Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ki ért egyet azzal a bölcselet...

Ki ért egyet azzal a bölcselettel, hogy a "Skorpiók az Ördög fattyai"?

Figyelt kérdés

Csak kulturált érveléseket várok.

Köszi mindenkinek.


2011. jún. 3. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is, csípnek mint a pókok, ráadásul ezeknek még ollóik is vannak!
2011. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem úgy csípnek mint a pókok.
2011. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Miért lennének? Hol olvastad ezt a baromságot?
2011. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
55%

Emellett és ez ellen is fel lehet hozni rengeteg érvet. Magam is skorpió vagyok és aki elfogadja a jellemvonásaimat (karakánság, határozottság, vezetői hajlam), akkor cserében a másikat ismereteimmel támogatom, bátorítom és elég gyakran helyreigazítom. Valójában olyan emberekkel szeretem magam körbevenni, akiket lehet minimális módon irányítani (olyan szinten, hogy például én vagyok az ötletgazda, hogy mit csináljunk, mert őnekik nincs, vagy nem vállalják fel a véleményüket).


Gyakran szokott úgy lenni, hogy egy-egy barátomnak igazából felnyitom a szemét és sajátos stílusommal előadva megvilágítom neki, hogy a többi ember mit szeretne csinálni vele (kihasználni, becsapni, lehúzni, stb.). Igaz, hogy néha erőteljesen, szigorúnak tűnve adom át, de ez a hasznára válik (így nem használják ki, bántják, stb.)


Nem feltétlen jó mindig ez a stílus, néha tényleg jobb meghúzódni és menni az árral, de ezzel a viselkedéssel sok helyen ki lehet tűnni. Például nálunk a 400 fős évfolyamról az egyetemen sok mindennel ki lehet tűnni egymás között, de ha valaki valamit el akar érni, az nem feltétlen ivászat, drog és idiótaság, hanem határozottság, igazságérzet és hasonló értékek. :)


Több skorpiót is ismerek, ördög fattynak azért nem mondanám magunkat, de kell egy idegzet, aki ezt el tudja viselni... :P Általában vagy családtagok, vagy szerelmesek tudnak minket igazán elviselni, de aki megbecsüli a skorpiókat... :) Le a kalappal előttük! :D

2011. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi az őszinte választ, igazából Colleen McColough Tövismadarak c.könyvében volt ez az állítás Mary Carsonnal kapcs - helyesírási hibákért bocs, rég olvastam.

:))

Engem az életben már több Skorpióval is összehozott a sors, és mindre jellemző volt az, amit leírtál, de leginkább a cselszövő hajlam, leuralás ( még a másik gondolatait is ), és nem utolsó sorban az intrikus természet.Valahol előre készültem eme jegyből, aminek a mostani időkben igencsak hasznát veszem, ugyanis a jelenlegi anyósom egy tipikus, minden rosszindulattal, mérgezett nyelvvel és szívvel ( mert ugyebár a szív teljességéről szól a száj... ) "megáldott" asszony, aki olyan szinten nem tudja feldolgozni, hogy én "elvettem" a fiát, hogy ide s tova két éve - ezidőalatt még unokája is született, akit az ő elmélete szerint nem is a fiának, hanem NEKI szültem / és ennek a fele se tréfa, valóban ez az elve, midőn nekem szavazati jogom nincs még a saját sorsom felett se az ő gondolkodása és ráutaló magatartása szerint / - folyamatosan szét akar bennünket zilálni a fiával, úgy hogy közben nekem hol jáspis kígyóskodik, hol pedig mézédesen csöpög, ez a mérge még pusztítóbb, mint az előbbi.Undorító jellem, a gyomrom fordul fel tőle, de az élete pont a természete miatt egy pokol lelkileg, ami őt emészti és a környezetében élőket is, engem is bele akart vezetni ebbe a csapdába korábban, de ravasz, ugyanakkor intuitív Bika természetemnek köszönhetően idejében észleletem az aljasságait.Kaptam bőségesen a fullánkjaiból is, de hamar belátta, a skorpiót pont az különbözteti meg a Bikától ( és nem azért mert én az vagyok ), hogy a saját tisztító tűzében ég folyamatosan, egész élete folyamán, míg a Bika annyira földhözragadt, hogy előbb találja meg a mindennapok egyszerű rutinjában a számításait és örömeit, mint a Skorpió, aki számára az örök boldogtalanságot pont a saját természete által generált feszültségek emésztik egészen a sírig, hogy egészen fanatikus legyek - mégis úgy érzem, ez az igazság.Én boldog, kiegyensúlyozott Skorpióval még nem találkoztam, számukra azért elérhetetlen ez, mert ehhez meg kéne nyílniuk, ami igen nehezen megy, mert alapelvük, hogy inkább támadnak, minthogy őket támadják.

Na, de anyósomhoz visszatérve, és ezzel végképp leírta magát az egész jegy, mivel benne hatványozottan jelen van a jellem, egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy egy habiszti notorius hazudozó, tiszteltem vmilyen szinten, de amióta ezt tudom, megbukott előttem, ráadásul kész kib*szás ez a részemről felé, hogy egyszerűen megbántani se tud, mert szelektív hallásom van a rossz kritikáit illetően, elvégre a Bika hatalmas pozitív tulajdonsága az, hogy vaknak és süketnek tetteti magát, aki nagyon is hall mindent, és az arénában - hiába Skorpió a Skorpió - mindig ő győzeledelmeskedik....

