Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet-e valaki igazi spirituál...

Lehet-e valaki igazi spirituális tanító, ha drága tanfolyamokat tart, és az ott elhangzottakat jogilag nagyon szigorúan levédeti?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy spirituális iskola (nem írom le a nevét, privátban elmondom), amely nagyon jól felépített önfejlesztő tanfolyamokat tart. Elolvastam a könyvüket, és megvettem az első online képzést, azonban a másodikra való jelentkezéshez nagyon szigorú nyilatkozatot kell aláírni.


Nagyon le van védve az egész, egymillió forintra is büntethetik a kiszivárogtatást. Szigorú titoktartást kell fogadni, és nem is olcsó. Egyre inkább biznisznek látom az egészet. Az egyetlen, amiért belekezdtem anno, az hogy sok spiriuális irányzattal foglalkoztam már, de ez tényleg nagyon jól felépítettnek és összeszedettnek tűnt.


De én is gyanakvó vagyok, mert könnyű szektába kerülni, és úgy tartom, egy igazi tanító önzetlenül ad, mint pl. Gunagriha, stb.


Nektek mi a véleményetek?



2020. szept. 4. 17:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

08:39-es vagyok


Kedves Kérdező, megkaptam a 08:42-es privid. Az illető munkásságáról, tanításainak alapjairól és igazságtartalmáról fogalmam sincs. Nem tudok érdemben reagálni a prividre. Konkrétan ezen terület, amit az illető tanít nem áll az érdeklődésem középpontjában, az én utam más.


Javaslom, kérd ki olyanok véleményét, akik már végeztek. Megérte-e számukra? Ha megérte, miért? Használható a tudás?


Szép napot!

2020. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Miért kéne önzetlenül és ingyen tanítani bármit is ami spirituális? Akik ezt tanítják is ugyanúgy fizetnek a kenyérért, ugyanúgy meg kell élniük.

Viszont ez a titoktartás dolog nekem is furcsa..

2020. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Grimfox ***** válasza:
51%

12., miben méred a spiritualitás értékét? Hogy szabsz árat?

A spiritualitás lényege, és első lépése, hogy elvonatkoztatsz a profán élettől. Nem véletlen, hogy aki a spiritualitást komolyan veszi, az vagy teljesen elvonul a világi élettől, vagy van egy hétköznapi megélhetése, amivel pénzt keres, és emellett egy spirituális irányzatot követ, vagy önálló szellemi gyakorlatokat végez. A spiritualitás minden esetben önzetlenségre és az anyagiaktól való elvonatkoztatásra tanít. Pontosan ez a lényege. Ezért szellemi érték, nem hétköznapi. Aki ezt pénzre próbálja váltani, pont az ellenkezőjét csinálja annak, mint amit tanít. Persze már vannak olyan "iskolák" és gyülekezetek, ahol a spiritualitást átértelmezték, de ezek célja a pénzszerzés, nem a szellemi fejlődés.

Ha valaki a szellemi fejlődését akarja előmozdítani, akkor mindig az az első lépés, hogy elkülöníti a szellemi, és világi életet. Másként az egész már az első lépésnél elvetél. Ez az oka annak, hogy akinek fizetned kell, az teljes bizonyossággal nem mester, de még oktatónak sem alkalmas.

2020. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Nem.


Csak a fő lérdést olvastam el.

2020. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
szerintem semmi képmutatás nincs abban, ha pénzt kér el valaki spirituális tanításért cserébe. Értem amit te mondasz, kedves 13-as, de szerintem nem az a spiritualitás, hogy remeteként elvonulva a világtól él valaki, vagy hogy magára nem gondolva, csak ad. Pont az a lényeg, hogy a világban fennmaradjon az egyensúly, az adok-kapoknál is. Például az én spirituális tanítóm, akit naphosszat elhallgatnék, youtube-on keresztül tanít. Legtöbb videója ingyen van, de x összegért cserébe/hó, több és részletesebb videókat lehet találni. Szerintem ez egy tökéletes példa az egyensúly fenttartására, hisz ad ingyen is és ad pénzért is. Rengeteg energiát rak bele és én nem bánom támogatni őt, hogy ne keljen a mókuskerékbe tepernie 8-16 között és így több energiája marad a videóira. És nem, nem minden esetben az anyagiaktól való elvonatkoztatásra tanít, hisz hogy tudnánk egy anyagi világban elvonatkoztatni az anyagiaktól. Nem lehet, nem is kell. Az önzetlenség sem érv, mert mint mondtam, azzal nem tud senki fizetni a boltban.
2020. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez Tibetben működik, anyagi javakról lemondanak, viszont a falu pénzeli őket. És még a gyerekeket kiküldik koldulni.


