Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem látom a vonzás...

Miért nem látom a vonzás törvénye működését?

Figyelt kérdés

Magukat médiumnak tartó írók, előadók világszerte azt hirdetik, hogy igenis te teremted a valóságod, mindent megkaphatsz, csak koncentrálj, érezz örömet stb.


Ezzel szemben: ha örömmel vágok bele valamibe, abból semmi nem szokott lenni. Ha meg dühből csinálom, akkor gyakran sikeresebb vagyok. Erre lehet azt mondani, hogy "azért, mert így gondolod", de nem, mert amikor nem így gondolkodtam, akkor is ez ment általában. Csomószor tök bizakodó, lelkes, optimista voltam, mégsem eredményes. Máskor meg akkor történik valami váratlan jó, ha rezignált vagyok.


Vagyis majdhogynem az ellenkezőjét tapasztalom annak, amit a guruk állítanak.



#vonzás_törvénye
2014. aug. 15. 12:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
37%
Pedig minden egyes szavuk igaz. HIDD EL!
2014. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
53%
A témában milyen könyveket olvastál el konkrétan? Vagy milyen előadáson voltál ?
2014. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Napfonat ***** válasza:
81%

Ebben igazat adok neked. A vonzás törvénye nem működik, vagy csak nagyon korlátozott számú esetre, vagy egy nagyon meghatározott cselekedetre.

Olyanra gondolok, hogy pl. kitűzöd a célt, hogy a hátralevő 2-3 hónapot azzal töltöd, hogy megírd a diplomamunkádat. Eltervezed például, hogy naponta mennyit szánsz munkára, és mennit alvásra, és eldöntöd, hogy a rendelkezésre álló kutatási anyagodból és szakirodalomból ötösre fogsz diplomázni! Ha betartod a saját ütemezésed és terved, akkor bejön! Ötösre diplomázol! Mert ez csak tőled függ, hogy mennyire vagy alapos.

De ha kítűzöd a célt: én most boldogságot és gazdagságot teremtek magamnak, az biztosan nem jön be!

Az sem jön be, hogy mondjuk ilyen és ilyen céget alapítok, és ennyi és ennyi idő alatt ennyit és ennyit fogok keresni!

Az ilyet nem lehet készpénznek venni, mert nem csak az egyéntől függ, hanem mondjuk a gazdaság pillanatnyi helyzetétől, kínálat-kereslettől stb.

2014. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert olyan nem létezik, hogy "vonzás törvénye".
2014. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
58%
Talán mert egy baromság?
2014. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%

#3: igen, egyetértek, csak azzal nem, hogy " nagyon korlátozott számú esetre, vagy egy nagyon meghatározott cselekedetre" működik a vonzás törvénye. Amit te is írsz, az épp arra utal, hogy a vonzás törvénye nem létezik, és semmi szükség rá. Ha teszel érte és/vagy a körülmények is megengedik, akkor megvalósul, amit akarsz, ha nem, akkor nem. Nincsen semmiféle vonzás, legfeljebb metaforaként nevezhetjük így a motivációt és pozitív hozzáállást.


Kérdező:


>Magukat médiumnak tartó írók, előadók


Helyesbítve: magukat médiumnak >mutató< írók, előadók. Akiknek amúgy jó érzékük van a marketinghez, azért találták ki ezt a misztikus, kapós hülyeséget.


A másik: kizárólag saját példák alapján ítélni nem szabad, mert egyszerűen túl kevés és nagy hibával terhelt. Tudom, hogy mindenki ezt teszi, de akkor is így van. Az ember saját magával szemben a legelfogultabb.

2014. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
A vonzás törvénye csak zagyvaság kipróbáltad, de mégsem jöttél rá? Nem kaphatsz, meg mindent, ha így lenne mindenki boldog lenne a Földön mert mindent megkapna csak kérnie kéne. Szerintem, ha te nem teszel a céljaid elérésének érdekében valamit, akkor nem fogod azokat elérni soha hiába álmodozol róluk a hit nem elég ezt soha ne feledd.
2014. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
20%

Azt vonzod amire szükséged van!


Ha valamit a gondolataiddal akarsz bevonzani az is úgy fog megvalósulni hogy az a fejlődésedet szolgálja és nem feltétlenül úgy ahogyan azt te elgondoltad.


A karmádat nem kerülheted el! HA a karmádat megélted és nem megkerülted akkor egy darabig szabad lehetsz és valóban azt vonzhatsz amit akarsz, de utána jön az újabb probléma amit meg kell oldani.

2014. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak a kérdezőktől hanem a válaszadóktól is kérdezem újra, hogy a témában (ami ellene és mellette is szólhat ) milyen könyveket írásokat olvastatok ?
2014. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
80%

#9: ellene elég a józan ész, némi fizikai jártasság, hogy átláss az áltudományos mellébeszélésen, és egy kevés egyszerű pszichológia, hogy lásd a mozgatórugóját.


Amúgy láttam a filmet (Titok) és beleolvastam a könyvbe. Előadásokon nem voltam, de nem is látom értelmét. Alapvetően hibás az egész.

2014. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!