Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy hihettek ilyen sokan...

Hogy hihettek ilyen sokan abban, hogy a születésetek időpontja összefügg a személyiségjegyeitekkel?

Figyelt kérdés

Az, hogy mikor születsz semmi köze a csillagok állásához, csakis attól függ mikor szeretkeztek a szüleid és te mennyi ideig tartózkodsz az anyaméhben... Ezeket a nevetséges csillagjegyeket több ezer éve találták ki, azóta már eleve teljesen máshogy is néznek ki a Földről nézve. Fejlődött egyetsmást a csillagászat és tudjuk, hogy a csillagok nem csak megközelíthetetlen pontok az égen.

Nem értem, hogy a 21.században hogy lehet ennyi marhaságban hinni és ez alapján pl párt választani. ..



2013. máj. 14. 13:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

HOL ÍRTAM AZT, HOGY A CSILLAGOK BEFOLYÁSSAL VANNAK RÁNK?

Olvasni tudsz? Istenem, legalább olvasni tudnál...

2013. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Minden ciklusnak meg vannak a maga jellegzetességei. Amikor te megszületsz, akkor megnézik ,hogy melyik ciklus van érvényben, és aszerint nagyjából megtudják határozni a természeted. Ezek a ciklusok nem csak az emberre vannak hatással,"

Ez pont azt jelenti amit mondtam...

2013. máj. 18. 00:38
 23/26 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, ez a te saját dolgod, mit hiszel és mit nem.

Tudod az a legnagyobb baj, hogy manapság ebből is nevetség tárgyát képzik. Nekünk már jóformán fogalmunk sincs, hogy annak idején akik ezt még tudták is, hogy kell csinálni, hogyan csinálták. Ma már az asztrológiából is csak a szenny jut el hozzánk.

Én általános jellemzéseknél rengeteg igazságot véltem felfedezni magamon is, és a körülöttem lévő embereken is.

De ezzel nincs is mit tenni, ez az én személyes hitem részét képzi, és neked nem sok tenni valód van vele. Ahogy nekem sem a tiéddel. Ha nem tetszik, akkor ne keresd, és tedd túl magad rajta;>

2013. máj. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igazad van, a másik hite nem az én dolgom, de attól még elég szomorú, hogy az ezotériában és a vallásokban ilyen sokan hisznek a 21.században. Ha mindenki a tudományban hinne és azt támogatná már rég gyógyíthatnánk a rákot, már rég átállhattunk volna a fosszilis energiahordozókról az alternatív megoldásokra, már rég felfedezhettük volna az univerzum titkait...
2013. máj. 18. 12:37
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Háhá, kicsit demagóg, és szűklátókörü vagy.

Az amit te itt tapasztalsz ezotéria néven, az csak pár tizenéves internetről összeszedett baromsága.

A tudomány, és az ezotéria közel sem zárja ki egymást.

Rengeteg olyan dolog van, amit a tudomány bebizonyíthat a későbbiek folyamán, és van ami már nagyon közel jár hozzá, hogy bebizonyosodjon. Megfeletkezel egy fontos dologról, hogy a tudomány nem csinál mást, mint jelenségeket tár fel, és azokat megpróbálja emberi szavakba önteni, megmagyarázni. De, attól még, hogy a tudomány bebizonyított sok mindent, közel sem zárt ki egy intelligens tervezést az univerzumban. Sőt, akár még be is bizonyíthatja. Ne ezekből a tenyérjóslásokból, álomfejtésekből, meg hasonló dolgokból indulj ki.

Az asztrológia sem arról szól, hogy megmondják neked, holnap mi vár rád! Ez bullshit.

Azt kell csak megpróbálni elfogadni, hogy lehetséges az, hogy minden mindennel összefügg, és pont azért, mert mondjuk létezik valami mögöttes forrás. És az a forrás áll esetleg a csillagok létezése mögött is, meg a te létezésed mögött is. És éppen emiatt, ha fent van valami, akkor lehetséges, hogy ugyan az van ide lent is.

Ne indulj ki ebből a sok, még gyerekből aki itt van. Számukra itt sok a jól hangzó mese, amivel tudnak azonosulni, tudod fiatalok még, ahogy akár te is lehet, hogy még az vagy. A fiatalok keresnek, szeretnének valamivel azonosulni, hát itt megtalálják. Régen voltak hippik, voltak skinheadek, mindig volt valami. Most a világ furcsa helyzete miatt, amiatt, hogy egyre barátságtalanabbá válik a világunk, a fiatalok még jobban keresnek, és még nyitottabbak. És egyáltalán nem gond, hogy ide tévednek, mert bár sokan sok hülyeséget elhisznek, de talán meg találják azt is, ami fontos. Mert hidd el nekem, hogy sok igazság szokott itt elrejtve lenni. ;>

2013. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok született szkeptikus, sok minden foglalkoztat, feltételezés szintjén minden elképzelhető. De az asztrológia nem tudomány. Tudom, ilyenkor jön, hogy mennyire bonyolult számítások ezek, meg nem is ismerem az asztrológiát. Ez igaz. De elárulhatná egy ebben hívő - mert ugye hinni kell benne - hogy milyen effektusra épül.


Senki a világon nem tudta még megmondani, az égitestek hatása miben nyilvánul meg. Gravitációs, elektromágneses? Mi a távolság szerepe, vagy nincs szerepe? De minden eddig ismert fizikai kölcsönhatásnál lényeges a távolság, itt nem?

Lehet - e horoszkópot készíteni egy majdan a Holdon, Marson, más naprendszerben, vagy űrhajón születendő embernek? Nem? Akkor nem általános érvényű ez a tudomány? Vagy máshol más módon kell majd elkészíteni a horoszkópot?

A csillagok mozognak és a csillagászok ki tudják számítani, hogy fognak majd kinézni a csillagképek mondjuk ötezer év múlva. Lehet, hogy nem is 12 állatövi kép lesz, hanem csak 8, vagy épp 20. Akkor egész más lesz a horoszkóp elkészítésének módja?

2013. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!