Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek sokan az...

Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 20:33
1 2 3 4 5 6
 31/59 NTBS ***** válasza:
48%
Mert sokan érzéketlenek az ilyen dolgokra.
2022. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 Koltt09 ***** válasza:
75%
A homeopátiás cuccoknam is sokan hisznek, és sok ember érzi is a hatásukat, pedig annak tényleg semmi hatóanyaga nincs kb. Én még régen szerettem volna pókokat tartani terráriumban, mert tetszettek, volt is egy kis terráriumom, szepén berendeztem, meg szedtem is bele egy keresztes, meg egy darázs pókot. De nem tudom h miért attól kezdve éjszaka nem tudtam rendesen alaudni, kb óránként felébredtem mert azt almodtam h tele van az ágyam pókokkal. Ez tartott vagy egy hétig, utana az összes pokot elengedtem, és az alvászavarom megszünt. Nem értettem, mert egyáltalán semmi irtózás nincs bennem a rovarokkal szemeben, de ugy látszik h a tudatalattimnak van. Persze biztos akad olyan is aki szerint az univerzum üzent, vagy földanya, mert nem szabad állatokat fogságban tartani, bár én inkább hiszek a tudatalattiban.
2022. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 EagleHUN ***** válasza:
87%

A homeopátiás szerekhez hasonlóan PLACEBO hatása lehet akár ásványnak is. Vagyis ha valaki hiszi hogy működik akkor a szervezetét is arra felé terelgeti és nagyon kicsi placebo hatást elérhet. De csak ennyit ér.

Ha súlyos betegség van a háttérben akkor ez meg mit sem ér.

Főleg ha közben vagy emiatt a valós kezelést is visszautasítja vagy abbahagyja abba bizony belehalhat valaki.

2022. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 SZücsöm ***** válasza:
64%

Nem materiális nézőpontról írtam a hsz-eimben. Ha neked ez jött le akkor pocsék a szövegértésed.


Abban viszont igazad van hogy a vak hit ami minimálisan se jár azzal az igénnyel hogy a hitvilágát bármilyen módon alátámassza/bizonyítsa tényekkel, sokkal egyszerűbb mint a materialista szemlélet ahol minden egyes információért valakinek meg kell szenvednie de az legalább nem hamis/ködös.


De pl egy állat élete is sokkal egyszerűbb mint egy emberé, hisz nem jár vele öntudat,komplexitás én mégis örülök ennek a tehernek. Mert inkább szenvedek és tudok, mint komfortban létezem és hiszek.


A pédád ismételten nem helytálló.

1. Az uránium nem ásvány hanem kémiai elem.

2. Már megint a tudomány által elért tudásból akarsz valamiképpen ezoterikus állításokat igazolni, ami több okból is teljes "blődség".

3. Az urániumnak fizikai hatásai vannak amik megfigyelhetőek. Az ásványoknak is vannak ilyen hatásaik mint ahogy a 24 es írta, de ezeket már ismerik. Te "MambóJambó" hatásokról írsz az ásványok kapcsán. Az uránium hatása nem "Hókuszpókusz". Ergó a példád haszontalan.

4. Nem, a hatóanyag mindig ugyan úgy hat a befogadó testre. A befogadó testben vannak különbségek és ezért hat másképpen valakire bizonyos szubsztancia stb. De itt:

A. Nem a befogadó szervet kutatjuk.

B. Bár a befogadó szerv miatt változhat a hatás DE HATÁS MINDIG JELENTKEZIK! Az ásványok "CsiribúCsiribá" hatásaira ez nem igaz.(legalábbis senki nem bizonyította pedig semmi akadály nincs rá)

2022. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 SZücsöm ***** válasza:
77%
29 Végig vitted már a kísérletet többször, vagy csak láttál róla egy videót és akkor az már igaz is? Csak mert nekem kollégám erősen hisz az ilyen dolgokban és ezt is kipróbálta. Állítása szerin ZÉRÓ különbség volt a kettő között.
2022. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 SZücsöm ***** válasza:
77%
29 Sőt a 3 között mert volt egy amit meg ignorált.
2022. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 SZücsöm ***** válasza:
84%
28. 1 a probléma. A te példádban HA! létezne az ásványok MAGIC hatása és ezt a tudomány soha se tudná érzékelni mert pl valamiféle ezo rezgéssel működne stb. ettől függetlenül az emberre való hatást már képes lenne mérni! Ergó ott tartanánk min a dark matter-el. Tudnánk hogy valamilyen hatást kifelyt de azt nem hogy hogyan,miért stb.
2022. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
0%

"29 Végig vitted már a kísérletet többször, vagy csak ..."


Nem a 29. hozzászóló vagyok, de én többször végigcsináltam ilyen kísérleteket egy agykontroll tanfolyam után.


Először úgy, hogy "csak" szeretetteljes gondolatokat küldtem az egyik adag csíráztatott babnak a másiknak pedig semmi negatívot, mert nekem ez nem lett volna jó érzés.


10-10 szem bab volt 1-1 ugyanolyan tálban, teljesen ugyanolyan körülmények között, és még a vizet is ml pontossággal mértem ki nekik minden alkalommal.


Számomra döbbenetes különbség volt a két adag babszem csírázása között az első pár nap után, ezért megcsináltam másféle magokkal is több alkalommal, és a végén már úgy is, hogy szándékosan olyan helyre tettem őket (a konyhaszekrény tetejére), ahol nem látom őket, csak kb. két hét múlva, a kísérlet végén, és a páromat kértem meg arra, hogy locsolja őket.


Nyilván ugyanannyi vizet kaptak itt is, ugyanannyi fényt, stb., az egyetlen különbség az volt, hogy az egyik adag babnak és borsónak (9-9, mindegyikben 3-3 különböző fajtából) pozitív gondolatokat küldtem, a másikkal pedig egyáltalán nem foglalkoztam gondolatilag.


És ebben az esetben is statisztikailag szignifikáns, azon belül is durván nagy különbség volt a végére a növények mérete és fejlettsége között, amin még - az egyébként full szkeptikus - párom is (agrármérnök) nagyon meglepődött, amikor a két hetes kísérlet legvégén elmondtam neki, hogy mi volt a cél, és mi volt a kísérlet lényege.

2022. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
77%
Én hiszek a soban, fogyasztom is.
2022. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 SZücsöm ***** válasza:
23%

38 Az én volt kollégám szintén agykontrolos tanfolyamokra járt (vagy jár még mindig) és ugyan így végezte el a kisérletet állítása szerint mint te.

Olyat is ismerek aki a "rizs rohasztós" kísérletet csinálta és az se működött.

2022. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!