Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem látom a vonzás...

Miért nem látom a vonzás törvénye működését?

Figyelt kérdés

Magukat médiumnak tartó írók, előadók világszerte azt hirdetik, hogy igenis te teremted a valóságod, mindent megkaphatsz, csak koncentrálj, érezz örömet stb.


Ezzel szemben: ha örömmel vágok bele valamibe, abból semmi nem szokott lenni. Ha meg dühből csinálom, akkor gyakran sikeresebb vagyok. Erre lehet azt mondani, hogy "azért, mert így gondolod", de nem, mert amikor nem így gondolkodtam, akkor is ez ment általában. Csomószor tök bizakodó, lelkes, optimista voltam, mégsem eredményes. Máskor meg akkor történik valami váratlan jó, ha rezignált vagyok.


Vagyis majdhogynem az ellenkezőjét tapasztalom annak, amit a guruk állítanak.



#vonzás_törvénye
2014. aug. 15. 12:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%

ha-ha


A Titok c. filmet egyedüli releváns forrásnak tekinteni a témában butaság. Ajánlom Esther és Jerry Hicks könyveit a téged érdeklő témában: A bőség törvénye, A kapcsolatok törvénye. Ezek kifejezetten az adott területeken mutatják be a működést.


Még nekem is van jó pár kérdésem a törvénnyel kapcsolatban, de elég érdekes és újszerű elképzelés ahhoz, hogy gondolkodjam rajta.

2014. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy a tisztelt válaszadók mindegyikénél többet kutattam a témában. Már nincs is ötletem, hogy mit olvassak, ezért kérdeztem ide. Ismerem Darryl Ankát, Esther Hickséket, Jane Robertséket, Lee Carrollt, Neale Donald Walschot meg még sok mást. Én azért hittem benne, mert ezek egymástól függetlenül nagyjából ugyanazt tanítják (kisebb belső és külső ellentmondások akadnak), és nehezen tudom elképzelni, hogy ezek mind összebeszéltek. A gyakorlati alkalmazás azonban egyetlen mondatukat sem támasztotta alá soha. És nem a lottóötösről beszélek, hanem apró dolgokról. Egyetlen embert sem ismerek, akinél ez láthatóan működne.
2014. aug. 18. 14:04
 13/41 anonim ***** válasza:
#12: és ha ismernél is egy vagy akárhány embert, akinél láthaóan működik, az sem jelentené, hogy a vonzás valódi és működik, mert vannak sokkal egyszerűbb, logikusabb, ismert, leírt jelenségek és hatások, amivel magyarázni lehet. Semmi szükség a vonzásra, akárki akárhogy erőlteti.
2014. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem látod?


(Válaszomban feltételezem, hogy a tanítások igazak.)

Mert, ahogy ezek az általad felsorolt tanítók mondják: a hit után jön a látás; azt látod, amit hiszel.


Azonban a kérdésfeltevésed is azt bizonyítja, hogy kételkedsz, bizonytalan vagy. Tehát ezért.


Egyébként a gravitáció működését látod? Ha igen, miért látod? Honnan tudod, hogy gravitációnak nevezd, amit éppen látsz?

2014. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

#14:


Már megint az unalomig ismert „a-gravitációt-sem-látod” érvelés. Ügyes, de tökéletesen hibás analógia, ami egészen jól rámutat az „ezoterikus” beállítottságú gondolkodás alapvető hiányosságaira.


A gravitációról, illetve a hozzá kapcsolódó elméletekről (amik ugye nem befejezettek még), elmondhatók a következők:

-definiált, konzisztens fogalomrendszerrel leírható;

-plauzibilis (nézz utána, ha nem érted a szót);

-megbízhatóan, megismételhetően mérhető;

-cáfolható (nagyon fontos, alapvető kritériuma a tudományos elméleteknek);

-bizonyítható (szintén fontos);

-a neki tulajdonított jelenségek elkülöníthetőek, nem magyarázhatók mással. Úgy értem ezt, hogy a plauzibilitás keretein belül maradva nincs okunk más hatást feltételeznünk a gravitáción kívül, ami a gravitációnak tulajdonított hatásokat kiváltja.