2011. jún. 4. 10:40
 6/18 A kérdező kommentje:
Amit irigylek bennük: minden olyan dolgot felvállalnak nyíltan, ami az alap emberi gyarlóságunkból fakad, más jegy ennek a töredékét nem vállalja be, mert fél, hogy egyedül marad, míg a Skorpió mindent, ami fekete, rossz, gonosz, ártó, aminek a kisajátítás és a féltékenység áll a hátterében, ami az ő feletébb érzékeny belsőjét veszélyezteti ( mert hyperszenzitív, minden jegy fölött álló ilyen szempontból ), és még a totális magánytól és elhagyatottságtól se tart, mert mindig talál magának embereket, akiket bevonzhat, mert valódi mágnesként működik, annyira el tudja hitetni az embereket, akik bízvást becsicskulnak neki, ők ezekből táplálkoznak, csak egyet csinálnak rosszul: megfeledkeznek arról, hogy annak a másik embernek, legyen az barát, házastárs, gyerek (!) nem mindig a keménységre vanszüksége, hanem a gyengédségre és a kedvességre is.Anyósom is jó nagyot botlott, 6 gyereket szült, ebből 4 úgy menekült el otthonról tőle, mert verte őket és zsarnokoskodott felettük, olyan kegyetlenségeket művelt velük, amit ember nem csinál, csak a benne lakozó gonosz, a fiát most 2 év után vette észre, hogy átneveltem, totál mássá, mint akit ő nevelt belőle, az az egy szem lánya, akit most 50 éves fejjel vállalt be, na...őt sem szereti, a saját agyontépázott idegeit és lelkiismeretét nyugatatja vele, de azért továbbra is keményre fogva a figurát.....
2011. jún. 4. 11:07
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Én nem igazán osztom a véleményedet, meg is mondom, hogy miért: ha csak ez a skorpió-típus létezne, akkor nekem is boldogtalannak, sötétséget, magányt és gonoszt imádó (mondhatni: egy kiköpött Gollamnak) kellene lennem :D Abban teljes mértékben igazat adok neked, hogy akiben túlteng az energia, és ezt nem igyekszik jó dolgokra fordítani, azzal elszaladhat a ló egy erősen negatív irányba. Én magam is találkoztam már deformáltabbnál deformáltabb jellemű emberekkel, akikre éppen ráillik ez az általad lefestett förtelmes anyós-kép... mind más csillagjegyű volt.

(Az anyukám (oroszlán) pl. rosszabb pillanataiban éppen ilyen, de az aktuális negatív "energiabombont" mindig igyekszem átkonvertálni magamban pozitív gondolatokká (a lehetőségekhez mérten). A nagymamám (halak) szintén ilyen elmebajos volt régebben, még anyán is túltett jócskán, pedig a halakat igen jámbor és simulékony teremtésekként jellemzik a "hozzáértők".)


Minden egyes csillagjegynek megvannak a maga kiválóságai, így teszem azt a bikának is. Sztereotípiákat gyártani szerintem egy felesleges dolog; érdemesebb először magunkat megismerni kívül-belül.


Skori

2011. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

sajnálom hogy ilyen anyósod van, tényleg:(

Viszont az én nagyanyám halak, ő egy az egyben olyan, mint amilyen az anyósod, a legjobb barátnőm viszont skorpió (10 éve vagyunk barátok, kb.) Őrá nem passzol ez a leírás, míg a halak meg állítólag kedves, szerény, alázatos, bla:D

Annyira árnyalt dolog a csillagjegyek elhelyezkedése, hogy csak horoszkóp alapján nem általánosíthatunk.

Ami tény, a barátnőm is igen okoskodó, szeret másokat ledegradálni, nem túl érzelgős, de alapjában véve jó ember (nem hiába ennyi ideje a barátom:D) Ha a barátja vagy, és megbízik benned, akkor hűségesebb barát nem igazán van. Viszont tény, ha az ellenséged, az életed ott keseríti meg ahol tudja (de ez megint általánosítás).

Ismerek olyan skorpió fiút, aki hihetetlenül jószívű, az önzőségnek, ármánynak még az írmagja sincs meg benne, alázatos, tisztelettudó, egy igazi anygal (és nem csak megjátssza, őt is évek óta ismerem)

A mondandóm lényege röviden, hogy ha igazán mélyebb betekintést szeretnél egy ember bolygóiba, akkor van egy oldal (amit ha megtalálok be is linkelem), ahol a születési helyed, időd szerint mindent megmutat: melyik bolygód melyik csillagjegyben van.

Ez nagyon pontos eredményt ad ki. Pl. a horoszkópom és az aszcendensem nem igazán jellemzőek rám, de ha az összesítést elolvastam, nem bírtam becsukni a szám, mert tökéletesen leírt. A hatások kiegészítik egymást (mint végül is minden a természetben).

2011. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bocsi a fogalmazási hibákért, késő van:) (utolsó voltam)
2011. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Még mindig utolsó

Megtaláltam az oldalt:

[link]

teljesen ingyenes, gép számolja ki, csak pontosan meg kell adni a helyet, a dátumot, és az órát.

Esetleg anyóstól érdemes lenne megérdeklődni, amikor mézesmázos hangulatban van, hogy kb hánykor született? hátha elmondja:)

Amúgy egy tipp: ha azt látja rajtad, hogy nem tud felidegesíteni, sőt kedvesen mosolyogsz rá, az a legnagyobb pokol a számára (azután, hogy nem tud befolyásolni). Ez a 2 a legnagyobb "fegyver" a skorpiók, meg úgy általában az ilyen emberek ellen. Minél nyugodtabb vagy, és minél cukibb a mosolyod, annál előbb kap "agyvérzést" a drága mama:D

2011. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!