Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehet irányítani az álmokat?...

Lehet irányítani az álmokat? Meg lehet tanulni? Ha igen, mennyi idő?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek éjszaka álmodni, de nem mindig jön elő. Volt már olyan álmom is, hogy egyik barátnőmmel titkos terv részesei lettünk, ám elkaptak minket a bűnözők, elkértem N-től a fegyverét - mondván, hogy Nekem van fegyvertartási engedélyem - és futottam, ahogy a lábam bírta. A város közepén álltam, két fickó (akik egyébként nagyon szerencsétlenek voltak) a tömegben fegyvert szegezett rám, én is az egyikre. Úgy, hogy ne lássa senki. Azt mondta a férfi: "- úgy sem mersz lelőni!" Én meg fogtam magam és lelőttem. Vagy történt olyan is, hogy osztálytársaimmal tenger közelébe mentünk nyaralni, és egy nagy, emeletes házba laktunk. A hallban találkoztam egy szőke sráccal, megszólítottam, ám megijedtem és elrohantam. Nagyon bántott a dolog, fel akartam jönni Gyakori Kérdésekre, hogy megkérdezzem a történteket, később mikor anyuval, mamival elmentünk sétálni, akkor láttam és ismét beszélgetni kezdtünk. Utána jött K. Ő mondta, hogy cunami történt, a házunk teljesen elenyészett. Odarohantam, rohant A. is, még soha nem láttam olyan mérgesnek. Kiabálta, hogy jön E. és P. is nemsokára. Ekkor felébredtem... azért írtam le ezeket, mert nagyon összekuszálódott álmok. Olyat szeretnék, aminek van eleje, közepe és vége, folytatásos álom, vagy egyszeri, de akkor az éjszaka alatt végbemegy. Lehet ilyet?
2011. jún. 17. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nézz utána interneten: "tudatos álom".


Sok gyakorlás és kitartás kell hozzá, de az álmok irányítása megtanulható.

2011. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Második: köszönöm. És kb. mennyi idő megtanulni mindezt? Napi gyakorlás szinten?"


Őszintén? Fogalmam sincsen... volt már tudatos álmom, de soha nem gyakoroltam előtte csak amolyan "véletlen" volt.


A tudatos álomlényege - amihez gyakorolni kell -, hogy rájöjj álmodban, hogy álmodsz.


Namost én annó eléggé rákaptam a témára és egy-két napon keresztül rengeteg cikket elolvastam...

Aztán egyik nap valami baromi hülyeséget álmodtam (azt hiszem egy szörny kezdett el üldözni) és - mivel aznap is sokat foglalkoztam az álmokkal/tudatos álommal - beugrott, hogy ilyen baromság nem lehet igaz, biztos álmodom... aztán már ment nagyjából, oda tudtam képzelni azt akivel álmodni szerettem volna és elég valósághű kellemes kis álom kerekedett belőle... de ennyi, bevallom később sem gyakoroltam a technikákat mert lusta dög vagyok, nekem elég volt annyi, hogy megtudtam tényleg működik a dolog. :)

2011. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. jún. 17. 15:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Lehet iranyitani az almokat. Meg lehet tanulni, de valakinek tanulas nelkul is megy.

Sosem olvastam, hogyan kell, megis legtobbszor almomban tudom, hogy almodok. Peldaul repulni akarok es azt mondom magamnak "ez csak egy alom, alomban mindent lehet" es huss, mar szallok is mint superman.

Van aki sokat gyakorolja es megsem megy. Embere valogatja mennyi ideig tart.

Egy csomo leirast talalsz a neten hogyan kezdj neki a folyamat elsajatitasanak.

Ha kitarto vagy, akkor meglesz a gyumolcse :)

2011. jún. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Van igazság abban, amit előttem leírtak, sőt még velem is megtörténtek ilyesmik, de az, hogy egy álmot elejétől a végéig alakíts szerintem lehetetlen.

Először is, egy álomnak, nem tudom feltűnt el, de nincs nagyon eleje - úgy értem egyszer csak belecsöppenünk, egy rablásba vagy egy t-rex elől menekülünk az óvoda udvarán - igen ez személyes példa :)

Bár erről nem tudok konkrét véleményt alkotni, mert nem vagyok álom-kutató, de egy álomból sok mindent elfelejtünk, mikor felébredünk. Mert mikor alszunk, még mindennek van oka és értelme, mindennek van ok-okozati kapcsolata, de amikor felébredünk, az egész egy kuszaságnak tűnik. Elfelejtünk belőle részleteket, ezáltal szétesik az egész.

Az álom nem egy ésszerű történet, ami a realitás egyenesén mozog, sokkal inkább az életünkből merített emlékképek, érzések, színek, gondolatok kaotikus összessége. Ha úgy jobban tetszik, az egész életedből milliónyi mozzanatot egy kupacba tesz, amiből kialakul az álom.

2011. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

16:12 - Van igazság abban amit írsz, sőt...

DE

Az irányított álmok az esetek többségében sokkal inkább megmaradnak és sokkal valósághűbbek is.

Pl. vannak akik pont arra használják a tudatos álmodást, hogy ne felejtsék el az álmaikat (mert ugye minden éjjel álmodunk, csak általában nem emlékszünk rá).


Én az említett tudatos álmomra mai napig színtisztán emlékszem, holott legalább 5 éve volt.


Az mondjuk nagyon érdekes kérdés, hogy ez mennyire tesz jót az agynak. Akik gyakorolják rendszeresen, azt mondják, hogy sokkal kipihentebben ébrednek... szerintem meg az álmok nem véletlenül "tudattalanok" és van szerepe annak, hogy az agy elengedi magát és kuszaságokat álmodunk.


Mindenesetre kíváncsi lennék egy hozzáértő véleményére a dologról. :)

2011. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
en tudom reszben iranyitani..pl: ha reggel felebredek egy alombol de meg erzem hogy tudnek aludni akkor sokszor szorakozok azzal(tudatosan) hogy erosen elkepzelek valamit amirol almodni akarok aztan visszaalszok es azzal folytatodik az almom..:)vagy olyan is volt hogy almomban rajottem arra hogy almodok.es akkor mindenfelet kepzelodtem tudatosan mert akkor minden valora valt..de mikor rajovok hogy almodok altalaba hamar fel is ebredek:P
2011. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:42


Igen, én is így vagyok vele, egyszer sikerült tudatosan álmodni, aztán másnap azon gondolkodtam, hogy vajon, jó-e ez? Azóta nem igazán próbáltam, persze néha eszembe jut a dolog, de így ien össze vissza nem lehet elérni.

2011. jún. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van egy különös program, I-doser a neve. 40 percig ilyen hülye zúgást meg zajokat ad ki, van többfajta mindegyik másra hat, a hanghullámok az agyadra hatnak, van egy ilyen hogy irányíthatod az álmodat.
2011. jún. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én akkor tudom irányítani, ha rájövök hogy álmodok. (azok életem legszebb álmai)
2011. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!