Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában milyen...

Ebben a kategóriában milyen arányban vannak abszolút szkeptikusok?

Figyelt kérdés
Illetve ti miben hisztek, és mi az, amiben abszolút nem?

ápr. 29. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:

Kérdező, én sem hiszek egyértelműen minden ilyen dologban, de ez az egész nem ilyen fekete és fehér véleményem szerint. Sajnos sokan visszaélnek ezzel az egésszel, és akaratuktól függetlenül lejáratják ezt az egészet. Szerintem például vannak valódi természetgyógyászok -ha őket hoztad fel példaként, - csak lehet hogy nem könnyű megtalálni őket. A "piercingek" alatt esetleg a akupunktúrát érted? Hogyha igen, akkor erről nekem nincs egyértelmű véleményem, de lehet hogy van benne igazság, csak jó szakemberek kellenek hozzá.

Én például általában félek a gyógyszerektől, csak valami rendkívüli esetekben veszek be, ha nagyon meg vagyok fázva, lázas vagyok, köhögök folyik az orrom, vagy netalán valami más rendkívüli probléma van. Az a lényeg, hogy én nem az a fajta ember vagyok, aki rögtön gyógyszereket keres.

máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


[link]

Ha egy szkeptikus valamit elutasít, annak oka van.

Én elutasíthatok 'MINDENT IS ÉLBŐL', ha van rá jó okom és nekem van igazam.

Erre gondoltál már?

máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:
Írtam valahol, hogy nem?
máj. 4. 17:15
 64/71 anonim ***** válasza:

Csak kérdem, mert a #59-es kommented elég furán van megfogalmazva.

Úgy érzem, hogy nem a lényeget fogtad meg.

máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:

Ha erre gondolsz:


"Az abszolút szkeptikust arra értettem, aki az összes itteni témát élből elutasítja."


Még mindig csak az utolsó válaszlehetőséget indokoltam vele a szavazásnál.


Nem tudom, miért próbálod rám húzni, hogy bárkit téríteni akarok, vagy bármiről győzködni, mert egyáltalán nem.


De nem akarom magamat ismételgetni.

máj. 4. 17:57
 66/71 anonim ***** válasza:

Nem, csak úgy érzem furán fogalmaztál.

Nem akarsz téríteni, egy szóval sem mondtam.

De mégis honnan jött az ötlet, hogy én rád akarok húzni valamit?

Már annyit sem lehet írni, hogy kissé elszaladt a pont mellett a gondolatod?

máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
Nem ezt mondtam, és nem is kimondottan rád, páran mintha úgy vették volna. De lehet, én voltam félreérthető, gyakran megesik, bocsi 🥴
máj. 4. 19:33
 68/71 anonim ***** válasza:

A 61-es vagyok, meg még néhány korábbi hozzászólás írója.

60-as, most már elegem van, nem akarom állandóan magamat ismételgetni én sem, mert fáradt vagyok, és emellett időigényes is. De idegileg is fárasztó folyton a sok értetlenkedést meg ellenkezést olvasni egyes hozzászólóktól már nem tudom hanyadszor.

Nem tudom, hogy te miféle téves valóságérzékelésre gondolsz, de ha én esetleg tévedek, akkor te is, ugyanis nem is lehet így látatlanban véleményt formálni bárkiről.


A kérdezőnek is említettem fent a 61-esben, hogy az ezotéria nem csak egy fekete-fehér dolog, de neked is nyomatékosan közlöm. Ráadásul az ezotéria egy nagyon tág fogalomrendszer. Mindebből kifolyólag nem is lehet az ezoterikus szemléletű embereket egy kalap alá tartozónak venni.


Az ilyen szerelmi kötés témákban én sem hiszek nagyon, de el sem utasítom élből. Ezt azért írom, mert ezt hoztad fel példaként. Ez pont olyan téma az ezotérián belül, amivel nem foglalkoztam eddig.


A másik amit felhoztál példaként, az a szellemek téma. Aki itt ebben a rovatban azt írja teszem azt, hogy ő szellemeket vélt látni, akkor én biztos hogy nem fogom kiröhögni, mert én hiszek bennük, hogy léteznek. Viszont azt elismerem, hogy nem biztos hogy azt látott. Úgy van ez, mint például az ufó-észlelések esetében, ez utóbbi is egy nagyon tág témakör.


De ha már szóba kerültek a szellemek, ennek van szakirodalma is. Sok léleklátó, spiritiszta és ezoterikus, misztikus szemléletű ember vizsgálta már ezt a jelenséget a történelem folyamán, és lefektették, tanításokba foglalták ennek a témának a széleskörű irodalmát, ahogyan fentebb utaltam rá. Ez a dolog összefonódik más ezoterikus témákkal is.


Tehát az ezotéria az sokkal mélyebb és tágabb rendszer, mint itt azt sokan gondolják, és ahogyan fentebb említettem, nem lehet minden ilyen szemléletű embert egy kalap alá venni.

máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
8%

Nincs hitem.

A hit a végtelen teremtő ellensége.

Azért vagy harmadik dimenzióban, hogy tudj, nem azért, hogy higgy. A hiedelem egy betegség, ami 2. dimenzióban még nincs, harmadik dimenzióban meg már túl primitív, káros.


Nagyon kevés az abszolút szkeptikus. Én az vagyok. Sokan max azok akarnak lenni.

máj. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
80%

#69

Amit leírtál, nulla logika volt benne, de oké.

máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!