Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Michael Newton-Lelkünk útja...

Michael Newton-Lelkünk útja című könyvében leírtak mennyire hitelesek?

Figyelt kérdés

Az érv mellette (mivel a hipnózis alanya hazudhat, fantáziálhat)az hogy több ezer egymástól független embert hipnotizált, és mind ugyanarról számol be hipnózisban, anélkül hogy a többiek beszámolóit ismerné.


Ez elég meggyőző így, de messziről jött ember azt mond amit akar. Hol vannak ezek a beszámolók hitelesen rögzítve ?

Bocsánat de ez kevés hogy azt mondja annyi hipnózist végzett, ez az állítás kevés.

Hallanunk kéne mindet. Ha végzett is annyit, lehet csak az a 30 (vagy mennyi) volt hasonló egymáshoz amit a könyvében leír. 1000ből 30 meg egy kicsit karcsú.



2020. jan. 26. 16:50
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

"Az első könyvét olvastam, ami tele van önellentmondással."


Miket éreztél benne a legfontosabb ellentmondásoknak?

2020. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén már nem is emlékszem, de átnézem újra..mert mindenképpen meg akarom osztani..

Ami megragadt, (bár ez nem ellentmondás, csak fura) hogy nagyon egósak a túlvilágon, pedig az Ego az egy földi jellemző, amit a földi viszonyok generálnak, de ez ott ugye már nem kéne hogy szerepet játszon..

2020. júl. 30. 22:44
 33/48 A kérdező kommentje:

Nagyon "földies" az egész. Ez igaz egyébként egyéb hasonló témájú könyvre is..

Szerintem pedig az a minimum hogy ami földöntúli, az nem "földi" mivel

földöntúli..itt hibádzik minden próbálkozás..

Nem mondtam hogy nem lehet ott bizonyos aspektusokból hasonlóság, de miért érzem azt hogy a tuloldal nem olyan mint itt? De mégis itteni alapokkal írják le?

Ahogy mondtam újra átnézem okulásként..

Az én személyes véleményen és tapasztalatom(ami szerintem mindenkinek megvan) hogy tudunk amit tudunk, itt a földön, nem kevés ez, mostmár sokmindent tud a tudomány.

Ezenkívül vannak a fejünkben sejtések, amik nem alaptalanok, igaz nem sokatmondóak, de miben bízzunk ha nem abban, mégpedig arról beszelek hogy állandóan ismeretem van önnön létezésemről, és ezen külön képesek vagyunk elgondolkozni, mint egy külső szemlélő. Ez biztos. Ebben hihetünk, nem a bibliában.

2020. júl. 31. 01:26
 34/48 A kérdező kommentje:

Lerí hogy ezek a könyvek alapul vesznek halálközeli élményes beszámolókat.

Melyik ilyen könyv mond valami meghökkentőt? Egyik sem.

Mind érezzük hogy a túlvilág valami más.

Az ember is más és más a földön attól függően a föld melyik pontján él.

Egónak azt nevezik ahogy az ember a környezetével összehangolódik, annak megfelelően reagál.

Érezzük hogy valami baj van a világgal, mert a testünk(ami a földhöz alkalmazkodva él) és ami abban gyökeret vert(mi), valami teljesen eltérő dolgok. Az életünk legnagyobb részében nem is érezzük ezt konfortosnak. Kivéve akik tökéletesen azonosulnak vele, sok ilyen van, aki simán belemegy a szerepbe, sőt azonkívül semmit sem lát. (Jóllehet ez a cél)

2020. júl. 31. 01:52
 35/48 anonim ***** válasza:

Nem a 7000 alany miatt hiteltelen, hanem a hipnotizőr miatt, miután IRÁNYÍTÓ kérdéseket tesz fel. Hipnotizálni tud, de kevéssé ismeri a személyes tudattalan működését. Kérdezi: "Vannak-e itt szellemlények?" Ilyen kérdés a terápiában megengedett ha az a cél, de a kutatásban nem, mert a tudattalanban megjelenik a szellem információ, és lát szellemeket. Ha azt kérdezte volna, hogy vannak-e itt traktorok, akkor a kliens előtt traktorok jelentek volna meg.