Na ebben benne lennél?

Nyugaton ilyen nincs, hiszen itt teljesen más minden, a megélhetés a teremberles, az internet fizetés stbstb.


Egy olyan tanitot nem tudsz mondani aki teljesen lemondott az anyagi javakról.


Én mennék a helyedben.

2020. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Elküldöd kiről van szó?
2020. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Grimfox ***** válasza:

Tényleg nem feltétlen kell elvonulni a világtól, hogy valaki spirituális életet éljen. Sok esetben pont emberek között kell lenni, hogy az ember spirituálisan fejlődhessen. De ez nem változtat azon, hogy a szellemi, és világi életet ketté kell választani, különben a szellemi élet nem fog fejlődni. Rosszabb esetben téves irányba halad. Valóban fontos az egyensúly az adok-kapok esetén, de ha valaki számodra szellemi javakkal szolgál, akkor neked is ezt kell tenned, a magad képessége szerint, mert ha szellemi javakért anyagi javakkal fizetsz, az megöli a lényeget. Sok ilyet láttam már, a véleményem ez alapján alakult ki.


16. valóban nem tudok egy olyan tanítót sem mondani, aki lemondott az anyagi javakról, de sajnos olyat sem, aki külön éli a szellemi, és külön a világi életét. Hallottam már olyan érvelést is a pénzbeni juttatás mellett, hogy az emberek manapság már nem becsülik meg azt, amiért nem kell fizetni, nem hisznek abban, hogy pénz nélkül is juthatnak valamihez.

Aki így gondolkodik, annak eleve nem való a spirituális vonal.


Értem én, hogy régimódi a gondolkodásom, de az átverés ellen ez viszonylag jól működik. Tévedés ne essék, én is voltam "beavatáson", és perkáltam érte pénzt. Utólag jöttem rá, hogy amit kaptam, az részben hasztalan, részben pedig káros a fejlődésre. Utána kezdtem el beszélgetni másokkal, akik ugyanígy fizettek különböző irányzatok tanításáért, és ugyanazt szűrtem le a történeteikből, mint a sajátomból.

2020. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
9-es vagyok,Grimfox minden szavaval egyetertek...
2020. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyébként aközött is van különbség, hogy ki mire kéri a pénzt. Értem itt ezalatt, hogy a tudásáért, tapasztalataiért cserébe pénzt kér vagy fogad el amit aztán a megélhetésre költ azzal nincs gond, hisz még mindig egy anyagi világban élünk amihez a pénz nélkülözhetetlen. Viszont ha valaki ezen akar meggazdagodni és azért teszi amit tesz, hogy cserébe nagy háza luxus cuccai legyenek, az valóban képmutatás és nem hiteles, joggal gondolhatjuk, hogy ő maga se sajátította el amit átadni probál.


Ezen a vonalon elindulva, akkor a jóga oktató se kérjen pénzt, mert az is spirituális. A befektetett munkát mindenhol megkell fizetni. Példának okán, akitől tanulok, velem egyidős. Tarthatnék én is ott már ahol ő, ha azokat az éveket amiket ő tapasztalat szerzéssel, energia befektetéssel töltött én is úgy töltöttem volna, nem esztelen bulizással. Így, nekem nem okoz gondot egy nem is nagy összeget kifizetni havonta, hogy ezzel is támogassam, mert tett érte. Szerintem egy jó vagy rossz spirituális tanítót nem onnan lehet felismerni, hogy kér e el pénzt. Hanem, hogy mit képvisel. Ha azt állítja, hogy a tudás csak nála van, te nem érheted el, függsz tőle ha fejlődni szeretnél akkor ő nem az igazi. Ha valaki utat mutat, de megtanít, hogy haladj azon az úton magadtól, a saját erőd által vezérelve, na ő egy jó tanár :)

2020. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!