Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem látom a vonzás...

Miért nem látom a vonzás törvénye működését?

Figyelt kérdés

Magukat médiumnak tartó írók, előadók világszerte azt hirdetik, hogy igenis te teremted a valóságod, mindent megkaphatsz, csak koncentrálj, érezz örömet stb.


Ezzel szemben: ha örömmel vágok bele valamibe, abból semmi nem szokott lenni. Ha meg dühből csinálom, akkor gyakran sikeresebb vagyok. Erre lehet azt mondani, hogy "azért, mert így gondolod", de nem, mert amikor nem így gondolkodtam, akkor is ez ment általában. Csomószor tök bizakodó, lelkes, optimista voltam, mégsem eredményes. Máskor meg akkor történik valami váratlan jó, ha rezignált vagyok.


Vagyis majdhogynem az ellenkezőjét tapasztalom annak, amit a guruk állítanak.



#vonzás_törvénye
2014. aug. 15. 12:04
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
A kérdező nem vizsgálja a közmegegyezés dolgait, hanem a közmegegyezés másik pólusába (táborába) csapódott, és elfogult, szilárd véleménnyel tette fel a kérdést. Ezzel semmi baj nincs, csak a félremagyarázások elkerülése végett írtam. Ahol valóban független vizsgálódás történik, ott az elfogult érzelmeknek nyoma sincs.
2015. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 huskyloverapach ***** válasza:
Ha dühös vagy akkor valószínüleg arra gondol hogy csakazért is megcsinálom
2015. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom, kedves 31-es, hogy te mitől vagy olyan okos, hogy ennyire tudod, hogy én "elfogult, szilárd véleménnyel" tettem fel a kérdést. Te meg abba a táborba tartozol, amelyik a neki nem tetsző kérdés alapján már egyből mindent tud a kérdező életútjáról, magánéletéről, végzettségéről, hangulatáról stb. Ráadásul ez esetben tévedsz is, de ez mindegy.


Továbbá várom tőled a pozitív példákat a vonzásra. Miket vonzottál be eddig? Hányadik vagy a magyar milliárdosok listáján?

2015. febr. 14. 13:21
 34/41 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem tudom, kedves 31-es, hogy te mitől vagy olyan okos, hogy ennyire tudod, hogy én "elfogult, szilárd véleménnyel" tettem fel a kérdést."


Onnan tudom, hogy az írásaidból világosan kiderül, hogy te nem hiszel benne, tehát van véleményed a dologról, mégpedig, hogy nem működik. (Ami persze nem baj.)


"Te meg abba a táborba tartozol, amelyik a neki nem tetsző kérdés alapján már egyből mindent tud a kérdező életútjáról, magánéletéről, végzettségéről, hangulatáról stb."


Semmit sem tudok sem az életutadról, sem a magánéletedről, sem a végzettségedről, sem a hangulatodról, ennek megfelelően nem is tettem semmiféle megjegyzést sem az életutadra, sem a magánéletedre, sem a végzettségedre, sem a hangulatodra. :) Annyi megjegyzést tettem csak, hogy úgy látom az eddigiekből (tévedés joga fenntartva), hogy neked már megvan a véleményed a vonzás törvényéről. :)


"Továbbá várom tőled a pozitív példákat a vonzásra."


Nincsenek példáim, mivel mint írtam (azt hiszem, többször is említettem), hogy én nem alkalmazom ezt a módszert, ezért se pro, se kontra nem tudok róla nyilatkozni, csak mint kívülálló, semleges szemlélődő próbálom magát az elvet megvizsgálni, hogy vajon min alapszik, hogyan működhet, ha lehetséges egyáltalán. És főleg érzelmileg igyekszem nem kötődni egyik oldal véleményéhez sem, ebből adódik sokszor, hogy mindkét oldal nekem esik, én meg két szék közt a pad alá. :) Nem baj, ez a sorsa a függetleneknek.


"Hányadik vagy a magyar milliárdosok listáján?"


Sehányadik, még ha hinnék benne és alkalmaznám is a vonzás törvényét, akkor sem milliárdokat akarnék bevonzani, de érdekes, hogy mindenkinek rögtön ez jut az eszébe.

