Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért, hisznek az emberek...

ZordAtya kérdése:

Miért, hisznek az emberek olyan dolgokban amire nincs magyarázat és nem is volt?

Figyelt kérdés
Ugyanis van ezotéria, vallás, okultizmus, anyámkínja. Szinte soha nem volt egy ember sem aki cáfolhatatlan bizonyítékott mutatott volna be az idők során bármely nem természetes dolog valós létéről. Félelem ez a haláltól, megynyugvás keresés vagy mi az ördög?

2013. aug. 10. 19:36
1 2
 11/12 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
Az emberek azért hisznek, mert ez egy alapvető lét kérdés,a káosz, a nihil ellentéte a rend, a kozmosz.Ha a nagy egészben rend van, akkor az emberben is rend van.Ez az ösztönös hitvilág járja át az ember belső magvát.Én ismertem egy idős,nagyon logikusan gondolkodó,sokat olvasó nőt, aki azt hajtogatta: jó annak, aki hisz valamiben, akár ateista,materialista,keresztény, annak könnyebb az élete.Ő már rezignált volt,mert sok önző emberrel találkozott,utoljára már az ápolónőkben is csalódott,persze alapos oka volt rá, szeretett volna hinni valamiben, de képtelen volt rá.Nem ismerte a vallás tanítását:A hit hegyeket mozgat.A hit pszichikai tényező,inspirál,felemel,energia koncentráció.Egy eszme is a hit rendszeren alapul, és tudjuk, hogy előbb van az idea,a terv, utána a kivitel,a megvalósítás,a cselekedet.Az elmélet próbája a puding:ha a pudingot megeszem,meg tudom a tartalmát, a lényegét.Amit nem tudunk megmagyarázni mai szinten, az azért még létezhet,csak a mi tudat szintünk kevés hozzá, mert az információt nem tudjuk előhívni.A hit mindig motoszkál ösztönösen az emberben, és van amikor váratlanul bizonyítékot is szolgáltat.Aki hisz abban, hogy a halál egy átmeneti állapot, az úgy is halt meg már előzetesen is életében / elvi síkon/eszmei elképzelés/,megbecsüli az életét,és nem fél a haláltól.,mert állítólag aki fél a kaszástól, az fél az élettől is.Ami nincs az ember ellenőrzése alatt,az még létezhet.
2013. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Amit eddig leszűrtem ezekből az ember saját maga joérzésért hisz el dolgokat annak ellenére még ha nem is 'igaz' csak nem is érdekli. Ködfátyol az ember szemén de a közösség kárpotol a tiszta meglátásokért. A gravitáciora van magyarázat már egy ideje még ha csak elméleti is /szabad hurok, hurelmélet/. Az atista definicio szerint nem hisz felsőbb hatalmaban ami nem embertől adodik ezért nem is vallás vagy hitcsoport. Tehát ösztönösen önámítésba merül az ember ha valami nem ugy siklik az életében ahogy kellene?
2013. aug. 14. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!