Ilyen hibákat majdnem minden leírásában elkövetett.

2021. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, ez az igazi érv amellett hogy hiteltelen. Ezek csak hipnotikus bemesélések.
2021. máj. 27. 00:09
 37/48 anonim ***** válasza:

12-esnek!

Azt mondod, hogy meditáltál és, hogy nem fogod senkinek bizonyítani, hogy nem egy életünk van!

Nem tudom miket éltél át, de azt az agyadnak köszönheted, mivel mindent amit érzékelünk magunk körül azt az agy vetíti magunk elé.

Szóval mondjuk, ha leállna az agyad nem tudnál meditálni!

Igaz?

Ha meghaltál biológiai értelemben is, tehát amikor az agy is halott, akkor utána annyi.

Nem tudom miben higgyek, de szerintem mindenkinek 1 élete van, nem több.

A többi, amit mi spiritualitásnak hívunk az csak az agy játéka, az agy kreációja!

2022. máj. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Pont ezért nem magyarázkodom senkinek.. te ebben hiszel.. minden jogod megvan hozzá... éld le így az életed, hogy szerinted csak ennyi és kész.. nincs tovább.. megszűnsz minden téren létezni... ezek szerint neked "csak" tested van meg agyad.. de lelked nincs.. és ha te ebben hiszel akkor higgy ebben.. de én hiszek a lélekben, ami örök.. és elpusztíthatatlan... és mint annó írtam, tapasztalj... ne mások elbeszéléséből higgy bármiben is.. nekem SE higgy! Nem kell! Én tiszteletben tartom a te hitedet és nem foglak téríteni.. élj úgy, abban a hitben, ami neked a legjobb :)
2022. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

38-as!

Tudom te vagy a 12-es is!

Kérlek írj nekem pár szót arról, hogy te miképpen győződtél meg arról, hogy a halálunk után tovább élünk.

Nem magyarázkodásnak veszem.

Én is hittem abban, hogy több életünk van, de ennek mondjuk mi értelme lenne?

Főleg úgy, hogy nem is vagyunk tisztában azzal, hogy ha ez igaz - szóval nem is vagyunk azzal tisztában, hogy mi az itteni életfeladatunk, vagy hogy egyáltalán mi lesz a következő és előző életünkben.

Mi értelme, ha már nem is ez a személyiséged lesz amit ebben az életedben kialakítottál magadnak, vagy megtanultál.

A másik.

Ha leéltél sok-sok életet és már nem kell leszületned ide, akkor mi lesz?

Visszatérsz a Nirvánába, és ott körözöl majd egyfolytában mint energia?

Amikor már nem kell leszületni akkor mi a célja egy léleknek?

Pár napja beszéltem egyik haverommal, hogy ha a lélek meghal, utána állítólag nem is foglalkozik már azzal a családdal amiben élt, ahonnan eltávozott, mert tudja hogy ez csak egy próba volt.

Az mondja a haverom, hogy a lélek nem tud érezni, de akkor meg ez paradoxon!

Hiszen a lélek által érzünk - mert ezt mondják, az agyunk csak egy közvetítő dolog.

Ahogy kilép a lélek a testből mit fog érezni?

És mivel érez, mert hát nincsen agy és test amivel ezt megtehetné.

Ha viszont semmit nem érzel, a szél fúvását, vagy illatokat, illetve nem is látsz - akkor mi értelme ennek?

Mert a látáshoz is érezned kell.

Kérlek, írnál nekem erről egy keveset?

Fontos lenne!

Köszönöm szépen!

2022. máj. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

39


Nem a 12/38-as hozzászóló vagyok, akihez a kérdéseiddel és a kéréseddel fordultál.


Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy Te olvastad Dr. Michael Newton 'Lelkünk útja' című könyvét?

2022. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!