor az étteremnek te pénzbe kerülsz, hiszen a hely bérleti díja nem kevés, meg kellett vennie jó drágán a berendezést, asztalokat, székeket, tányért, amiben felszolgálnak, evőeszközt, pincért kell fizetni, rezsit kell fizetni, takarítót kell fizetni.

Ezek bele vannak építve az árba, sőt még a profit is!

Ugyanez a rendelésnél meg a házhozszállítás.

Hozzá tartozik!

Hiszen ha nem ülsz be, akkor a fenti költségeket megspórolják.

mindezeken felül akkor adj tényleges borravalót, ha valóban kaptál pluszt és meg vagy elégedve.

Na most kiszállítás esetén mi lehet a plusz? Már bocsánat, de ott nincs plusz szolgáltatás.

2019. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem rendelek így:

"Akkor kétszer ne rendelj ugyanonnan, mert köpetes pizzát fogsz enni legközelebb..."


Majd én eldöntöm hogy adok -e borravalót, de ne egy nyócáltalánost végzett futár aktuális kedvén múljon, hogy köpködi -e az ételem vagy sem.

Önkormányzaton dolgozom, én is elkezdek borravalót követelni az ügyfelektől és aki nem ad, annak elírok 1-2 dolgot az igazolványán, hadd álljon sorba újabb 5 órát egy másikért.

Pofám leszakad az ilyen elvárt dolgoktól és a belengetett bosszútól.

2019. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
az a baj hogy vannak sajnos akik tényleg megcsinálják a bosszút. az még jobb eset ha csak a lista végére rak hogy te kapod a leghidegebbet, de a másik végletre is van példa. annyira nem érdekli a másik sorsa volt videó ahol felvette egy kamera hogy a futár az ajtó előtt elejtette a pizzát, de gyorsan összekapkodta vissza a dobozba és simán átadta úgy
2019. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Nem is érdemes rendelni.

Én azt vettem észre, hogy ezek a pizzafutárok egytől egyig egy suhanc kölykökböl állnak.

2019. júl. 20. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!