Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Michael Newton-Lelkünk útja...

Michael Newton-Lelkünk útja című könyvében leírtak mennyire hitelesek?

Figyelt kérdés

Az érv mellette (mivel a hipnózis alanya hazudhat, fantáziálhat)az hogy több ezer egymástól független embert hipnotizált, és mind ugyanarról számol be hipnózisban, anélkül hogy a többiek beszámolóit ismerné.


Ez elég meggyőző így, de messziről jött ember azt mond amit akar. Hol vannak ezek a beszámolók hitelesen rögzítve ?

Bocsánat de ez kevés hogy azt mondja annyi hipnózist végzett, ez az állítás kevés.

Hallanunk kéne mindet. Ha végzett is annyit, lehet csak az a 30 (vagy mennyi) volt hasonló egymáshoz amit a könyvében leír. 1000ből 30 meg egy kicsit karcsú.



2020. jan. 26. 16:50
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

40-eshez!


Igen, de az nagyon rég volt már, már nem nagyon emlékszem a könyvre.

Azt tudom, hogy több kötete volt, és én az elsőt olvastam el.

Ott sem az egészet.

Miért kérdezed?

2022. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

igen a 12-es voltam, ezért is válaszoltam :) szerintem meg épp, hogy a lélek érez és nem a tested-agyad.. az érzés kivált bizonyos testi reakciókat (összeszorul a gyomrod-elgyengülsz stb.. )de alapból a lelkeddel érzel és én nem gondolom, hogy az érzés megszűnik létezni a halál után...

vedd elő megint a könyvet és olvasd el a többi részét is, abban sok mindenre magyarázatot kapsz.. ne várd hogy pár sorban 3 kötetnyi könyv lényegét leírjam :)

én személy szerint meg épp az 1 életnek nem látom az értelmét...


a könyv szerint épphogy a családok egyben "lélekcsaládok" is és többnyire együtt születnek le, csak más-más családi-baráti kapcsolatokban.. a mostani gyereked a következő életben lehet a férjed is...


de szerintem te is éltél már olyat át, hogy találkoztál vkivel akit előtte nem ismertél, mégis akár már pár mondatos beszélgetés után is azt érzed: mintha mindig is ismertétek volna egymást.. itt én úgy gondolom a "lélek" megismeri a másik lelket, hogy vele már volt előző életekben vmilyen kapcsolata, nem idegen neki...

hogy győzödtem meg hogy tovább élünk? nem haltam még meg, nincs halálközeli élményem, a saját meditációm nekem hiteles volt és nem gondolom, hogy az agyam játéka lett volna :) másrészt : ismerek olyan hiteles embereket (látókat) akikkel sokat beszélgettem és talán a legjobban úgy fogalmazhatnám meg: hiszem amit ők mondtak-meséltek mert nem tudom nem elhinni, hisz a beszélgetésünk alatt olyan információkat elmondtak rólam is amit nem tudhattak volna...


a neten találsz gyermeki mondatokat is, ők a leghitelesebb informátorok szerintem, hisz ők még nem hallottak ilyen dolgokról mégis elejtenek olyan mondatokat, ami erre utál, hogy volt előző élete...


a saját fiam - bár ő nem előző életről ejtett ilyet el, hanem anyóséknál meglátta a dédnagyapja fényképét ( sok éve meghalt már, én sem ismertem..) szóval ránézett a képre : "ő vigyázott fent rám" - még nem volt 3 éves mikor ezt csak úgy odamondta.. honnét jött ez neki? ki tudja...


szóval egyszerűen hiszek, mert nem tudok nem hinni ebben.. :)

2022. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
A kérdés kiírójától szeretném megkérdezni, hogy milyen szintű angol nyelvtudással rendelkezik (ha még nézi ennyi idő után a kérdéséhez érkezett hozzászólásokat). Köszönöm.
2022. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

41


Azért kérdeztem, hogy olvastad-e Dr. Michael Newton könyvét, mert feltettél jó néhány kérdést a 12. / 38. hozzászólónak.


Szeretnéd, hogy nem kevés időt szánjon a kérdéseit megválaszolására, ráadásul azután, hogy előtte kategorikusan kijelentetted a megtapasztalásaival kapcsolatban, hogy:


"Nem tudom miket éltél át, de azt az agyadnak köszönheted, mivel mindent amit érzékelünk magunk körül azt az agy vetíti magunk elé.


Ha meghaltál biológiai értelemben is, tehát amikor az agy is halott, akkor utána annyi."


Ha valóban meg vagy erről győződve, akkor szerinted van értelme bármelyik kérdésednek? .


Másrészt furcsának tartom, hogy egy fórum hozzászólójától vársz válaszokat olyan komplex, és olyan mélységű kérdésekre, amikre találnál válaszokat egy könyvben, amit több évtizedes regressziós hipnózissal rendelkező szakember írt, de arra nem szántál időt, energiát, hogy elolvasd a könyvet, hogy utána mérlegelni tudd, hogy számodra mennyire hiteles ő maga, és mennyire hihető az, amiről ír.


Ezt ne kritikának vedd, csak egy semleges észrevételnek - semmi gond azzal, hogy nem tetted, de ha neked nem fontos annyira, hogy a téged foglalkoztató kérdésekre lehetséges válaszokat találj, vagy eleve abban hiszel, hogy az fizikai halállal vége mindennek.


