Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek sokan az...

Miért nem hisznek sokan az ásványok hatásaiban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 20:33
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

*aventurin

Most olvastam vissza :D

2022. febr. 19. 23:21
 22/59 anonim ***** válasza:
86%
Én határozottan tapasztaltam több soron hogy működnek az ásványok. Van amelyik ásvány rám nincs hatással de van amelyik nagyon erőteljesen érezhető. A tudomány a lélek létezését sem tudja bizonyítani, akkor ez azt jelenti hogy nincs lélek? A tudomány még gravitáció, ill. a sötét Energia mibenlétét sem tudja megmagyarázni. Azt akarom kihozni hogy mit tud valaki bizonyítani tudományosan és mi létezik valójában, sokszor nincs összefüggés.
2022. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 SZücsöm ***** válasza:
68%

Kérdező az első három példád sajnos teljességgel magyarázható placebo hatással. Lényegében a pszichére nem nehéz ilyen hatás kiváltani szimpla hittel. Más az általad leírt hatást elérheti egy kavics szorításával, szerencse nyakkendő gyűrű stb hordásával, vagy valamiféle kényszer cselekvéssel pl 10 szer csuklya be az ajtót mikor elindul otthonról. Ezt nevezik "mágikus viselkedésnek."


A harmadik példád abban jobb az első 2-nél hogy ellenőrizhető. Hisz az ellenőrizhető hogy mi történik veled/benned amikor viseled az ásványt. + meg lehet nézni hogy pl 100 esetből mi történne ha úgy adnának neked valamilyen ásványt hogy nem tudhatod hogy aventurin vagy "placebo".

Hogy hatna ez rád. + Másik 100 emberre hatna e. Mert ha csak rád hat akkor a jelenség valószínűleg nem a tárgyból hanem a megfigyelőből eredeztethető.


A 4. példádra többféleképpen is reagálni. Teljes materialista szemlélettel és ezoterikussal is.


A lényeg hogy itt gyk-n is rengetegen állítják hogy valamilyen módon megálmodták már a jövőt. Sőt nekem van 1 olyan ismerősöm akivel ez szintén megtörtént 1szer állítása szerint. A lényeg hogy ezeknél 1szer se volt szükség ásványok segítségére.


A jelenségre egy materialista elmélet: Rengeteg ember, rengetegszer álmodik és ezért nem csoda ha több milliárd álom történése néha HASONLÓ módon megtörténik a valóságban.


Ezoterikus szemlélettel meg hihet abban az ember hogy valamiképpen képesek vagyunk érzékelni egy lehetséges jövőképet. Ha ez lenne az igaz akkor az ásvány ismételten működhet placebóként ami elhiteti veled hogy képes lehetsz rá és ezért valóban elő jön a képesség. Hisz a többi ember ametiszt nélkül is képes volt átélni hasonlót.

2022. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem hisznek mert buták! Én pl. hiszem hogy vannak kristályok, melyek nagyonis fontosak az emberek számára. Pl. a sokristályok ( a nátriumklorid!) Ember nincs meg nélküle!!!!! Vagy tévednék??????
2022. febr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 SZücsöm ***** válasza:
80%

22 Rettentően rossz felvetés ez a "tudomány a lélek létezését sem tudja bizonyítani". Ennek a kijelentésnek akkor lenne bármilyen érvénye ha tudnánk hogy a lélek létezik. Hisz egy nem létező dolog létezését nem lehet bizonyítani. + Mint ahogy írtam egy transzcendens nem összehasonlítható egy fizikai létezővel. A fizikai létezőt képesek vagyunk megfigyelni kutatni. De ha azt nem, minimum a környezetre való hatását igen.


Ilyen pl a sötét energia is ami egy elmélet ami pont abból született hogy valami erőhatást fejt ki a környezetére amit meg lehet figyelni és "mindenre egyetemesen hat nem csak egyesekre".


