Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek sokan az...

Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 20:33
1 2 3 4 5 6
 11/59 SZücsöm ***** válasza:
65%

8 Az ateizmus semmit nem fog megoldani. Egyszerűen változni fog a butitás,elnyomás rendszere. Láttuk már mennyivel "jobb" egy "Istentelen" nemzet. Legyen az a náci Német birodalom, vagy a Kommunista Orosz.

Isten hit helyett jön a személyi kultusz. Ami bizonyos értelemben még szánalmasabb mint az Istenhit. Főleg ha belegondolsz milyen emberek körül alakult és alakul ki a kultusz.


Tehán a probléma gyökere nem a hit/vallás vagy annak a hiányából ered.

2022. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
88%
Milyen ásványok okozta hatásban hiszel?
2022. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 SZücsöm ***** válasza:
87%

10 Mint írtam Istenben max hinni lehet hisz maga a fogalom transzcendens.

Az ásvány fizikai létező. Méghozzá könnyen megfigyelhető, kísérletezésre, kutatásra könnyedén alkalmas tárgyak. Nem csak hogy alkalmasak rá kutatták is rengeteg módon a felhasználási módjaikat.


Ha bármiféle gyógyító vagy egyéb hatása lenne ezeknek, már tucatszor megfigyelték volna vizsgált környezeten belül.


Ha nem is más akkor vagy egy hívő végigvihetett volna 1 ilyen kutatást, vagy egy ásványok kereskedésében erősen érdekelt tőkés.

2022. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

#12 szívesen leírom, de nem itt

Ha gondolod írj privátba :)

2022. febr. 19. 22:00
 15/59 anonim ***** válasza:
72%
#8 "Vannak amikben már nem hisznek pl Ré, Zeusz, Enki, Odin." Te honnan vetted, hogy ezekben már nem hisznek????
2022. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
64%

#14 ez lenne a lenyege miert titok?


mindennek vannak hatasai

jozan esszel, alapveto tudomannyal mennek szembe akik hatasokban nem hisznek


bizonyos hatasokban mar mas kerdes, amik nem kothetoek hozzajuk valojaban

2022. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

#16 látod drágám, pont ezért nem írok ide semmi ilyesmit.

Én nem hiszek a hatásukban, hanem jópárat magamon tapasztaltam, ezáltal tudom hogy hatnak.

De ha most ide írjálnám kb 200-an elkezdenének belém kötni hogy ez hülyeség, meg csak kitaláltam stb.

2022. febr. 19. 22:48
 18/59 SZücsöm ***** válasza:
88%

17 Igazából konkrétum nélkül is beléd kötnek. Ha legalább írsz konkrét példát akkor a nem hívők, de nem is kötekedők olvasnak valami érdekeset.


Engem pl érdekel hogy az általad tapasztalt jelenség mennyire illik bele egy lehetséges placebo hatásba.

2022. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Hát jó, nem bánom.

Szóval én elég sok ideig voltam pánikbeteg (kb 2 évig) Soha semmit nem szedtem rá, és nem is mondtam el senkinek, főleg hogy én sem tudtam akkor hogy ez mi és körülírni sem tudtam volna. Akkoriban már veszegettem pár követ néha, de csak azért mert jól nézett ki, semmi több. Aztán nemtudom, egyszer vettem egy jade karkötőt, nem a színe miatt, inkább a neve tetszett, mondjuk ez így hülyén hangzik. Eleinte csak viseltem, és nem is gondoltam hogy bármi hatása lenne. Viszont egy kis idővel később észrevettem magamon, hogy ritkábban vannak "rohamaim " és azok is csak enyhék. Mikor viszont nem volt rajtam akkor tényleg visszajött, és annyira erősen mint régen. Mikor erre rájöttem kb folyton rajtam volt nagyjából 1 éven keresztül, és mostanra ki tudom jelenti hogy már egyáltalán nincsenek rohamaim. Tudom lehet ezt mással is magyarázni biztos, de szerintem ennek a kőnek köszönhetem.

A másik pedig, azt már tudatosan csináltam. Kiskorom óta hadartam, nem mindig, de azért elég sűrűn, és nagyon zavart is. Aztán egy kis keresés után megtaláltam a kék kalcedont ami elméletileg erre jó. Hát vettem is, azóta is hordom. Nem azt mondom hogy már nem hadarok néha, de már tényleg nagyon ritkán.

Van mégegy, mondjuk ez pont ellentétes, mert az aventutin elméletileg alvászavarra jó, hát nálam pont ellenkezőleg hat, mert ha rajtam van nem tudok aludni.

Gondolom ezt már biztos nem fogod elhinni de kíváncsi voltam hogy tényleg igaz-e az hogy ha ametisztet raksz a párnád alá, akkor megálmodod a jövőt. Nekem ez egyszer sikerült, igaz nem 100%-ban úgy lett ahogy álmodtam, de a lényeg tényleg megvalósult.

Na nagyjából ennyi. Ezért hiszek én az ásványokban :)

2022. febr. 19. 23:18
 20/59 A kérdező kommentje:
Jaj de hosszú lett... Bocsi
2022. febr. 19. 23:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!