Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdek megőrülni? Vagy ez...

Kezdek megőrülni? Vagy ez tényleg jövőbe látás?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta szokott ez velem lenni. Egyszer például megálmodtam, hogy holap el fogunk menni egy térre, amit még sohasem láttam. És amikor odaérünk egy piros-fehér csíkos pulóveres, szürke nadrágos férfi fog elmenni előttünk és a kapucni a fejére lesz húzva. Az összes többi nyári ruhában lesz. Akkor nyár volt. És reggel anyám bejelentette, hogy kiránduli megyünk. Amikor megérkeztünk nem akartam hinni a szememnek. Tényleg arra a térre mentünk, amit álmodtam. Aztán elment elöttünk az a férfi.

Később még egy jó pár ilyen történt, bár az csak jelentéktelen apróságokkal. Rá egy idővel megálmodtam, hogy egy barátságosan kinéző panzió előtt fogunk elautózni. Amellett lesz egy focipálya. És rá egy pár hónappal tényleg elautóztunk egy ilyen hely mellett. Akkorra már eléggé megijedtem. Aztán a suliban tárasoztunk. Én meg egy másik gyerek voltunk azok, akiknek ki kellett találni, hogy kire gondolt egy másik osztálytárs. Négyszer kellett ezt megtenni. Én mind a négyszer megéreztem. De a másik osztálytáram nem engedte, hogy az legyen, amit akarok, úgyhogy engedtem neki. Kár volt. Ő csak nézett rám, hogy hogy találtam el. A legjobb barátnőm nem játszott, úgyhogy ő is látta. Meg persze a játékvezető is. Német vizsga előtt pedig volt egy olyan megérzésem, hogy egy előre betanult szöveget kell majd elmondanom. De ebből kettő volt. Gondoltam, hogy a repülős lesz. És valóban azt kellett elmondanom. Ezután elmondtam anyámnak, aki persze nem hitt nekem. Senki sem hitt nekem. És ezek a megálmodások és megérzések most már rendszeresek lettek. Ja azt még kihagytam, hogy a nagyim régebben lottózott. Én elhasznált szelvényeken játszottam. Ekkor ovis lehettem. És általában egy-két hiba volt a legtöbb, amit vétettem. De már a lottós nem megy. És azt is megálmodtam, hogy a kutyánk meg fog halni. Másnap szegényke eltávozott közülünk. Egyszer a cicánk is eltűnt. Tudta, hogy egyszer még visszajön, aztán örökre elmegy. Így is lett. Ma már erről senkinek sem beszélek. Mindenki bolondnak néz emiatt. De ma már én sem értem magamat. Szerintetek mi ez? Tudom, köztetek is lesznek, akik nem hisznek majd nekem. De akik hisznek ebben: szerintetek mi van velem? Ezt mindenki tudja, csak nem használja? Vagy bele lehet tanulni? Esetleg ilyennek kell születni? Többiek, kérlek kíméljetek meg a beszólásaitoktól, ha lehet. És bocs a helyesírási hibákért, de sietnem kellett.


2011. júl. 25. 19:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A lottó nekem is csak gyerekkoromban ment, szóval akkor kellett volna igazán kihasználni.
2011. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:57

Erre nem tudok mit mondani, ez így akár tényleg lehet egy 'jövőbelátó képesség'. Velem sokszor előfordul, hogy csak az adott pillanatban emlékszem vissza, azaz déjà vu -m van (tudtommal gyakran epilepszia jele). Összességében nem hiszek az ilyenekben, a tudományos magyarázatokat preferálom, viszont azt is hiszem, hogy vannak dolgok, amiket nem tudunk megmagyarázni, tehát. Ettől még senki sem őrült.

2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ez a hatodik érzék.
2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Velem is történtek hasonló dolgok.

Amikor még kicsi voltam,elestem biciklivel,megálmodtam,hogy anyámék elvisznek az orvoshoz,de a mi orvosunk nem lesz ott,helyettesíteni fogják,és injekciót fogok kapni.Ugyan így történt,térben,időben,mindenben!

Aztán először amikor pecázni mentünk,megálmdtam,hogy hova megyünk,oda találtam magamtól,pedig soha nem jártam ott,miket fogunk fogni,és hogy a legvégén egy kishallal egy 2kg 10dkg-s busát fogunk.Nem tudtam,hogy mi az a busa,de ezt hallottam álmomban.És így is lett.

Voltak még ilyen álmaim,de nem emlékszem rájuk.

2011. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ezeket úgy hívják, hogy prekognitív (intuitív, tisztánlátó) álmok. Ezek az álmok a parapszichológia – érzékeken kívüli érzékelés (ESP) kategóriájába tartoznak.
2011. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
19:49, tisztán emlékszem rá, hogy mit álmodtam. És van, amikor tudom is, hogy melyik fog megtörténni.
2011. júl. 26. 15:39
 17/22 Csengiikee válasza:
Én hiszek neked mert nekem is ez a gondom csak nekem úgy van hogy amikor meg történik nekem olyan érzésem van mintha már megtörtént volna velem de nem tudom mért van ez.
2011. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Én hiszek neked, biztos fura, de különleges is egyben. A válaszok között viszont nagyon sok De Ja Vu gyanús dolgot olvastam. Az szerintem mindenkinek volt már:) amúgy sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, de lehet, h ez valóban az, csak nem tudod irányítani, h mikor legyen és mit láss. de lehet, h meg is lehetne tanulni.
2011. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
én azt akarom veletek megosztani, hogy én meg irányítok dolgokat... pl. tegnap arra gondoltam, mert elment az áram, hogy lusti vok meggyújtani a gyertyát, aztán,bmeg meggyulladt magától, tök normálisan...
2011. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

velem olyan volt, hogy egy barátommal elmentünk moziba, és amit ott beszélgettünk film elött, akkor olyan érzésem volt, mintha ez már egyszer megtörtént volna, nem tudom mikor -- meg máskor is volt ilyen

3/19 ezt hívják dejavu érzésnek de ez becsapós

volt már velem is ilyen,hogy meg álmodtam és meg történt és akkor is azt éreztem,hogy dejavum van pedig nem az volt,mer tudtam,hogy azt már egyszer meg álmodtam. Ellentétben a de ja vu-val mert azt nem meg álmodod,hanem csak olyan érzésed van mint ha.. száz szónak is egy a vége becsüld meg ezt az adottságot illetve ne félj tőle. sokan vannak ezzel így köztük én is puszi :)

2015. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!