Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Michael Newton-Lelkünk útja...

Michael Newton-Lelkünk útja című könyvében leírtak mennyire hitelesek?

Figyelt kérdés

Az érv mellette (mivel a hipnózis alanya hazudhat, fantáziálhat)az hogy több ezer egymástól független embert hipnotizált, és mind ugyanarról számol be hipnózisban, anélkül hogy a többiek beszámolóit ismerné.


Ez elég meggyőző így, de messziről jött ember azt mond amit akar. Hol vannak ezek a beszámolók hitelesen rögzítve ?

Bocsánat de ez kevés hogy azt mondja annyi hipnózist végzett, ez az állítás kevés.

Hallanunk kéne mindet. Ha végzett is annyit, lehet csak az a 30 (vagy mennyi) volt hasonló egymáshoz amit a könyvében leír. 1000ből 30 meg egy kicsit karcsú.



2020. jan. 26. 16:50
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Miért higgyem el hogy az a néhány könyvbeli alany, a 7000ből nem valami dúsfantáziájú, agymenésesek? (akiknek a szerző szinte a szájába adja az összetevőket)
2020. jan. 26. 22:36
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Biztosra szeretnél menni? Tanuld meg a hipnotizálást és kezdj el te is ilyen téren "dolgozni" az embereken. Akkor lesznek saját tapasztalataid és nem tudod azt mondani, hogy ilyen nincs. Én csak előző élet meditációt csináltam magamon párszor. Külső segítség nélkül, egyedül. Senkinek nem fogom bizonygatni, hogy nem egy életünk van. Én átéltem amit átéltem. Aki kíváncsi tapasztalja meg saját maga a dolgokat. Majd utána beszélgethetünk. Ha bizonyosságot akarsz akkor tapasztalj. Ha te nem akarsz hipnotizálni, keress egy hipnoterepautát aki segít oda jutni neked, ahol Newton paciensei is jártak ;) :)
2020. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd el. Semmi gond nincs azzal, hogy Te, vagy bárki más nem hiszi el.


"Arra búzdítasz könyveljem el mint hazugságot. Ebből arra következtetek ez a te módszered, mert mindenki magából indul ki."


Nem buzdítottalak arra. Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, akkor látod, hogy az egy feltételes mondat, a "ha" szóval az elején.


De ha már a "mindenki magából indul ki" elvet emlegeted, akkor szerinted vajon mit mond el rólad, hogy felmerül benned az a lehetőség, hogy egy pszichoterápiából doktorált pszichológus nem hitelesen "rögzíti" a könyveiben az esettanulmányairól készült hangfelvételeket, hazudik arról, hogy valójában hány emberen végzett regressziós hipnózist az ötven éves szakmai tevékenysége során, és ráadásul jóhiszemű emberek millióit próbálja átverni azzal, hogy szándékosan szelektíven válogat az X számú esettanulmánya közül a könyveihez olyanokat, ami azt támasztják alá, amit ő igazságnak tart - illetve próbál beállítani, - a többit meg, ami annak ellentmondana, elhallgatja?


Szóval ha Dr. Michael Newtont ezzel gyanúsítod meg, akkor a "mindenki magából indul ki" elv alapján milyen következtetéseket vonhatunk le a te jellemedre nézve?


Azon gondolkoztál egyébként valaha, hogy egy ha egy módszert (mint jelen esetben a Dr. Michael Newton által "Life Between Lives" hipnózisnak elnevezett, a "The Newton Institute" keretein belül hipnoterapeutáknak oktatott módszert hazugságra, ferdítésre, adathamisításra stb. alapoztak volna, akkor működne-e vajon a gyakorlatban?


Szerinted akart volna Dr. Michael Newton futóhomokra várat építeni, és saját magát lebuktatni, lejáratni és hiteltelenné tenni, vagy a saját terápiás tapasztalatai, eredményei miatt már rég túl volt a "puding próbája az evés" szakaszon, és tudta, hogy valós tapasztalat, amiről írt, és ezért kezdte el nyugodt szívvel másoknak átadni, tanítani a módszert?


[link]


De ettől Te még nyilván kövesd a saját belső bölcsességedet, belső hangodat, megérzésedet, logikádat, bármit, és olyan mennyiségű, valamint olyan jellegű bizonyíték után fogadj el bármit hitelesnek, amennyit szükségesnek látsz.