2015. febr. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Hát én kezdem magam elképesztő szerencsésnek érezni, mert nekem segít, bevált, és alkalmazom, 99%-os sikerrel. Meglepő olvasnom, hogy valakinek nem váltik be. Mások vagyunk. Pedig guru sem vagyok, csak egy lány a szomszédból, akinek bár az élet sokszor szar lapokat oszt, mégis mindig a legjobban jön ki belőle. A környezetem meg kérdi mégis, hogy csinálom, és mitől vagyok ilyen erős, vidám. Ők már rég összetörtek volna.
2015. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

35-ös, ennek örvendek. Én a környezetemből sajnos egyetlen embert se ismerek, akinél EZ látható eredménnyel járna. Akinél állítólag működik, az is csak belemagyarázza hétköznapi véletlenekbe általában. Például "bevonzottam egy randit azzal a lánnyal, akinek amúgy is tetszettem, nem különösebben szép és nincs pasija három éve". Szóval az ilyenek engem nem győznek meg, mert egyébként meg minimálbért keres a srác, beteg stb.


Aki sikeres a környezetemben, az meg azt mondja, meg én is úgy látom, hogy inkább pesszimista, és hülyeségnek tartja a vonzást. Mondom neki, hogy nyugi, be fog jönni az üzlet, ő azt mondja, nem fog, erre persze bejön. Állandóan nyavalygó, elégedetlenkedő csajt is ismerek, akinek majdnem mindig minden sikerül. Úgyhogy erős kétségeim vannak a tapasztalataim alapján.


Neked mi a módszered?

2015. febr. 28. 20:01
 37/41 A kérdező kommentje:

34, te meg szerintem lassan leállhatsz az okoskodással, ugyanis sikerült ellentmondásba kerülnöd magaddal - ez a sorsa az álfüggetleneknek.


1. "az írásaidból VILÁGOSAN kiderül, hogy te nem hiszel benne"


2. "Annyi megjegyzést tettem csak, hogy úgy látom az eddigiekből (tévedés joga fenntartva)"


Persze ettől függetlenül is kiröhögteted magad, ugyanis akit érdekel a téma, az nyilvánvalóan próbálta is, és azzal a demagóg hülyeséggel meg ne fárasszál engem, hogy neked nem kell a pénz. Nevetséges. Miért ne akarna bárki is bőségben élni. Próbáltad, nem sikerült, de azért szeretnél hinni benne, ennyi. Nem attól leszel szánalmas, hogy elismered a kudarcot. (Ha már találgatunk, hogy ki miben hisz.)

2015. febr. 28. 20:11
 38/41 anonim ***** válasza:

"te meg szerintem lassan leállhatsz az okoskodással, ugyanis sikerült ellentmondásba kerülnöd magaddal - ez a sorsa az álfüggetleneknek."


SZÁMOMRA világosnak tűnt, hogy nem hiszel benne. Azért írtam oda az udvariasság kedvéért, hogy tévedés joga fenntartva, mert itt ájvékoltál, hogy más ugyan nem láthat bele a gondolataidba. :D


"ugyanis akit érdekel a téma, az nyilvánvalóan próbálta is,"


Nem! Engem nagyon érdekelnek pl a drogok is, hogy miként működnek, hogyan tudnak hatni az emberi érzékelésre, mégsem próbáltam soha egyet sem, és nem is áll szándékomban. Ugyanígy vagyok a bevonzással is.


"és azzal a demagóg hülyeséggel meg ne fárasszál engem, hogy neked nem kell a pénz. Nevetséges."


Szövegértelmezés! :) Ez valóban nevetséges lenne, de ki írt ilyet? Nem írtam egy szóval sem, hogy nem kell a pénz. Valamennyire szükség van, de nem millárdokra, márpedig te a magyar milliárdosok listájáról kérdeztél. Bőségben pedig mindenki szívesen élne, csak az relatív, hogy kinek mi számít bőségnek.


" Nem attól leszel szánalmas, hogy elismered a kudarcot."


Ez így van, egyetértünk! :DD


"Próbáltad, nem sikerült, de azért szeretnél hinni benne, ennyi."


Nem próbáltam, ez tény, ennyi. Te viszont: próbáltad, nem sikerült, ezért frusztrált lettél, ennyi.


