Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pizzafutár szándékosan...

A pizzafutár szándékosan csinálhatta ezt?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem pizzát, ami 1250 forint volt, egy kétezrest előkészítettem, ha jön azzal fizetek, de úgy gondoltam nem adok borravalót, mert minden forint kell, spórolok mostanában. Megjött a futár, odaadtam a kétezrest, vártam, hogy adja vissza a 750 forintot, erre visszaad 650-et és mondta, hogy nincs több aprója, olyan feltűnően belenyult még két három zsebbe, azt mondta, á, nem tud mit tenni, nem tud visszaadni csak 650-et. Mondta, hogy csak nagyobb pénz van nála. Nem akartam mondani, hogy kellene, hogy legyen nála több váltópénz, meg, hogy valahol váltasson fel és megoldjuk hanem mondtam neki, hogy hagyjad akkor...

Egy 23 év körüli srác volt.


Szerintetek volt nála több apró csak játszotta magát, hogy nincs nála több, így úgy gondolta, hogy ,mivel nem adtam borravalót és illene, így valahogy behajt rajtam egy 100-as borravalót rajtam, mivel kihozta nekem?


Ezen gondolkodtam, valahogy ilyen szagot érzek.


Szerintetek is lehet szándékosan nem akart visszaadni 750-et vagy csak én gondolom így?


Gondoltam megkérdezem, mert ha ilyen erőszakosak a futárok ,többet nem rendelek.



2019. júl. 16. 18:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%

"Szal ezért nem vagyok borravaló párti,"


Mármint a sofőr szarrágósága és bunkósága miatt. Érthető...

Más is van még az életedben, amikor a legtrógerebb, legbunkóbb, leggyökerebb, legprimitívebb hulladékok szintjét állítottad be magadnak mércének?

2019. júl. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi apróval járjon a futár?

Én mindíg adok 2-300 forint borravlót, úgy, hogy kerek legyen az összeg. Ha kártyával fizetek akkor pedig adok egy kétszázast. Ha nagyon számítana az a 200 forint akkor eleve nem is rendelnék kaját.

2019. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
29%

Normális ember nem ad borravalót.


Normális ember nem várja el a borravalót.

2019. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Szerintem is.

Kap fizetést.

Nehogy már én adjam neki a fizetést mert rögtön eldobom az agyam.

A főnökétől kapja.

Én a pizzát kifizetem amennyibe kerűl és kész.

Ezen gondolkodtam éppen.

2019. júl. 17. 12:41
 25/34 anonim ***** válasza:
52%
nemrég volt egy hasonló pizzás kérdés, ott azon hőbörgött valaki hogy a kérdező csak pár tíz forintot adott borravalóként, és az rosszabb mintha nem is adna. nem értelek titeket emberek, én is következő százasig kerekítem csak, így 40-70 forintok a jatt általában, mégsem kaptam soha azt a fú de nagy negatív megítélést. ha valamihez pont annyitok hiányozna, bezzeh jól jönne az az ötvenes is. én nem érezném ilyen helyzetben megalázónak mert arra felé terelődtem hogy összerakosgassam a kicsit, egy otthagyott örforintost is felveszek. más meg adja a több száz forint jattot, nyilván mert van miből. ezért különbözőek az emberek. kicsit nagyobb lehetne egymás elfogadása. azzal én sem értek egyet hogy egyes helyeken nem számítják a fizetésbe a futár pénzét hanem valamennyit belőle a jattra fogják hogy onnan kapja, de aki vállal ilyen munkakört tisztában kéne lennie vele hogy ez nem kötelező elvárás minden vevőtőt
2019. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
34%
Én neked adok igazat.Ha így trükközne velem egy futár,többet onnan nem rendelnék.Nem vagyok köteles adni plusz pénzt,ha nem akarok.És az a gond,hogy egyre szemtelenebbek,majdhogynem elvárják ha kell ha nem.
2019. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Az egész emberiség egy része szemtelen a mai világban. Ismétlem csak egy része.

Amúgy bolond is vagyok, nem is érdekel engem az a 100-as.

Ennyi boldogsága legyen a futárnak.

2019. júl. 17. 19:33
 28/34 A kérdező kommentje:
Már ha tényleg szemtelen vokt. De ezt csak ő tudjs egyedűl.
2019. júl. 17. 19:34
 29/34 anonim ***** válasza:
52%
volt tavaly talán hogy kapott anyám valami pénzt vissza postától, egy ismeretlen postás hozta egy kisöreg, csak benn vettem észre hogy automatice egy százassal kevesebbet adott vissza, gondolom megszokta hogy a többség ráhagyja nyugdíj meg más pénz osztáskor. bánom hogy nem ott kinn számoltam át mert én nem szándékoztam volna neki adni, mégis milyen leleményesen megoldotta hogy szóvá sem tette, mégis megkapta. gondolom ilyen trükk lehet a "nem tudok visszaadni" a futárnál, aki nem akar adni magától, velem egyszer játszotta el mikor látta hogy spiccesen mentem ki átvenni. nem nézem jó szemmel az ilyeneket
2019. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező borravalót adni, ez igaz. De annyira az alapvető etikett része, mint pl. az, hogy nem ülsz be egy étterembe fürdőruhában és nem dobálod szét az ételt.


A házhozszállítás egy szolgáltatás. Nem a pizza része és nem kötelező kérni. Ha neked fáj kifizetni, ezer más módja van, hogy megoldd az étkezést. De ne várd el a futártól, hogy az ajtódig vigye a kajádat, majd gondolatolvasóként kitalálja, hogy nem futja borravalóra. Ha olcsón akarnál enni, nem pizzát rendelnél, tehát eléggé béna kifogás ez 100 forintra.


Legközelebb számold bele a borravalót a pizza árába, és azután dönts, hogy megrendeled-e. Szaros 100 forint miatt nem éri meg utálkozni.

2019. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!