2020. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Ja értem, én azt mondom tudok varázsolni, pénzt tudok teremteni egy csettintéssel. Nem hiszed? Csináld magad is, tapasztald meg.

Amúgy igazad van a saját tapasztalat az mindent visz, ez igaz, de lesz valaha? Úgy mondod hogy hipnotizáljak, meg előző élet meditáljak, mintha csak kenyérért küldenél a boltba. Egy hipnoterapeutához el tudnék menni, ez igaz, de mindenre megvan a szöveg. Ha nem jön az információ, az csak azért van, mert nem szabad még tudnom. Ja értem köszi..

Akkor mi marad? A könyv. Csak annyit kértem tegyen meg egy olyan dolgot, amivel minden kételyt kizárna, ezt kérés nélkül kellett volna megtennie, erre értelmes embernek igénye van.


Lehet nem csak engem érdekel a meditációs technikád. Oszd meg velünk.

2020. jan. 27. 00:01
 15/48 A kérdező kommentje:

#13 mondom megint köszönöm hogy megengeded hogy ne higgyem el, nagy rendes töled tényleg. Csak ennyivel se te, se ő nem ússzátok meg tudod?


Úgy mondod hogy ő nem hazudhat, nem lehet korrupt, vagy szenzációhajhász, ezért meg azért, mintha ilyen még sohasem fordult volna elő a világtörténelemben..Ha hazudgál, az nem azért teszi, hogy azt adja el amit ő igazságnak tart, hanem azt nézi hogy jöjjön a lé az eladások után.


Egyébként én nem mondtam hogy nem hiszem el a könyvben írtakat. Csak neked tűnik ez így, mert a te vakhiteddel hasonlítod össze

2020. jan. 27. 00:19
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már mondták, tapasztalj saját magadnak, mert már ennyiből lejött a hozzáállásod alapján, hogy te saját magadon kívül mindenkiben kételkedsz. Ha lenne lehetőséged mind a 7000 esetet végighallgatni és egybevág, akkor találnál valami más okot, ami miatt neked ez nem meggyőző. Mondjuk következőnek eszedbe jutna, hogy és mi a biztosíték, hogy az alanyok nagy része nem volt lefizetve? (most a te "messziről jött ember azt mond amit akar" logikádból indultam ki.)

Nincs azzal semmi probléma, ha kételkedsz dolgokban, én is ilyen vagyok. De ha tényleg az igazságot akarod tudni, akkor ne azt várd, hogy valaki más tálalja eléd, vagy bizonyítsa, hanem keresd meg saját magadnak és úgy biztos is leszel benne. Aki tényleg keresi, az úgyis megtalálja.

2020. jan. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges mértékű kételkedés hasznos dolog, ám ha túlzásba viszed, azzal önkéntelenül is elzárod magad bizonyos típusú spirituális megtapasztalások, vagy épp a keresett válaszok elől.


Ilyenkor (nagy valószínűséggel) a már általad megszerzett bizonyítékokat is megkérdőjelezed majd...

2020. jan. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Na még szerencse hogy nem mindenki gondolkodik úgy mint te. 7000 embert nem tudott lefizetni. Nekem 100 is elég :) sőt 50 is elég. De én választom ki őket véletlenszerűen.
2020. jan. 27. 08:53
 19/48 A kérdező kommentje:
Majd tapasztalok köszi. Addig is fenntartom, el kell hinnünk, amit állít. A bizonyíték csak a szava.
2020. jan. 27. 08:56
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

küldöm neked az előző élet meditációt...


[link]


Pár éve én se gondoltam volna, hogy képes leszek meditálni, de gyakorlat teszi a mestert :) ha belevágsz és kipróbálod, tanácsolom már előre találd ki mit szeretnél megtudni, kivel vagy mivel kapcsolatban. Példaként én pl megnéztem a lányommal való előző életemet, egy nagyon jó barátnőmmel való előző kapcsolatomat, zenéhez való kapcsolatomat (énekelek egy helyi rockbandában :) ) Igazából bármire kíváncsi lehetsz.

Belefektetett energia nélkül nincs tapasztalat. Ahogy előttem is írták, ne mástól akarj bizonyítékot, mert mindenre lehet kifogást találni, mindenben lehet kételkedni.

2020. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!