Próbáld már a vitákat nem egy gyermeteg harcnak felfogni, hanem annak amik: vitáknak.

2015. márc. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

És ugyan mi tart vissza attól, hogy megpróbáld bevonzani azt, amit akarsz? Mikor elvileg csak gondolkodásról van szó. Nem érsz rá pozitív lenni? Nem úgy tudnál közelebb kerülni a témához, ha te magad is tapasztalnád?


Egyébként hallottál már arról a retorikai alakzatról, hogy túlzás? Illetve szemléltetés, példázat, ilyesmik megvannak? Nyilván nemcsak a milliárdosok listája volna erős érv, hanem egyéb jelentékeny eredmények is. Ha otthon volna szövegekben meg azoknak értelmezésében, akkor ez világos kéne legyen számodra. A milliárdosok listája egy példa volt. De mellékes, mert úgyis bekamuzod, hogy te semmit nem próbálsz meg bevonzani, mert érdekel a téma, csak mégsem annyira, hogy kipróbáld. Röhej.


Én ezt sose fogtam fel vitának, te sikertelen, de makacs vonzóként téped itt a szád elég régóta, mert nem tetszik, hogy vannak, akik kételkednek, és esetleg még be kéne látnod, hogy hiába erőlködsz, sose fogsz bevonzani semmit.

2015. márc. 10. 19:06
 40/41 anonim ***** válasza:

"És ugyan mi tart vissza attól, hogy megpróbáld bevonzani azt, amit akarsz?"


Az, hogy először vizsgálódom, elviekben járom körül a témát, utána térek rá a gyakorlatra, ha sor kerül rá, persze vannak kivételes esetek, amikor fordítva van. :) Hál' istennek, komolyabb problémám nincs, hogy kétségbeesetten kapaszkodjak titkos (vagyis már nem titkos) módszerekbe, viszont szívesen filózom rajtuk, szigorúan függetlenekkel és függetlenként (nem pedig álfüggetlenként). :)


"Egyébként hallottál már arról a retorikai alakzatról, hogy túlzás? Illetve szemléltetés, példázat, ilyesmik megvannak?"


Igen, megvannak. :) Továbbra is tartom, hogy ami anyagi javaim vannak, azokkal elégedett vagyok, többre nincs szükségem, már csak elvből is tömegközlekedéssel járok, és nem hordok márkás ruhákat, stb. (Persze van, akinek indokolt a jó kocsi, ha sokat kell utaznia, nehogy valaki magára vegye.)


"De mellékes, mert úgyis bekamuzod, hogy te semmit nem próbálsz meg bevonzani, mert érdekel a téma, csak mégsem annyira, hogy kipróbáld."


Valóban, annyira nem érdekel, csak egy bizonyos szintig. Van, ami meg jobban érdekel, abba meg jobban beleásom magam, és kipróbálom. Hol itt a probléma? :) Egyébként ahhoz képest, hogy felháborodtál azon, hogy feltételezek rólad bármit is (itt: hogy nem hiszel a módszerben), te simán meghazudtolsz. "Bekamuzom?" Hmm... Nem baj, az igazság az igazság, bárki bármit mond. Mint ahogy említettem a drogokhoz való hozzáállásomat is, pedig sose próbálnám, biztos csak elkerülte a figyelmedet.


"Én ezt sose fogtam fel vitának, te sikertelen, de makacs vonzóként téped itt a szád elég régóta, mert nem tetszik, hogy vannak, akik kételkednek, és esetleg még be kéne látnod, hogy hiába erőlködsz, sose fogsz bevonzani semmit."


A projekció díszes példája. :D Ilyen attitűddel ne csodálkozz, ha "csomószor tök bizakodó, lelkes, optimista vagy, mégsem eredményes". Tudod mit, most fordítok 180 fokot a dolgon, csak nehogy ezt is "szájtépésnek" vedd: kívánok neked egy boldog életet, és hogy sikerüljenek az eltervezett dolgaid (amennyiben a mögöttes szándék tiszta, és másnak nem ártasz vele)! A kételkedés pedig jó dolog! (Csak nem azonos a tagadással.) Szép napot, és nyugi! :)

2015. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!