Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alvásparalízis közben tapaszta...

Alvásparalízis közben tapasztaltok-e bármilyen entitást vagy valamilyen "jelenlétet"? Mi történik ekkor veletek, mit éltek át?

Figyelt kérdés

Hálás lennék, ha kapnék néhány beszámolót azoktól, akik ilyesmit átéltek/átélnek! -mit éreztek? - mi lehet az oka? van-e valamilyen jelenlét, ami esetleg okozza?

Ha lesz időm, leírom a saját, egyszeri, kb. idevágó esetemet és egy barátom beszámolóját a saját eseteiről.

Nyugodtan írhattok privátban is, ha úgy gondoljátok, hogy nem publikus a mondandótok.

Köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 6. 23:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%
Nekem rendszeresen, majdnem minden éjjel alvàsi paralìzisem van. Baromira rühellem. Olyan, hogy felébredek, nem tudok megmozdulni, de beszélni valamikor igen, és egy sötét àrny àll az àgyam mellett. Néha több. Néha hatàrozottan földönkívülieknek néznek ki. Valmikor megragadnak, vagy ilyen cuccokat raknak ràm, ami fàj. Ha valaki tudja, hogy mit lehet ezzel csinàlni, szóljon, mert már nem merek aludni.
2012. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Antimod ***** válasza:
100%

"Úgy 50-60e éve hódít és nagyban befolyásolja az ember egyedek gondolkodását, képzeletét."


Nem tudom, nekem eszembe sem jutna sehova sem szürke emberkét képzelni. Most hallok róla először.


Érdekelne egy tanulmány, ami különböző kultúrákban élő emberek alvásparalízis-beszámolóit hasonlítja össze. A halálközeli élmények összecsengenek. Vajon ez is?

2012. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, eltelt egy pár nap (4. vagyok) de csak most tudtam írni.

Velem is sokszor fordult már elő, és az első volt a legrosszabb, mert előtte még csak nem is hallottam róla, így elég ijesztő volt. Reggel volt, és ébredeztem. Valami zajt hallottam (mintha valaki nyitna kifele egy vizesflakont), meg akartam nézni, hogy ki jött be a szobámba, kinyitottam a szemem, de nem láttam senkit, csak a szobát, mindent, úgy, ahogy tényleg volt. Becsukódott a szemem, ki akartam nyitni, de mindig visszacsukódott, utána pedig elkezdtem rángatózni (mint amikor valakinek rohama van), aztán szorult elfele a torkom, és nem kaptam levegőt. ahogy feküdtem az oldalamon, próbáltam kinyújtani a kezem a telefonom után, hogy segítséget hívjak, de nem tudtam megmozdulni, teljesen le voltam bénulva. Nagyon meg voltam ijedve, aztán lassan elmúlt az intenzív rángatózás, melegség öntött el, és elmúlt, felültem az ágyon. Nem tudom, mi történt meg belőle, vagy mi az, amit csak képzeltem, de nagyon valóságos volt. Utána még aludtam egy kicsit, és álmomban ezt a rohamot próbáltam megfejteni, hogy mi volt ez, tényleg megtörtént-e. néhány hét múlva volt mégegy, éjszaka 1-2 óra körtül. Aludtam, felébredtem, kinyitottam a szemem, és úgy láttam, mintha valaki állna a szobám ajtajában. Becsuktam a szemem, újra kinyitottam, és egy fekete ruhás alakot láttam, valami csuklyaféleségben, és már közelebb volt egy kicsit. Akárhányszor kinyitottam a szemem, mindig egyre közelebb volt, végül már ott állt teljesen az ágyam mellett (mozogni szintén nem tudtam), utána jött a rángás, és hogy nem kapok levegőt, aztán elmúlt. Ezeken kívül volt még többször, de akkor már mindig arra gondoltam, hogy tudom, mi ez, mindjárt elmúlik, hallucinálni pedig már nem is szoktam. sokat olvastam róla neten, és ott is azt írják, hogy eleinte sokkal intenzívebb.

Szerintetek olyankor tényleg rángatózok? Ez tényleg megtörténik, vagy csupán az agyban játszódik le?

2012. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


esetleg érdekes lehet:

mikor történnek veletek ezek a jelenségek?

pl. az átmenetkor - amikor alvás és ébrenlét határán vagytok? (úgymond a mezsgyén)


esetleg éjszaka, álom közben?


mennyire vagytok közben tudatosak?

(minél tudatosabbak vagytok közben, annál intenzívebben idézitek fel később / vagy idéződik fel bennetek)


(furcsa ez a tudatsík, furcsa ez a bolygó : amit élünk, amiben vagyunk...

szerintem valami ne, szabályos ebben)


(úgy gondolom)nem véletlenül tapasztaltok ilyen jelenségeket, az orvosoknak pedig valszeg lila gőzük nincs róla, hogy mi történik ekkor... lehet, hogy el sem meritek mondanineki , tartva az elutasítástól

2012. okt. 10. 01:27
 15/27 A kérdező kommentje:

próbálják ezen a bolygón a tudatainkat (és a tudatainkat létrehozó entitásokat - akik valójában vagyunk) egy szűk szegmensben tartani


nem zárható ki, hogy van egy zár e körül a bolygó körül

(szemmel nem látható energiazár, erőtér vmi ilyesmi lehet)

(esetleg a 3D körül van ?)


"normális világ" ez .. de csak addig, míg az ember komolyabban el nem kezdi vizsgálni


a lelket is mindig gyengítik és félremagyarázzák (kb.), a túlmutató tudást rejtegetik (elzárják és eltorzulnak tőle - gollamizálódnak)

2012. okt. 10. 01:35
 16/27 anonim ***** válasza:
Nekem alvàs közben történik meg àltalàban. Mindig teljesen tudatomnàl vagyok, ugyanúgy érzem magam, mint ébren, azért olyan ijesztő, mert ugyanolyan érzés, mint a valósàg. De olyan is többször volt, hogy csak feküdtem, próbàltam aludni, ès megtörtént. Nekem egyàltalàn nem 'csillapodtak'. Ugyanolyan durvàk, mint mindig.
2012. okt. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nekem alvàs közben történik meg àltalàban. Mindig teljesen tudatomnàl vagyok, ugyanúgy érzem magam, mint ébren, azért olyan ijesztő, mert ugyanolyan érzés, mint a valósàg. De olyan is többször volt, hogy csak feküdtem, próbàltam aludni, ès megtörtént. Nekem egyàltalàn nem 'csillapodtak'. Ugyanolyan durvàk, mint mindig.amikor alvâs közben van, az olyan, hogy felébredek az àgyamban, làtom, hogy valaki àll az àgy mellett, megijedek, ràjövök, hogy nem tudok mozogni, elkezdek sikítani és felébredek immár igazàból.
2012. okt. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Sansacica : mi lehet szerinted ennek a jelenségnek az oka?

mi történhet ilyenkor?

2012. okt. 10. 16:35
 19/27 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg elrabolnak az ufók.:) ötletem sincs miért van ez, fura
2012. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Sansacica : az is fura, hogy eltűnt a hozzászólásod
2012. nov. 12. 03:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!