Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok, hogyan tudtok...

Szkeptikusok, hogyan tudtok spirituális értelem nélkül élni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehettek materialisták ? Nem féltek hogy az univerzum megbüntet titeket ezért?
2012. okt. 4. 21:44
1 2 3
 11/23 AzOrdogMagyarhangja ***** válasza:
Téged is megfog büntetni, a helyesírásod végett, csak figyeld meg a nyelvtan egyeseket, azaz univerzum büntetése lesz feléd...
2012. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kedves "10-es"! Te is tapasztaltál már csodát . Pl. ha szerelmes voltál, vagy éppen igazán szeretsz valakit.Ezek a belső mély érzések valójában megfoghatatlan dolgok .Pontosan le sem írhatóak, tudományosan nehezen igazolhatóak , és mégis léteznek.Olyan is volt már biztos Veled, hogy ráéreztél valamire. Megéreztél valamit, csak esetleg nem nagyon gondolkodtál azon, hogy most ez mi is volt.Sokszor oly természetesek ezek a megérzéseink, hogy észre sem vesszük, hogy "megérzésről" lenne szó.A spiritualitásnak esetenként a különleges fények hangok érzékelése pusztán csak "mellékhatás" , tehát nem az a lényeg. Azt mondod, hogy nálad nem működik a vonzás törvénye. Ez pedig aztán mindenkinél nagyon is működik.No nem mindig olyan könnyű észre venni de ettől még tökéletesen működik a "szkeptikusoknál" is. Amiben igazán hiszel azokkal a dolgokkal mindenképp szembesülni fogsz.Ha azt hiszed hogy a "vonzás törvényével"neked nem fog bejönni egy konkrét dolog akkor az nagy valószínűséggel nem is fog bejönni. Ezzel már működésbe is hoztad a "vonzást".:))) Egyébként meg ha nagyon figyelmesen megnézed az életedet, sok dolgot már bevonzottál amiben erős hited erős vágyad volt.Illetve ha erős félelmed volt , ..ugyanis a kellemetlen fájó dolgokat is bevonzunk.
2012. okt. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Shai-Hulud ***** válasza:

Köszi, egész jól megvagyunk, és nem félünk.

És te hogy tudsz reális tudás nélkül élni?

Nem kényelmetlen az a fekete lyuk ott belül?

2012. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

10-es vagyok!

A szerelem az más, az érzelem, nem ezotéria.

A megérzés is más dolog, lehet tapasztalat, vagy valakihez annyira közel állsz, hogy szinte kitalálod a gondolatait.


Ezek tényleg nem "mérhető" dolgok, de léteznek, érezzük őket, ÉRZÉSEK, hát persze.


Én abban nem hiszek, hogy "angyalt láttam" "szólt hozzám Szent Jakab" meg hasonlók...


Az érzelmi élet nem ezotéria.

2012. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm jól vagyok nélküle! Olyan létezik,hogy értelem, de ez neked nincs birtokodban!Spirituális értelem = butaság,hiszékenység! Erre nincs szükségem!
2012. okt. 5. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Antimod ***** válasza:

"Még mindig jobb szkeptikusnak lenni, mint mindent elhinni."


Igen, az a szkeptikus, aki nem hisz el mindent. De ettől még nem biztos, hogy materialista!


"Szerintem elég nyitott ember vagyok, de eddig semmi de semmi "csoda" nem történt velem, nem jelent meg semmiféle lény vagy bármi, nem hallottam hangokat, SEMMI!"


Komoly dolog velem sem, ennek ellenére hitelt adok a túlvilág létezésének. Alaposan utánajártam az elmúlt évben, és elég sok az összecsengés és összefüggés, így számomra a dolog nagy vonalakban bizonyítást nyert.

Azóta többször észreveszem, mi nem véletlen. Az érzelmi élet is valamilyen szinten ezoterikus, mert bizonyos mértékben megfoghatatlan: nem magyarázható meg biokémiailag, sőt, még pszichológiailag sem sok esetben, egyes érzelmeket mi vált ki.

2012. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Úgy bírom, amikor azt írják ebben a témában, hogy "utána jártam". Hogy lehet utána járni ezeknek?

Én meg utána jártam a loú létezésének, szóval ne merje senki azt mondani, hogy nem létezik...

2012. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Antimod ***** válasza:

"Hogy lehet utána járni ezeknek?"


Megvan a megfelelő szakirodalma (elsősorban angol nyelven), és - ha hiszed, ha nem - rengetegen kutatják is ezt a területet tudományos eszközökkel - nem is eredménytelenül. Elsősorban az EVP területén vannak sikerek.

2012. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia "14" es! Megértettelek,..Neked a spiritualitás azt jelenti amit leírtál. "angyalt , Szent Jakabot, különleges fényeket hangokat látni hallani"Ezeket a dolgokat egyébként én magam is legtöbb esetben inkább képzelgésnek , az elme játékának tartom. Az én értelmezésemben viszont a "megérzések" , az igazi szerelem, az igazi szeretet, már a spirituális kategóriába tartozik.Az igazi szeretet, az igazi szerelem, jóval túlmutat a puszta érzelmeken.Amit általánosságban szerelemnek , szeretetnek nevezünk, annak valóban nem sok köze van a spiritualitáshoz, ebben az értelemben egyet értek Veled.Amit a megérzés kapcsán írtál, abban az értelemben megint csak egyetértek, hogy valóban létezik olyan , hogy ha sokáig élek valaki mellett, akkor már szinte "ráérzek a gondolataira".Én viszont arra a megérzésre gondoltam ami túlmutat logikai elmebeli következtetéseken,reakciókon.

Azért is kényes ez a téma, mert sokszor látszólag egy hajszál választja el az igazi spiritualitást attól aminek gyakran semmi köze a spiritualitáshoz.

2012. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Trollkodásod szürke, értelmed csekély. Kérdésed olyan, mint az eben guba.
2012. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!