Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek sokan az...

Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
80%
Valami vagy van, vagy nincs. Nem hitegetni, hanem bizonyítani.
2022. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim válasza:
65%
Azért, mert tanultam kémiát, és nem sugároznak semmit. Sőt az ásványok a legegyszerűbb atomrácsos kristályok. Aki elhiszi az ásványok gyógyító erejét, az nem a legélesebb kés a fiókban. Kb. olyan, mint amikor a horoszkópban hisznek, számomra ez azonnal tükrözi az illető intelligenciaszintjét. No offense.
2022. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 Krisipoke ***** válasza:
76%
Mert semmi olyan tulajdonságuk nincs, aminek a fizika, biológia, vagy kémia törvényei szerint bármilyen hatással lennének az emberi szervezetre. Gyakorlatilag nincs tudományosan bizonyítva, vagy éppen valószínűsítve, hogy ténylegesen lenne hatásuk, sőt, épp ellenkezőleg.
2022. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
72%
Ismerik a természettudományok alapjait.
2022. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
73%
Mert soha senki nem bizonyította még azt be.
2022. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
41%
Mert tudják hogy a valóság nem a Harry Potter
2022. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Igen, én azt értem, de Istenben is pl sokan hisznek és még azt se bizonyította be senki hogy létezik. Sőt, se a fizika se a kémia, semmihez sincs köze amit az emberiség ismer, de mégis hisznek benne.
2022. febr. 19. 21:22
 8/59 anonim ***** válasza:
82%
Elég sokféle istenben hisznek, hittek. Vannak amikben már nem hisznek pl Ré, Zeusz, Enki, Odin. A most népszerűek Allah Jehova Jézus. A közös mindben hogy kitalációk. Kínában Japánban Koreában már eléggé kihaltak a vallások. Remélhetőleg kinövi az emberiség ezt, azért lenne jó mert a közel keleten és afrika néhány részén eléggé elvannak nyomva az emberek a vallás miatt.
2022. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 SZücsöm ***** válasza:
84%

Csak tippelek de úgy gondolom hogy az ateistáknak rettentően elenyésző %-a (ha nem 0) hisz az ásványok gyógyító hatásában. Az "ásványosok" nagyon nagy százaléka viszont SZERINTEM hisz valamiféle felsőbb erőben, túlvilági létben.

Teljesen más gondolkozású emberek tartózkodnak a 2 "kasztban".


Ebben a témában nem is értem miért kell a hitnek "szerepet vállalnia".

Hisz ha jobban belegondolsz hatalmas a különbség a 2 téma között.


Az ásvány nem csak egy "anyagtalan fogalom", nem transzcendens mint pl a lélek, vagy az Isten.

Az ásvány fizikai képződmény, amihez különféle fizikai (vagy nem fizikai) hatást próbálnak kapcsolni 1es emberek.


De hisz ma már fizikai tárgyak fizikai hatását, laborokban bármiféle nehézségek nélkül meg tudunk figyelni, ki tudunk mutatni.


Még ha valamiféle hókuszpókusz sugárzása is lenne amit nem lehet észlelni, az emberi testben végbemenő folyamatokat pl: gyógyulás már annál könnyebb észlelni.


Rengetegen kereskednek ásványokkal. Ha valóban kimutatható (nem placebo mértékű) hatása lenne bármelyiknek akkor nem értem miért nem bizonyította volna ezt egy olyan kereskedő akinek ehhez érdeke fűződne.

2022. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Én teljesen ateista vagyok, viszont az ásványokban nagyon is hiszek.

Azért hoztam fel a vallást példának, mivel kb mindenki azt mondta hogy még senki sem bizonyította a kövek hatását ezért nem hisznek benne, és mivel Isten létezésére sincs semmilyen bizonyíték de benne mégis sokan hisznek.

2022. febr. 19. 21:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!