Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem hiszek istenben a...

Ha nem hiszek istenben a pokolra jutok?

Figyelt kérdés

Szerintem az hülyeség, hogy isten teremtette a földet. XD de meg vagyok keresztelve. Akkor a pokolra jutok?

(a hívőktől bocsi.)



2016. jan. 19. 20:16
1 2 3 4 5
 1/48 Legoman ***** válasza:
100%
Nem jutsz ezáltal pokolra.
2016. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
93%
Mindegy, hogy mit hiszel. Ha jót cselekszel, akkor nem jutsz a pokolra.
2016. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
36%
Te már a pokolban vagy, minek kéne egy másik pokol?
2016. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hiszel Istenben, akkor a pokolban sem hihetsz, így a kérdésed értelmetlen.


De a kérdésed felveti az én egyik keresztény vallással kapcsolatos alapkérdésemet: mi van azokkal az emberekkel, akik azért nem hisznek a keresztény Istenben, mert nem is hallottak róla?!

2016. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan kérlek ... én is meg vagyok keresztelve,de szerintem a pokol nem ilyen.Sőt nincs is pokol,ahogy mennyország sincs.Ha meghalsz a lelked más helyre kerül,de az nem a pokol vagy a mennyország lesz.

Isten se olyan amilyennek a legtöbb ember elképzeli szerintem.Jó,valószínűleg tényleg van egy olyan nagy erő,amit az ember ép ésszel nem képes felfogni.Ezért lett az a valami Isten ... az emberek amit nem képesek regisztrálni,annak valami természetfeletti erőt tulajdonítanak.Nem mondom,hogy nincs Isten,de akkor hol van olyankor amikor kéne?Ha lenne Isten,akkor nem hagyná hogy ez történjen a világgal.És jöhetnek itt a nagy hívők a nagy dumájukkal,hogy mert megérdemeljük stb. Hülyeség,szerintem.Emberek vagyunk és nem vagyunk tökéletesek.De akkor miért nem teremtett minket tökéletesre?Akkor nem jutott volna odáig a világ ahol most van.


És mielőtt a hívők jönnének a butaságokkal,nem ... én nem vagyok ateista,hiszek.Az már más kérdés hogy miben,de hiszek .. és szerintem ez a legfontosabb.

2016. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy, hogy mit hiszel. Ha jót cselekszel, akkor nem jutsz a pokolra."


Én is így gondolom.

Igazságtalan, gonosz Istent nem kell sem szeretni, sem követni.

2016. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
44%

A 22-es csapdájában Yossorian a nőjével henteregve dühöng, és vén bükkfagatyásnak nevezi a Mindenhatót, amiért a teremtésbe bevonta a taknyot. A nő sikoltozva fogja be a fülét.

- Miért sikoltozol? - kérdi Yossorian. Tudtommal te sem hiszel Istenben.

- Igen - mondja a csaj - de én egy jóságos és együttérzőben nem hiszek, és nem abban a szenilisben, akiben te nem hiszel...


Amúgy nem jutsz a pokolra kedves kérdező. A Mindenhatónak kedvesek a hívők is, meg az ateisták is. Ezek ugyanis mind foglalkoznak az istenséggel.

Az Öreg csak a közömbösöket nem szereti!

2016. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
0%
Akik hosszú sorokat írnak szeretnek feltűnősködni, és akik cáfolni akarják Isten létezését azok mind magukat akarják meggyőzni. A pokolra pedig nem kell jutnod, mert már rég ott vagy. A hívők pedig többségében pár elkeseredett fószer.
2016. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim válasza:
23%

Ha Istenben nem hiszel, a pokolban miért hiszel? Bocs de hívő vagyok és én nem vélem logikusnak.

Ha nem hiszed, higy van Isten, akkor szerintem az lenne az értelmes, hogy úgy vedd,a halállal mindennek vége, nincs pokol se menny se semmi, megszűnsz létezni, ennyi.

Hívőként annyit, hogy igen, ha nem hiszel Istenben, a pokolra jutsz.

2016. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
na elmagyarázom. Az egy dolog hogy istenben nem hiszek. Régen a mennyben és a pokolban sem hittem. Csak meghalt a testvérem, aki az életem egyik értelme volt. :( Ezért kérdeztem ezt. Remélem létezik a menny hogy újra együtt lehessünk. :(
2016. jan. 19. 22:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!