Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pizzafutár szándékosan...

A pizzafutár szándékosan csinálhatta ezt?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem pizzát, ami 1250 forint volt, egy kétezrest előkészítettem, ha jön azzal fizetek, de úgy gondoltam nem adok borravalót, mert minden forint kell, spórolok mostanában. Megjött a futár, odaadtam a kétezrest, vártam, hogy adja vissza a 750 forintot, erre visszaad 650-et és mondta, hogy nincs több aprója, olyan feltűnően belenyult még két három zsebbe, azt mondta, á, nem tud mit tenni, nem tud visszaadni csak 650-et. Mondta, hogy csak nagyobb pénz van nála. Nem akartam mondani, hogy kellene, hogy legyen nála több váltópénz, meg, hogy valahol váltasson fel és megoldjuk hanem mondtam neki, hogy hagyjad akkor...

Egy 23 év körüli srác volt.


Szerintetek volt nála több apró csak játszotta magát, hogy nincs nála több, így úgy gondolta, hogy ,mivel nem adtam borravalót és illene, így valahogy behajt rajtam egy 100-as borravalót rajtam, mivel kihozta nekem?


Ezen gondolkodtam, valahogy ilyen szagot érzek.


Szerintetek is lehet szándékosan nem akart visszaadni 750-et vagy csak én gondolom így?


Gondoltam megkérdezem, mert ha ilyen erőszakosak a futárok ,többet nem rendelek.



2019. júl. 16. 18:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván szándékosan csinálta, de ezt nem ilyen hangnemben kellett volna megkérdezned, mert a szarrágó kettőtök közül, az te vagy.

Aki pizzát rendel, alapból számoljon némi jattal, ez teljesen evidencia, mint ahogy az is, hogy a annyira "spórolsz minden forinttal" (hát hogyne!)

akkor gyúrjál magadnak pizzát, és csináld meg a feléből!!!


"többet nem rendelek."

Jobban is jársz, még 1-2 ilyen (vagy már meg is történt) és fekete listás leszel.

Ez a szarrágók listásítása. Az ilyeneknek megy ki a pizza hidegen, teleköpködve.

2019. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
86%
Lehet . Aldi Tesco Penny teli van 300 Ftos pizzákkal stb ,fagyósak de 3at veszel marad stexed .
2019. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

A borravaló nem kötelező.

Nem tudom akkor mit csinált volna, hogy ha azt mondom, pedig ha nem tud visszaadni, akkor mivel bent sincs apróm, visszaadom a pizzát és vissza a pénzt, vagy lemegyünk együtt valamelyik közértbe, boltba és megoldjuk, felváltatjuk, hogy a további összeget is ide tudja adni, ha nem járul hozzá akkor visszaadom a pizzát és adja vissza a pénzt.


Csak azért nem vagyok olyan borravaló párti, mert régen jártam vidéki busszal, 465 volt a jegy, adtak vissza, de volt olyan, hogy nem volt öt forintos és csak 35 helyett 30-at adott vissza 500-ból, sokszor volt így egyszer olyan is volt, hogy 500-ból nem adott vissza, mert nincs, ez csak egyetlen egyszer volt. Én meg mikor máskor megint mentem, volt olyan, hogy éppen 460 forintom volt meg egy ötezres. Mondtam a sofőrnek, hogy tudom a jegy 465 forint, de pont 460 forintom van egy ötössel kevesebb, mert csak nagyobb pénzem van, erre kérdezte, mdnnyire nagy pénz, mondom ötezres, és mondta, hogy nem tud visszaadni, hátraszólt az utastérbe, hogy valaki nem tud-e felváltani egy ötezrest és volt aki felváltotta és 465-öt oda adtam neki. Képes volt variálni, minthogy a 460-at elvette volna és mondta volna, hogy jólvan, holott sok öt forintost ott hagytam már a kollégáinál is.


Erre mit mondtok?


Szal ezért nem vagyok borravaló párti, pedig nem rossz a fizum, de akkor is minden forintot megfognék, mert egy 100-asból kitelik egy két literes ásványvíz ami nekem fél napig elég.


Én így gondolkodom.

2019. júl. 16. 20:23
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
#10 Az intelligens ember tudja, a futárok fizetésének 60%-át a jatt adja. Ha te fogtechnikus vagy ne rendelj házhoz, ahogy írták, ott a Spar-os mélyhűtött pizza! Amúgy máshol kellene koldulni :(
2019. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg szarrágás.

Én általában 3-400 forintot hagyok nála (2 db pizzát szoktunk rendelni).

2019. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
53%
Akkor kétszer ne rendelj ugyanonnan, mert köpetes pizzát fogsz enni legközelebb...😆
2019. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%
Én meg azt nem értem hogyha semmi pénzed nincs, akkor hogy fér bele a pizzarendelés? Negyed kiló krumpli 50 ft, 300 ft-ból olyan paprikás krupmli tudsz magadnak hogy 2 napig nem bírsz enni.
2019. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Erre mit mondtok?



Szal ezért nem vagyok borravaló párti, pedig nem rossz a fizum, de akkor is minden forintot megfognék, mert egy 100-asból kitelik egy két literes ásványvíz ami nekem fél napig elég.



Én így gondolkodom.


Ahha...borravalónak sajnálsz 100 forintot, de ásványvízre nem sajnálod, mikor ott a csapvíz... az ásványvíz felesleges urizálás.

2019. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
55%

Én nem értek egyet a legtöbb válasszal:

A borralvaló nem kötelező, hanem egy adható extra. Ha elégedett voltál a futárral: időben kiért, kedves volt stb. akkor szokás adni. Ez úgy működik, hogy odaadod a kétezrest és megmondod hogy x összegből kérsz vissza.


Na de ha ezt nem mondod a futárnak semmi joga nincs "felszámolni" a jattot.


Amúgy fizesd ki előre bankkártyával és akkor nincs ilyen problémád.

2019. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is futár, és sajnos apró tényleg nincs mindig nála. Sokan fizetnek kártyával, a borravalót is a kártyáról vonatják le. Ha tudod hogy pizzát akarsz rendelni, menj és váltsd fel a pénzt, mondjuk vegyél egy ásványvizet, úgyis elfogy. Lehet hogy direkt csinálta, de akkor nem itt kellene hőbörögnöd, hanem ezt jelezhetted volna neki ott. Hozzáteszem, sokszor pontosan úgy mennek ki az emberek hogy 20-30 Ft-tal kevesebbet visznek ki a kapuba, így visszakellene szaladniuk pénzért, de a páromnak rohanni kell, nincs ideje ott ácsorogni, így ő állja.
2019. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!