Ezzel szemben a vonzásról, ugyanezen szempontok szerint:

-összemosott, áltudományos és tévesen használt fogalmakkal magyarázott;

-tökéletesen implauzibilis;

-nem mérhető;

-nem cáfolható;

-nem bizonyítható a többi pont miatt;

-pontosan tudjuk, hogy mik azok a valós (az első bekezdésemben leírt kritériumoknak megfelelő) jelenségek, amiket a vonzás kiagyalói áltudományos badarságokkal próbálnak magyarázni.


Érdekes, hogy milyen sokan hozakodnak elő ezzel a gravitációs érvvel, holott ennél hibásabb analógiát keresve is nehéz találni.

2014. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:

Nekem Lynn Grabhorn könyvei kerültek elöször a kezembe, utánna a Titok, és ez után Abraham-Hicks videók.


Grabhorn könyvek olvasása után, a Titok hiányérzetet hagyott bennem. Hicks videok is megerösitették bennem hogy a Titok hiányos mü.

Ez részben magyarázatot ad arra miért nem müködik.


Én a Grabhorn könyvben olvasottak alapján pobálok élni, és eddig ugy tapasztalom hogy müködik. Ám még sokat kell gyarorolnom.


Amit még fontosnak tartok, hogy a hit és a tett önmagukban kevés, viszont a kettö együttes tudatos alkalmazása eredményeket hoz.

2014. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Kezdelek tisztelni.
2014. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Lehet magyarázatot találni arra is, hogy működik, és arra is, hogy nem. A kétkedő mondhatja, hogy ha teljesült a vágyad, az csak a tetteidnek és a véletlennek köszönhető, és a Titok nélkül is bekövetkezett volna. A hívő meg mondhatja, hogy bejött nálad is a Titok módszere, csak fáziskéséssel, tehát amikor rezignált voltál, akkor érkezett meg a korábbi lelkes, optimista hozzáállásod eredménye! Mind a kettőben van logika.

Súr, viszont téged nem értelek, azt hittem, te azt vallod, hogy az ember saját maga teremti a valóságát.

2014. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet benne valami, de valószínűleg csak részben igaz. Az úgy nem poén, hogy egy az egyben átverik az embereket! Lépre csalni, megkísérteni, kicsit félrevezetni, féligazságokat adni, egér utat hagyni nekik - na az az izgi! Szóval szerintem úgy működhetnek ezek a csodaszerek, amikkel minket "megajándékoznak", hogy valamennyi valóságalapjuk van, és ha elég okos vagy és nem vagy rest, akkor te magad hámozd le a felesleget és egészítsd ki a hiányzó részekkel, és akkor a tiéd lehet, és akkor ki is érdemelted.
2014. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott, kérdező, amikor azt írod, hogy örömmel, lelkesedéssel vágtál bele valamibe, abba nem lehet hogy vegyült valami blokkoló is, pl gátlás, szorongás, hogy megfelelsz-e majd másoknak, amikor pedig a rezignáltságot írod, az lehet, hogy olyan nyugodt állapot volt, amikor azt érzed, semmit sem veszíthetsz, és nem vársz görcsösen semmit. Tehát lehet, hogy a két esetnél az volt a pozitív, amit negatívnak ítéltél, és fordítva. Csak egy feltételezés. Se a Titok mellett, se ellene nem vagyok. De mindenféle varázslattól függetlenül azért a többség esetében úgy szokott lenni, hogy ha lazán és jókedvvel áll hozzá a dolgokhoz, akkor flottabbul mennek, mintha görcsösen akar pozitív lenni (ami végülis negatív).

Az egyik válaszolónak: olvastam három könyvet, ami a módszer hatékonysága mellett ír, ellene szólót még nem olvastam. (De elolvasnálm, ha valaki tud ajánlani.)

2014. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!