Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek sokan az...

Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 20:33
1 2 3 4 5 6
 51/59 SZücsöm ***** válasza:
100%
És látod ebben teljességgel igazad van.
2022. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

"Képtelen lesz még egy "hadállással" hátrálni a misztikum. És szép lassan ez történik a világgal."


Érdekes, én ennek pont az ellenkezőjét látom, tapasztalom magam körül az utóbbi években. Addig full materialista, szkeptikus, racionális gondolkozású, egyébként alapvetően természettudományos beállítottságú embereknek (orvos, vegyészmérnök, gyógyszerész, informatikus, stb.) is van a környezetemben olyan transzcendentális tapasztalata, megélésre, aminek a hatására megkérdőjelezik azt az addigi meggyőződésüket arra vonatkozóan, hogy az ember nem több, mint fizikai test, és nem kevesen közülük kezdenek nyitni a spiritualitás felé.

2022. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen semleges, hogy mások hisznek-e az ásványok hatásaiban, a homeopátiában, bármelyik alternatív terápiás módszerben, a lélekben, a reinkarnációban, stb.


Engem az érdekel, hogy a saját tapasztalatom alapján működik-e valami a gyakorlatban, illetve láttam-e, tapasztaltam-e elég közvetlen és/vagy közvetett bizonyítékot a létezésére.


Azt sem értettem soha, hogy aki szkeptikus, az miért érzi úgy, hogy ezeket bárkinek is feladata lenne bizonyítani az ő vagy bárki más számára.


Miért várnák mástól, hogy rengeteg pénzt, időt, energiát fektessen abba, hogy őt bármiről megpróbálja meggyőzni, mikor semmi előnye, semmi haszna nem származna belőle.

2022. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Miért hinnék benne?
2022. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Te magad írtad le hogy istenben hinni is olyna mint az ásványokban...hát akkor te miért nem hiszel istenben? :D a kérdés buta...az ásvány hit kérdése, te pont ezt hiszed el más meg pont azt, lehet egyik sincs, lehet mindkettő van...
2022. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 SZücsöm ***** válasza:

52 Akkor rossz a percepciód(de inkább az írásomat értelmezed félre).


Értsd: régen a villámlás, nap, időjárás, termés bősége stb. stb. mind isteni közbenjárás, szellemi tevékenységek eredményei voltak.

Állítólag volt olyan civilizáció aki komolyan hitt abban hogyha nem hajtanak végre egy rituális gyilkosságot minden évben akkor a nap nem fog többé "felkelni".


Ma ez már nem igaz mert szép lassan az történt a misztikummal amit leírtam. Amiről te beszélsz a transzcendens, lélek fogalma stb. már régóta létezik.


Lényegében az a végvár.Tehát amit te leírtál csak annyit jelent hogy eggyesek a végvárakba kapaszkodnak, vagy esetleg kijjebb pl akik szerint a sötét anyag "bizonyíték" isten létezésére. Amiben CSAK azért hisznek mert misztikus a fogalom (hisz még nem ismert) és már ennyi miatt bele látják istent.

2022. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 SZücsöm ***** válasza:

De ha arra akartál volna utalni hogy több a hívő csak azért mert a te személyes környezetedben nőtt azoknak a száma akkor ki kell ábrándítsalak mert folyamatosan csökken a vallásosok száma % os arányban. Azt nem tudom hogy az ezósokra is igaz e ez az állítás(azt nehezebb mérni).


Viszont az én eredeti hsz-em amúgy se tett említést arról hogy hány vallásos ember él a földön. Sőt az én mondandóm alapján tökre mind1 hányan hisznek bármibe is. Ettől függetlenül is vékonyul a misztérium, mert a "tudomány kerekei" a hívők számától függetlenül is őrölnek amíg van ki hajtsa őket.

2022. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 Krisipoke ***** válasza:

53-as: Pontosan azért, amiért minden más tévhitet is próbálnak emberek megcáfolni: hogy másokat megvédjenek, illetve hogy előrefelé haladjon tőle az emberiség.


Tudod, mennyi pénzt költenek emberek ilyen dolgokra? Például jósokra, halottakkal beszélőkre, átoklevevő médiumokra? Vagy sokkal rosszabb, hány ember vesz misztikus ásványokat, homeopátiás szereket, vagy jár akupunktúrára ahelyett, hogy tényleges gyógymódokat alkalmazna a különböző, akár az életüket fenyegető problémákra?


Persze, biztos vannak emberek, akiknek ezek segítenek placebo szinten, de a placebo sem megoldás közel sem mindenre. Sokkal inkább ártalmasak ezek a dolgok az emberek pénztárcéjára, egészségére, és idejére is. Valószínűleg a legtöbb olyan szkeptikus, aki életcéljának érzi, hogy ezeket a dolgokat cáfolja, azzal a céllal teszi, hogy ezeknek a terjedését akadályozza, hogy több embert térítsen le róluk, és ezáltal nagyobb teret adjon annak, hogy tényleges gyógymódokkal foglalkozzanak az emberek, ezzel kiszorítva a csalókat és babonákat.

2022. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezed, hogy "Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?", majd azt állítod, hogy "de Istenben is pl sokan hisznek és még azt se bizonyította be senki". Azaz meg is válaszoltad. Istenben sem hisznek sokan.

A hit már csak ilyen.

A mai tudomány nem bizonyította be az ásványok ilyen hatását. Lehet, hogy majd fejlődik a tudomány és be tudják bizonyítani, de akkor sem fognak benne hinni sokan, hiszen vannak laposföld hívők is.

Azt sem hiszik, hitték sokan, hogy a növények éreznek és meg tudjk különböztetni a különböző embereket, vagy állatokat, azán ez mérhetővé vált. Pedig ez is ezoterikusnak tűnik.

Viszont ha valaki hisz pl. a kristályokban, vagy bármi más ilyenben, annak lehet jó hatása, hiszen önmagában a lelkiállapot, a gondolkodás tud gyógyítani vagy megbetegíteni. Ez is bizonyított már. Azaz a hitnek lehet pozitív hatása.

2022. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!