Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet-e valaki igazi spirituál...

Lehet-e valaki igazi spirituális tanító, ha drága tanfolyamokat tart, és az ott elhangzottakat jogilag nagyon szigorúan levédeti?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy spirituális iskola (nem írom le a nevét, privátban elmondom), amely nagyon jól felépített önfejlesztő tanfolyamokat tart. Elolvastam a könyvüket, és megvettem az első online képzést, azonban a másodikra való jelentkezéshez nagyon szigorú nyilatkozatot kell aláírni.


Nagyon le van védve az egész, egymillió forintra is büntethetik a kiszivárogtatást. Szigorú titoktartást kell fogadni, és nem is olcsó. Egyre inkább biznisznek látom az egészet. Az egyetlen, amiért belekezdtem anno, az hogy sok spiriuális irányzattal foglalkoztam már, de ez tényleg nagyon jól felépítettnek és összeszedettnek tűnt.


De én is gyanakvó vagyok, mert könnyű szektába kerülni, és úgy tartom, egy igazi tanító önzetlenül ad, mint pl. Gunagriha, stb.


Nektek mi a véleményetek?



2020. szept. 4. 17:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
A hiteles mester, és a fejekben élő, idealizált hiteles mesterhez egy kis adalék: 2000 körül, az egyik legnépesebb kungfu iskola tanítvány voltam. A 90 éves honkongi nagymestert igazi nimbusz övezte, bár még senki nem látta. Egyszer aztán megjelent. A tanítványok jelentős részében egy világ omlott össze, kizárólag attól, hogy az öreg erős dohányos volt. Rengetegen voltak, akik abba is hagyták a több éve tartó gyakorlást, hiszen ők pontosan tudták, milyen is egy "igazi mester".
2020. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha csak a kung-fu mestere volt, akkor az ő dolga, hogy dohányzik e, vagy sem. Ha a kung-fu mögött álló testi, és szellemi gyakorlatok mesterének is mondta magát, azaz a kung-fu chi kung gyökereit is oktatta az iskolájában, akkor igaza volt annak, aki csalódott. A chi kung központi motívuma a tiszta légzés. Régen a kettőt nem is választották külön, de mióta vannak kolostori, és világi iskolák is, azóta aki megtanulja, professzionális szintre fejleszti, és átadja a kung-fu-t, az mestere annak, amit csinál. Kb úgy, mint egy élsportoló, aki kiképzi a következő generációt. Ha azonban ez az élsportoló egészséges életmódról beszélne, miközben ő mondjuk alkoholista, vagy ugyanígy dohányos, az erősen hiteltelenítené.

Ezért érdemes ismerni a mestert, akinek a tanait követjük. Ha a kezdetektől ismerjük az embert magát, el tudjuk dönteni, hogy hitelesnek érezzük e.

(mondjuk aki Hong-Kongban él, nem kell hogy erős dohányos legyen. A tüdeje amúgy is tropa....)

2020. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egy "családi" stílus nagymestere volt, és igen, híres természetgyógyász és mellette a chikung, illetve páncél inges technikák mestere is volt. Attól függetlenül, hogy dohányzott vagy sem. Autentikus indiai yoga mesterek is tudnának meglepetést okozni az európai kultúrán szocializálódott fejekben, amikor elégedett hullák hamujával kenik be az egész testüket, majd teljesen meztelenül megjelennek egy jelentősebb ünnepségen. Sokan kiábrándulnának, ez biztos, de az ottaniak nagy tisztelettel fogadják!
2020. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Grimfox ***** válasza:
A holtak hamvainak festékként használata, hasisszívás ipari mennyiségben, testrészek elsorvasztása áldozatként, az indiaiak elég sok dolgot csinálnak, ami a kultúrájuk része, de nekünk fura. Attól, hogy furcsa, még nem feltétlen rossz. Yogában, és tantra irányzatokban az ilyesmi messze nem ritka, és gyakran része is a gyakorlatoknak. Az aszkéták meg végképp olyanok, hogy mindennek lehet őket mondani, csak esztétikusnak nem. Aki kiábrándul a jógából, mert azt látja, hogy egy autentikus mester úgy néz ki, mint Ramses, amikor megtalálták, az a jógát indiai tornának gondolta addig, nem a világ legbonyolultabb meditációs iskolájának(iskoláinak). Ugyanakkor aki kiábrándul egy chi kung mesterből, mert az dohányzik, az érthető valahol. A chi kung alapja a légzés, minden elképzelhető chi kung technika a lélegzetre épül. Ha a mester, aki tanít mérgezi a saját lélegzetét, akkor mennyire érzed hitelesnek azt, amit átad? Hogyan képes gyakorolni azt az állítólag magas szintet, amit elért, ha az alapokat teszi tökre? Elgondolkodnék, hogy tényleg mestere e annak, amit mond, vagy csak egy arc, akit kirakatba tettek, mert idős, tud kung-fuzni, ezért miért ne lehetne ő a nagymester. A természetgyógyászatot nem biztos hogy megkérdőjelezném, mert az akupunktúra, kínai medicina azt mutatja, mennyi időt, és energiát áldozott abba, hogy megtanulja, és alkalmazza ezeket. Ha ő nem él egészségesen, az furcsa, de az ő dolga. De már más a helyzet, ha olyasmit rongál, amire szüksége van a tudása gyakorlásához.
2020. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos szintig akadályoz, egy bizonyos szint fölött már nem lényeges, egész egyszerűen nem számít. Meghaladta.
2020. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Grimfox ***** válasza:
Legyen úgy. Te találkoztál vele, én nem.
2020. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Megírod nekem ki az?

Az hogy pénzt kér egy tanfolyamért azzal nincs feltétlen gond szerintem se, de az hogy nem mondhatod el senkinek miről volt szó , az több mint aggályos

2020. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
meditálj és egyszer azon veszed észre magad hogy te vagy az aki másokat tanít valamilyen formában
2020. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!