Csak az tűnik ellentmondásosnak számomra, hogy mintha azoktól várnád, hogy próbáljanak meggyőzni valamiről, amiben te nem hiszel, akiknek a megtapasztalásaira, megéléseire kijelented, hogy nem valós spirituális megtapasztalás, csak az agyuk játéka.

2022. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

15


"Egyébként én nem mondtam hogy nem hiszem el a könyvben írtakat. Csak neked tűnik ez így, mert a te vakhiteddel hasonlítod össze"


Megkérdezhetem, hogy mire alapoztad azt a kijelentést vagy feltételezést, hogy "vakhitem" van a témát illetően?

2022. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

44

Anno olvastam a könyvet, írtam is ezt.

De csak az első kötetet!

És azt sem olvastam végig, hanem olyan 50-60%-áig.

Akkor még hittem benne, mert mikor még aránylag minden jó az életedben, akkor még hiszel az ilyen dolgokban.

De, ha az életed van veszélyben, az már más!

Amit ott leírt Dr. Newton a könyvében, arra mi a biztosíték, hogy az úgy volt.

Fekete István - Tüskevár című műve!

Valaki leírta azt is, szerinted megtörtént az azokkal az emberekkel, akik a könyvben szerepeltek?

Mindenki azt ír amit akar.

Én úgy gondolom voltak a dokinak tapasztalásai, de mennyi a valós dolog, és mennyi a fantázia?

Tudsz olyan pácienseiről, akik nyilatkoztak arról, hogy nála jártak?

És meséltek a tapasztalásaikról?

Én nem tudok ilyenről.

Az emberek könyvet azért írnak nagyrészt, mert keresni akarnak vele egy rakat pénzt!

Pár évvel ezelőtt olvastam egy nőről, aki a halálközeli élményeit írta meg!

Rengeteg pénzt keresett vele, dollármilliókat.

Ezeket a dolgokat vagy 15-20 évig csinálta, majd az olvasói és hívei rajta kapták valamiféle logikai gebaszon!

A nő tagadott, ameddig csak lehet, egészen addig még az egyik rajongója az életére nem tört!

Na ott bevallotta, hogy az egész jórészt az ő fantáziája, kitalációja!

De nagyon sokáig képes volt hazudni embereknek, évekig!

És mikor már megakarták ölni, akkor mondta el, hogy körülbelül 20% igaz a meséiből!

Nem emlékszem a nő nevére, azóta próbáltam már valahogy rákeresni, de nem sikerült ehhez a cikkhez eljutni.

Szóval, a hiszékenység sem jó, mint ahogyan a folyton tagadás sem - ez így igaz!

Remélem még válaszolsz, mert jól nekem rontottál, még ha igazad is van valamilyen szinte.

2022. jún. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

12-eshez!

Minden ami érzés, és álom, valamint a hallucinációk is ide tartoznak - nos azt a homloklebenyed végzi.

Az felelős az érzéseidért, és az ott található ingerületátvivő anyagok, hormonok!

Ezt mondom, hogy sokan borzalmasan keveset tudnak az életről, illetve pontosabban az agyukról.

Ilyen csodálatos belső utazás élményeket, a homloklebeny ingerlésével, de kábítószerek adagolásával is elértek már, mesterségesen!

Sajnos az van, hogy alig tudunk valamit még az agyunkról, főleg nem az egyszerű emberek.

Ha halott az agy, halott vagy, nem tudsz magadról, ergo ennyi volt.

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de önbecsapás amiben hiszel.

Olvasgass a homlok és halántéklebeny működéséről, és hogy miket képesek előidézni egy embernél.

2022. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

44-eshez!


Még annyit.

Van egy könyv!

Dr. Eben Alexander - A Mennyország Létezik!

Biztosan hallottál róla vagy olvastad!

No!

Arról kiderült, hogy egy gazember csaló!

Olvasgathatsz róla is!


"Dr. Eben Alexander egy csaló, a kómás sztorija hazugság. Miután elkövetett pár műhibát és meghamisított erről szóló papírokat, perlik a betegei és már is több millió dollár kártérítést kell fizetnie az egyik betegének. Mivel a zsíros állásokat tehetségtelensége miatt elbukta és kell neki a pénz hogy fizethessen, belevetette magát a vallás bizniszbe.


[link]


A linken azt írják hogy 2007 óta nem végezhetett sebészi beavatkozást, több kórházi pozícióját megszüntették vagy felfüggesztették, több esetben pereskedtek ellene orvosi hibák miatt (malpractice lawsuits) és több esetben papírokat hamisított meg hogy az orvosi hibákat eltüntesse.


A kómáról ő azt állítja hogy agyhártyagyulladás következménye volt, de az őt kezelő orvos szerint mesterségesen előidézett éber kóma volt, ami alatt a beteg hallucinál.

Az Esquire magazin beszélt Dr. Laura Potter-rel, aki mesterséges kómába tartotta Alexandert.

A teljes cikkért fizetni kell - de 2 dollárért elolvasható!

[link]


Itt egy másik link a pereskedésről:


[link]


Szóval a könyv legfeljebb a mesekönyv kategóriába való.

Sajnos úgy tűnik, hogy minden ilyen könyv jó részt csalás!

Halálunk után sajnos 90% az esély rá, hogy ténylegesen annyi.

Soha többé nem élsz, mert 1 életed van csak!

Vakon persze lehet hinni abban, hogy majd reinkarnáció - stb.

De ez csak hit, ami szintén az agy kivetülése!

2022. jún. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!