Amúgy abban igazad van hogy MÉG nem tudja bizonyítani. Elég fiatal még a mai modernnek vett tudományos módszertan, és máris hihetetlen KÉZZELFOGHATÓ dolgokat ért el. Nélküle a gravitációról se lenne fogalmunk.


Amit még elért pl hogy Istent kezdi kiszorítani a misztériumból.

Értsd voltak régen olyan jelenségek amik megmagyarázhatatlanok voltak az emberek számára. Ezekbe a misztériumokba szerettek az emberek isteneket,szellemeket stb.t látni csak azért mert a jelenséget nem értették. Ahogy vékonyodik a misztérium fátyla úgy fogy a tér amibe ezek az entitások,erők meg tudnak bújni az emberek képzeletébe.


Értsd. amint meg lesz a magyarázat pl a sötét anyagra már azzal se példálózhat senki ezoterikus témában. Képtelen lesz még egy "hadállással" hátrálni a misztikum. És szép lassan ez történik a világgal.

2022. febr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 SZücsöm ***** válasza:
83%
24 Sőt ha jó erősen fejbe kólintanak valamilyen kristállyal az is megteszi a maga hatását.
2022. febr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
30%

SZücsöm Ilyen szintű materiális felfogással nem lehet egyszerű az életed.

Ok. Vegyük példáinak az uránrumot ami elég látványosan interakcióba tud lépni a fizikai testtel. Ugyanígy a többi ásvány is hatással tud lenni és ez nem hit kérdése. Minden emberre másképpen hatnak a kristályok, mivel maga a kristályok is különböznek egymástól és az emberi testek is. Ugyanaz a gyógyszer sem hat ugyanúgy minden emberre mert mindenki más fizikailag, lelkileg és energetikailag.

2022. febr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként én már kb. 15 éve használok ásványokat és tényleg működnek, de nem mindegyik. Minőség, eredet nagyon sokat számít. Vannak olyan kristály eszközök amikkel elég látványos eredményeket lehet elérni, amik jóval túlmutatnak a fizikai határokon és igazából tudományosan jelenleg nem is lehet megmagyarázni. A tudomány soha nem fogja tudni megmagyarázni a létezés minden egyes aspektusát egész egyszerűen azért, mert csak a fizikai világ törvényeit kutatja a már meglévő korlátolt fizikai tudás alapján.
2022. febr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
35%
Akkor annak mi a magyarázata ,hogy ha pl 2 babot elültetünk és az egyikhez csúnyán beszélünk az elrohad ,a másikhoz szépen és az pedig rendesen nő és szép lesz?
2022. febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 EagleHUN ***** válasza:
89%

#8 "Elég sokféle istenben hisznek, hittek. Vannak amikben már nem hisznek pl Ré, Zeusz, Enki, Odin. A most népszerűek Allah Jehova Jézus. A közös mindben hogy kitalációk. Kínában Japánban Koreában már eléggé kihaltak a vallások. Remélhetőleg kinövi az emberiség ezt, azért lenne jó mert a közel keleten és afrika néhány részén eléggé elvannak nyomva az emberek a vallás miatt."


Én realista vagyok. Nem hiszek sem istenben sem az ásványok gyógyító vagy bármilyen erejében sem horoszkópban vagy hasonló dologban.

Viszont ismerem a történelmet.

A legvadabb leggyilkosabb rezsimek mind mind vallásellenes vagy vallást tiltó (pl Kommuizmus, Francia forradalom - Jakobinus diktatúra... ) berendezkedésűek voltak. Esetleg a saját őrült ideológiájuk és vezetőjük léptették Isten és tanításai helyébe (pl Nácik, Kim Dinasztia...).

Szóval csínján ezzel hogy kinövi az emberiség meg nem kell vallás.

Sajnos még kell az emberek jó részének és sokáig kelleni is fog a hit. Még ha csak ásványok valamilyen erejében is hisz az illető...

Nekem sem tetszik de ez van...

(Japánban és Kínában sem haltak ki a vallások!)

2022. febr. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!